21 Temmuz 2019 Pazar
Bizim Yakadan

Bizim Yakadan

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Bizim Yaka’dan çağrı: Teröre karşı tek yürek olmaya varmıyız?

Bizim Yakadan

23 Mart 2016 tarihli yazısı

Son dönemlerde kentimizde basın yayın kuruluşlarında birbirlerine karşı tavır devam ediyor.

Her konuda toplumun her kesimini eleştiren camia önce kendine bakmayı hiç denemiyor.

Yazar ve çizerler her konuda ülkeyi yöneten ve idare edenlere deyim yerindeyse ayar vermek ister ya da kenti yönetenleri de yerden yere vurmaktan kendilerini eleştirmeyi daha doğrusu kendi eksikliklerini gidermeyi hiç denemezler.

Belki de terzi kendi söküğünü dikemez atasözüne çok uyduklarındandır.

Lakin buradan şunu ifade etmek isteriz son günlerde özellikle ülkemizin çeşitli bölgelerinde olan terör olayları ile ilgili acaba birlikte hareket edilebilir mi, en azından siyasilerden ortak ses beklerken bizler ortak ses verebilir miyiz diye çok düşünüyoruz.

Gerçekten de her şeyi bir kenara bırakıp, ilimizde yayın yapan yerel gazeteler bir gün teröre karşı tepki göstermek adına ortak hareket edebilir miyiz.?

Bu fikir kimden çıkarsa çıksın evet diyebilir miyiz?

En azından vatanın ortak paydamız olduğunu söylüyorsak ortak tepki koyabilir miyiz?

Asıl merak ettiğimiz gerçekten de bugüne kadar bir çok eleştiride bulunduk.

Doğru ya da yanlış ama bu sefer gerçekten de ülkemizin içinde bulunduğu durumu göz önünde bulundurup amasız bir şekilde bir araya gelebilir miyiz?

Eğer bizler bir araya gelirsek bu kentteki siyasiler ve önemli makamda olanlarda bir araya gelirse halkın her kesiminden insanlarda bir araya gelirse, yeniden ve gerçekten de önemli bir şey yapmış oluruz ve toplumun her kesiminden ortak ses verirsek ve teröre karşı duruşumuzu net ortaya koyarsak;

Bunun akabinde terörün bizlere yaşatmak istediği korkunun yersiz olduğunu ve aramıza sokulmak istenen nifak tohumlarını bertaraf ettiğimizi dünyaya yeniden haykırabiliriz.

Sonrasında kendi aramızda olan görüş ayrılıklarını tartışabiliriz.

Kimse bundan bir şey kaybetmez.

Kimse bunu yaptı diye hükümet yandaşı olmaz, kimse de bunu yaptı diye kendi partisine siyasi görüşüne ihanet etmiş olmaz.

Bu hükümet meselesi olmaktan çoktan çıktı.

Bunun bir devlet meselesi olduğunu görmek gerekir.

Artık hem bizler yazar ve çizerler, hem gazete sahipleri, hem de bu konuya öncülük etmesi gereken Başta Sayın Bakan Fikri Işık, Kocaeli Milletvekilerimiz Fatma Kaplan Hürriyet, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Saffet Sancaklı, Zeki Aygün, Haydar Akar, M.Akif Yılmaz, Tahsin Tarhan,Sami Çakır, İlyas Şeker, Cemil Yaman ve Kocaeli Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu Cumhuriyet Savcımız Mustafa Küçük, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu ,Emniyet Müdürümüz Levant Yarımel, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan,CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay,MHP İl Başkanı Aydın Ünlü ve diğer siyasi parti il başkanları hepsi bu çalışmanın ve bu sesin içerisinde yer almalı.

Bu kentte gazetecilik yapan İsmet Çiğit, Güngör Aslan, Tanzer Ünal,Olcay Sanal,Kadir Genç, Şenol Çiçek, Recep Haldız ve bu konuda yerel televizyonlarımızın sahipleri Şahin Turgun,Turgay Tüysüz ve Abdullah Kaya hepsine buradan seslenmek istiyorum.

Aynı zamanda Gazeteciler Cemiyet başkanı Çetin Gürol da bu işin içinde olmalı.

Öte yandan sivil toplum kuruluşları, dernekler.

Yani velhasıl kelam tüm Kocaeli tek yürek olmalı…

Birliğimiz tüm Türkiye’ye örnek olmalı.

Sonra da sesimizi tüm dünya duymalı.

Ama önce gazete sahipleri ve Genel Yayın Yönetmenleri’ni bir gün ortak 1.sayfa yapmaya davet ediyoruz.

Bu güne kadar olan biten her şeyi bir kenara bırakalım tek bir gün…

Saygılarımla…

Hayrullah Demiray

 

 

 

 

 

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem