22 Temmuz 2019 Pazartesi
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Murat Özdağ; Benim Paralel’le bir işim olmaz

Hayrullah Demiray

05 Nisan 2016 tarihli yazısı

Geçtiğimiz günlerde Kocaeli Ticaret Odası’ndan 2 meclis üyesinin istifası ile ilgili bir yazı kaleme almıştım.
Bu istifaların paralel yapılanma ile ilgili tepkiler olarak algılandığına değinmiştim.

 

Evet, istifa eden iki meclis üyesinin TÜMSİAD üyesi olması ve yaptıkları açıklamalar kamuoyunu bu düşünceye yöneltmişti.

 

Bu yazıdan birkaç gün sonra Ticaret Odası Başkanı Murat Özdağ beni arayarak adeta hem bu iddiaları ortaya atanlara hem de bu konuda kendisini köseye sıkıştırmak isteyenlere veryansın etti.
Net bir dille bu konuda "Ne ben nede ailemden birileri asla paralelci değildir" dedi.

 

Öncelikle bu konuda ailesinin ve sevenlerinin kendisini bu konu ile ilgili arayarak "Eğer o vatan hainleri ile birlikte hareket ediyorsan ve devletimizin karşısında olanlarla yan yana durursan bu konuda önce karşında bizler oluruz" demişler.

 

Elbette Murat Özdağ bu yaftanın üzerine yapışmasından oldukça rahatsız olduğunu ifade etti.
"Denildiği gibi Ticaret Odasından ne siyasi neden ticari beklentim yok" diyerek "buradan başka yerlere sıçrama yapacak" diyenlere de cevap vermiş oldu.

 

Öncelikle benimde yazımda bazı iddialara dile getirdiğim, Kartepe'de bulunan Ticaret odası Meslek Lisesindeki öğretmenlerin ya da yöneticilerin paralel bağlantılarının asla doğru olmadığını, bir çok insanın geçmişte mutlaka o insanlarla bağlantısı olmasının onlarında paralelci olduğu anlamına gelmediğini de altını çizerek belirttim.

 

Bu konuda kendisini eleştirenlerin bunun ispat etmeleri gerekir.
Özdağ, kendi şirketlerinde çok sayıda çalışanları olduğunu, lakin bu çalışanların içlerinde bir çok insan olduğunu ifade ederek, "Asla kendi şirketlerimizde dahi paralelci insanların yönetim ya da her hangi önemli görevlerde bulunmaları dahi söz konusu değil" dedi konuşmamızda.

 

Ticaret odasına bazı konular üzerinden ya da kendi bireysel hırslarından dolayı zarar vermek isteyenlere de asla izin vermeyeceğinin altını çizen Murat Özdağ, kendisinin paralelci denen insanlarla asla işinin olmayacağını, ülkesine ve milletine kim ihanet ederse karşısında önce kendilerinin duracağını da belirtti.
Lakin Ticaret Odası'nda olan insanların ve belli makamlarda olanların oraya seçimle geldiğini ve yine seçimle gideceğini, yani Ticaret odasında böyle bir yapılanmaya asla izin vermeyeceklerini yada buna alet olmayacaklarının altını da özellikle çizdi.

 

TÜMSİAD'la ilgili konuda da kendilerinin TÜMSİAD’la bir dertlerinin olmadığını ve kimsenin Başkan olup olmaması ile ilgilenmediklerini, sadece tüm enerjilerini ticaret odasının gelişmesi ve değişmesi yönünde harcadıklarını paylaşmak istediğini söyledi

 

Bu konuda da birilerinin özel gayret sarf ettiğini ve Murat Özdağ ismine yapıştırılacak bir şey bulamayanların bu yaftayı kendisine yapıştırarak yıpratmak istediklerinin altını çizdi.
Adeta "Benim paralel ile bir işim olamaz" diye haykırdı.

 

Söylediklerinde de kararlı ve kendinden emindi.
Özdağ, kendi isminin bu işin üzerine yapıştırılmasından hem rahatsız, hem de bu dillendirildiğinde gerçekten de kızdığı konuşmalarına yansıyor.

 

Öncelikle buradan şunu ifade etmek isterim, bizler yazdığımız yazıları kesinlikle kendi iş ve şirketlerinin işleyişi ile değil sadece Kocaeli Ticaret Odasının ve aynı zamanda üyesi olduğumuz için bizi de ilgilendiren konularda yazı yazma özgürlüğümüz var.
Aksini bugüne kadar yapmadık yapmayız da.
Zira Sayın Özdağ’a buradan bir dost tavsiyesinde bulunmak isterim.
Bu konularda biraz daha sakin ve makamına uygun hareket etmelidir.
Elbette bizler kimseyi suçlamayız ve satırlarımız her daim herkese açıktır.
Bu saatten sonra kendisine paralelci diyenlere ilk ben karşı çıkarım.
Çünkü Özdağ bu iddiaları bizzat net bir ifade ile yalanladığı için onu ancak söylediklerine göre hüküm vermekle yükümlüyüz.

 

İstifa eden iki meclis üyesinin istifaları kendi tercihleridir. Aksi takdir de onlarla ilgili bir şey söylemeyen, ama onlarında bir yerlerden yönlendirildiğini düşündüğünü sözlerine ekleyerek konuşmayı noktaladı.
Buradan son olarak ta Murat Özdağ’a akıl vermek haddime değil ama daha sakin ve sizleri yönlendirmeye çalışanlara karşıda dikkatli olmanız.

 

Ha bu arada şunu da sırası gelmişken ifade etmek isterim.
Zira bir kurumun içinde kendine özgü bir yapı kurmanın diğer adı paralel yapılanmadır.
Bunu kim yaparsa yapsın karşı çıkarız.
Bu konuda TÜMSİAD yada başka bir grup ticaret odası içinde böyle bir yapı oluşturmak istiyorsa buna da ilk karşı çıkacaklardan biride benim.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem