17 Temmuz 2019 Çarşamba
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Çocuk İstismarcılarına ağır cezalar verilmeli

Hayrullah Demiray

28 Mart 2016 tarihli yazısı

Son günlerde ülkemizi meşgul eden çok farklı konular.
Bu konuların içerisinde bir tanesi var ki nerden bakarsan bakın olay küçümsenecekbir olay değil.
Olayı kim yaparsa yapsın nerde ya￾parsa yapsın hangi dernek ve vakıfta ya da yurtta yaparsa yapsın şiddetle karşı çıkılması yadırganması ve ispat edildiği takdirde de yapan kişiye en ağır ceza ve￾rilmeli.
Bu olay Karamanda bir öğrenci evinde ya da yurdunda geçtiği ve yurdunda ülke￾mizde ki bir vakfın bünyesinde olduğu yazılıp çiziliyor.

Bakıyorum da bu olay üzerinden de bi￾rileri olayın oluş biçimi iğrençliğinden zi￾yade olduğu yerle ilgileniyor. Yani birileri olayın üzerinden yine reklam yapma ya da oy devşirme peşine düştü ya da oy kaybetmeme. Benim lafım tamamen ortaya bende herkes gibi birilerini savunma ya da ka￾ralama peşine düşmeyeceğim. Genellikle böyle bir konuda yazı yazma￾dan önce birkaç gün geçmesini bekliyorum kim nasıl davranacak neler söyleyecek ve neler yazacak ya da olayın gidişatı ne yönde ilerliyor. Ülkemizin geleceğini emanet edeceği￾miz gençlerimizi geçliğe adım atacak ço￾cuklarımızı birilerine emanet ediyoruz o emanet etiklerimizde onlara yaşanmaya￾cak rezillikler yaşatıyorlar. Öncelikle bu tür kurumların bu tür yerleri açacak kişileri de bir teste tabi tutmak gere￾kir. Ayrıca bu tür yerlerin açılabilmesi belli kaidelere bağlı olmalı.

Yani olay olduktan sonra tartışmak yerine olay olmadan önceki önlemler alınmalı. Zira farklı benzerlikteki olayları sü- rekli olarak yaşıyoruz. Yaşadıklarımızdan ders almalıyız. Ona göre de hayatın akışına yeni bir yön vermeliyiz. Gerçekte de olan olay doğal afetten daha beter. İnsanlar nedense hep bu konuda bazı şeyleri ön planda tutuyor. Bana göre en ön planda tutulması gere￾ken insanlıktır. Hepimiz anne babayız kardeşlerimiz var. Yani herkesin çocuğu olmayanında ya￾kınları var. Şimdi bu aileleri de düşünmek gerekir. Her zaman deriz ya ateş düştüğü yeri yakar. Burada da olay olduğu yangının ol￾duğu yerden alev yükselir karşıdan du￾manı görünür

Yani olayın içerindeki insanların derhal Devlet Tarafından destekleri sağlanmalı. Bu olayı yapan ya da bu olayın olma￾sına göz yuman kim varsa en ağır ceza ile cezalandırılmalıdır. Tekrardan ifade etmek isterim ki bu ülke de adalet sistemi değişmeli bazı suçlar için idam geri gelmeli. Ya da adalet sistemimizde olan ve bir çok konuda uygulanan iyi hal indirimi falan bazı konularda uygulanmamalı. Adalet herkese lazım. İnsanların yaşam haklarını ellerinden alan. İnsanların hayatlarını yaşamalarına engel teşkil eden bu tür rezil insanları örnek olsun diye ibreti alem için en ağır ceza neyse onla cezalandırmalı. Bu ve benzeri olayları eleştirirken her￾kesin insanlık çerçevesinden bakmasını olaya öyle yaklaşmasını arzu ediyorum. Özellikle bazı makamlardaki kişiler örne- ğin aile ve sosyal politikalar bakanının söy￾ledikleri çok eleştirildi nitekim eleştirenler haksız da değil. İnsanlar illa her konuda bir şey söyle￾mek zorunda değiller. Yanlış konuşmaktansa susmak daha ha￾yırlıdır. Şimdi burada şunu da ifade etmek ge￾rekir. Bu olay üzerinden de birilerinin bir vakfı ya da İslama saldırmasının da doğru bir ya￾nının olmadığı aşikardır. Nitekim İslam’ın kuraları kesin ve net￾tir. Günah işleyen kişinin cezasını hem dün￾yada hem de ahrette verir. Bu nedenle bu suç üzerinden İslam’ı kötüleme gayretine girmekte yanlış ve abesle iştigal etmektir. Bunu da unutmamak gerekir. Bu olayı şiddetle ve nefretle kınıyorum. Suçluların en ağır şekilde cezalandırmala￾rını umuyorum. Sadece gerçek insanlara. Saygılarımla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem