17 Temmuz 2019 Çarşamba
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Karaosmanoğlu’nun başlattığı siyasi nezaket devam etmeli

Hayrullah Demiray

31 Mart 2016 tarihli yazısı

Son günlerde ilimizde siyasiler arasında başlayan diyalog bence önemli.

Bu konuda Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı başta ana muhalefet partisi il Başkanı Cengiz Sarıbay olmak üzere MHP İl Başkanı Aydın Ünlü2yü ziyareti kimi çevreler tarafından olumlu karşılanırken kimi çevreler tarafında eleştiriliyor.

Bana göre bu konuya eleştiri getirenlere katılmadığımı ifade ederken öte yandan bence bu olayı Sayın Karaosmanoğlu mecliste gurubu bulunsun bulunmasın hepsine yapmalıdır.

Nitekim seçim döneminde elbette Ak partiyi temsilen girdiği seçimde farklı kesimlerden de oy almış olduğunu gördük.

Seçim bittikten sonra Başkan öncelikle herkesin başkanı olduğu ifadesinden hareketle parti rojetini bir kenara bırakıp hizmet etmekle mükelleftir.

Elbette kendisini oralara taşıyan teşkilat ve partililere karşı sorumluluğu olduğu kadar da kendine oy vermeyen ama bu kentte çalışıp bu kente harcayan ve bu kent içerisinde siyaset yapan insanlarla da diyalog halinde olmasının doğrusu yadırganacak bir tarafı olduğunu düşünmüyorum.

Bu konuda eleştiri getirenlerin aslında makul bir açıklamaları yok.

İstiyorlar ki herkes kavga etsin.

Birbiriyle iyi geçinmesin hep kavga etsin lakin aklı selim insanların bu konuda daha yapıcı olduklarını ifade etmek isterim.

Benim görüşüm ben artık partici değil olaylara Devletçi bir yaklaşımın yapılmasından yanayım.

Bunu da insanlar arasında tekrardan tesis edilecek bir güven ortamı ile olacağını ve siyasi ayrım gözetmeksizin bu ülke için bir şeyler düşünen insanların bir araya gelerek konuşarak bazı şeylerin çözülmesi gerekir.

Aksi takdirde insanların kamplaşmasından bu ülkenin fayda görmediğini ve görmeyeceğini hep birlikte görmüş oluyoruz.

Bu konuda ilimizdeki siyasilerin daha dikkatli ve temkinli olmalarını önemsiyorum.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun başlatmış olduğu bu ziyaretlerin bana göre devam etmesi ve belli aralıklarla yapılmasından yanayım.

Hatta Sayın Karaosmanoğlu geçtiğimiz günlerde yaptıkları ile ilgili Ak Parti Danışma meclisinde yapmış olduğun sunumun bir benzerini halk meclisi adı altında Tüm Kocaeli halkına yapmasının da doğru olacağı kanısındayım.

Elbette takdir siyasilerimizin ama halkın isteğinin siyasilerin bir araya gelerek kavga etmeleri değil bir arda halkın sorunlarına çözüm bulmalarıdır.

Kim ne derse desin nasıl düşünürse düşünsün ama siyasiler bu konuda daha duyarlı olmalılar.

Saygılarımla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem