18 Temmuz 2019 Perşembe
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Din üstüne siyaset yapılmamalı

Hayrullah Demiray

26 Nisan 2012 tarihli yazısı

 

Geçtiğimiz hafta malum Kutlu Doğum Haftasıydı ve Peygamber efendimizi (S.A.V) Rahmetle yad ettik ve dua ettik Rabbim İnşallah bizleri O’nun şefaatine nail eyler.

Tabi ki bu güzel haftaya yakışır etkinlikler yapmaya gayret ettik. Aynı zamanda ilimizde ve Başiskele’de Müftülüğü’nün organize ettiği Belediye’nin de destek verdiği organizasyon çok konuşuldu.

Burada Müftülük organizasyonda dağıtacağı Kuran-ı Kerimleri Belediye’den talep etmiş ve Belediye’de Bu Kuran-ı Kerimleri almış ve üzerinde Belediye Başkanı’nın hediyesidir stiker yapıştırılmış ve yapıştırılmış ama burada birileri her zaman ki gibi kraldan kralcı olmaya yönelik adım atarak,  Belediye Başkanı’nın Kutlu Doğum Haftasını kutladığı bir tebrik kartı yaptırmış.

Bunu yaptırmak doğru ama bunu da bir gaflete düşerek Kuran-ı Kerimin kapağının içine koymuşlar. İşte buda orada olan hemen hemen herkese dağıtıldı. Sonrasında kimi Muhalefet Partilerinin ilçe Başkanları buna tepki göstererek Kuran-ı Kerim’in Siyasete alet edildiğinin açıklamasını yaptılar.

Bunu bizlerde yazdık gazetemizde yer verdik yalnız bana göre burada unutulan bir şey var bence belki de bu tepki farklı bir şekilde gösterilebilirdi. Birilerinin yaptığı hatayı başkaları da aynı şekilde düştü. Olayı reklam boyutuna taşıdılar.

Burada ben suçlu aramıyorum sadece bazı alışkanlıklarımız var bir şeyleri eleştirirken o işin yanlışlığını başka bir yanlışla örtmemiz gerekmez diye düşünüyorum. Buradan yola çıkarak benim şahsi görüşüm burada Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Ayaz’ın kendi direktifleri doğrultusunda mı yoksa birilerinin iş güzarlığı sayesinde mi böyle bir şey gelişti. Ardından olay vuku bulduğu zaman bu konuda acaba birileri arayıp ta Başkan’a bu konu ile ilgili Başkan bu bize göre yanlış bir davranış bu tebrik kartı poşetin içine ya da dışında da olabilirdi diye dedi mi? Merak ettiğim konu aslında bu.

Birde Bir yanlış algının oluştuğunu görmekte beni üzmüştür. Çünkü burada kişiler ve şahıslar değil konuşulan Yüce Kitabımız Kuran-ı Kerim ise burada hassas olmalıyız. Orada resim sanki Kuran-ı Kerim üzerine yapışmış olarak algılanmış öyle bir şeyin olmadığını ve bu ayrı bir tebrik kartının olduğunu vurgulamak isterim.

Sayın Başiskele Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Ayaz’a bu konuda daha dikkatli olunması gerektiğini ve yapılan bazı işlerin Allah Rızası için yapılması gerekir diyen sayın Hüseyin Ayaz’ın bu konuda hatası olanları uyaracağından hiç şüphem yok.

Birde aynı zamanda Sayın MHP İlçe Başkanı Halit Bayhan’a ve HAS Parti İlçe Başkanı Bilal Çakır’ın da bu konuyu daha farklı bir şekilde gündeme getirmeleri daha doğru olurdu diye düşünüyorum.

Çünkü bu konular bizim ortak değerlerimiz bunun siyaseti ya da yandaşı olmaz bu konu bizim hassasiyetlerimiz bu konuda da siyasetçiler toplumda önder insanlar olarak kabul edildiği için onların bu konularda daha hassas olmaları gerekmektedir.

Birlik beraberlik ve kardeşlik mesajlarının verildiği bu özel haftayı bu şekilde gölgelendirmeye kimsenin hakkı yok. Ayrıca yapılacak olan eleştirilerin siyasi bir rant olarak gündeme getirilmesi de ahlaki bir boyut değil.

Siyasiler bazen başkalarının dini siyasete alet ettiklerini söylerken aslında kendileri de aynı hataya düştüklerinin farkındalar mı? Buradan hareketle benim şahsi görüşüm yapılan hizmetler ile ilgili eleştirilecek bir konu yok mu ki? Siyasi parti temsilcileri bu konuyu siyasi malzeme olarak kullandılar. Bunu siz değerli okurlarımızın görüşlerine sunuyorum.

Saygılarımla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem