17 Temmuz 2019 Çarşamba
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Ünal Köken’in daha çok mesafe kat etmesi gerekiyor

Hayrullah Demiray

06 Nisan 2016 tarihli yazısı

İşimiz gereği birçok yere gidiyor, olayları izliyor ve ona göre yazılarımızı kaleme alıyoruz.
İşten güçten vakit buldukça hem belediye meclislerini hem de farklı etkinlikleri izliyoruz.
Kocaeli’de günlük yayın yapan gazeteler arasında olaylara belki de en objektif bir şekilde yaklaşım gösteriyoruz.

 

Bu nedenle hangi siyasi görüş ve düşünceden olursa olsun yöneticilerin ve makam sahiplerinin insanlara hizmet ederken kullandıkları yol ve takındıkları davranış ve üslup çok önemlidir.
Bu nedenle bizler, insanlar bir makam geldiğinde öncelikle o makamda olan insanlara belli bir süre ne yapacaklarını ve nasıl bir yol izleyeceklerini merak ederiz lakin göreve geldikleri ilk anda hep iyi dilek ve temennilerde bulunuruz.

 

Sonrasında olayları gözlemler ve ardından da yazmak istediklerimizi hayal ürünü olarak değil de gerçekçi bir şekilde yaparız.

 

Önceki gün vaktimin bir bölümünü bu anlamda Kandıra’ya ayırdım ve Kandıra Belediye Meclisini takip ettim.

 

Genel manada meclis, diğer meclislere oranla sakin geçti geçmesine ama Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken’in daha öğreneceği çok şey olduğuna inanıyorum.
Evet genç bir arkadaşımız, heyecanlı ve heyecanından dolayı ya da tecrübesizliğinden dolayı bazı hatalar yapıyor.

 

Bu hatalarının başında, olur olmaz işlere müdahil olması geliyor.
Aslında meclisin atmosferinden önce Kandıra’da kendi partili meclis üyeleri ile yaşadığı gerekli gereksiz bazı tartışmalar var. Onlardan biraz bahsetmek isterim.

 

Meclis üyesinin adı şimdilik bende saklı kalsın.
Bundan 15-20 gün önce Ünal Köken’in kendi özel meselelerinden dolayı kendi partili meclis üyesi ile yaşadığı bir sorunu öğrendim.

 

Aynı meclis üyesi gerçekten de Kandıra’da çok önemli sorunlar olduğunu söylerken, önceki gün “Biz sorunumuzu hallettik” dedi.

 

İşte ben, bu sorun halkın sorunu muydu yoksa özel sorunları mıydı oraya kafa yormaya başladım ve bu olayın kahramanı olan meclis üyesinin “U” dönüşünün altında ne olduğunu doğrusu merak etmeye başladım. Galiba ne olduğunu da buldum. Ama şimdilik paylaşmayı düşünmüyorum. O meclis üyesi kendisini de gayet iyi biliyor.

 

Şimdi gelelim Kandıra’nın meclisine… Mecliste birçok konu konuşuldu ama en önemlisi de muhalif meclis üyelerinin de yapılan olumlu işlere destek vermesiydi.

 

Ama olumsuz konularda da özellikle gerekli gereksiz harcamalara, hak etmediği halde torpille bazı makamlara getirilen insanlardan herkes rahatsız.

 

Belki Ünal Köken 2019 seçimlerinde tekrardan başkan olmanın hayalini kuruyor.
O makama oturduğu günle bu günü karşılaştırırsak kendisinde farklı egoların oluştuğunu ve halktan uzaklaşıp bürokratik ortama doğru yelken açtığını görüyoruz.

 

Kandıra Belediyesi harcamalarının oldukça yüksek olduğu ve bu konuda da başkanın işi biraz sıkı tutması gerektiği ve öncelikle bu harcamalar yapılırken kendi meclis salonunun perdelerinin dahi doğru bir hale kavuşturulmamış olması harcamaların doğru yapılmadığının en basit göstergesidir.

 

Daha birçok konu var onları da önümüzdeki günlerde yazacağım ama en çok merak ettiğim meclis üyesine ne verildi de konuşmaktan vazgeçti?
Saygılarımla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem