18 Temmuz 2019 Perşembe
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Gelecek sizlerle var olacak

Hayrullah Demiray

25 Nisan 2012 tarihli yazısı

 

23 Nisan 1920’ de Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün çocuklara armağan ettiği her yıl geleneksel ve Milli Bayram coşkuyla bu yılda tüm yurtta olduğu gibi ilimizde ve ilçelerimizde kutlandı. Oldukça coşkulu bir şekilde geçen kutlamalar birlik beraberliğimizi simgeleyen hatta dünya barışına bile geleceğin gençleri ve ülkeleri idare edecek olan çocuklarımıza verilen önem çok büyük.

            Büyük Mücadeleler veren atalarımız kutlu mücadelenin ardından, dünyaya önemli bir destan ve yıllarca unutulmayacak bir kahramanlık öyküsü göstermiştir. Bu güzel memleketin geleceği olan çocuklarımıza en büyük armağan olarak bu vatan yeter aslında. Ama onlarında bu destanı her yıl kutlama ve atalarına minnetlerini sunmaları açısından bence önemli.

Bugün baktığımızda birileri bunu bile farklı kullanmanın peşinde. Herkes kendine bir pay çıkarmanın derdinde. Bence bu tür yapılan tartışmalar yersiz olduğunu aslında, çocuklarımız büyüklerine örnek olacak davranışlar sergileyerek biz büyüklere ders vermiş oluyorlar.

O çetin mücadelelerin ardından Mustafa Kemal ATATÜRK ‘ün öncülüğünde kurulan Türkiye Cumhuriyeti geçmişiyle övünmeli geleceğe doğru daha dikkatli adımlar atmalıydı ve geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımıza bıraktığı bu güzel vatanı ancak daha ilerlere taşıyarak atalarına minnet borçlarını ödemiş olurlardı.

Bugün yapılan kısır çekişmeler aslında boş ve gereksiz. Neden derseniz; bu kahramanlık destanı toplu verilen bir mücadelenin sonucunda ortaya çıkmıştır ve bu ülkede yaşayan herkes İman gücüyle ve Allah Allah nidalarıyla canları pahasına bu ülkeyi düşmandan kurtarmışlardır. Ama bugün Dünya öyle bir yere doğru gidiyor artık tüm Dünya çocukları bugünü kutluyor olması gelecek nesiller açısından çok önemli. Artık dünyada savaşların olmadığı herkesin huzur ve barış içerisinde yaşadığı bir Dünya herkesin hakkı diye düşünüyorum.

Bugünler bu millet kolay gelmedi.  Çok acılar yaşandı. Bundan sonrada acılar yaşamak istemiyor. Bu millet ileri demokrasi ve medeniyetler seviyesine bu ülkeyi taşıyacak olan çocuklarımıza gereken önemi vermelidir. Onları ülkesini ve Milletini seven benimseyen bir nefer olarak yetiştirmek için gayret sarf etmeliyiz.

Bugün baktığımızda çocukların istismar edildiği,  aile içerisinde yüzlerce binlerce çocuğun kötü muameleyle karşılaştığına şahit olmaktayız. İşte en önemli olanı da bu aksaklıkların ve eksikliklerin bir an önce giderilmesi için toplumun hem refah düzeyinin hem de eğitim düzeyinin yükseltilmesi gerekmektedir. İyi bireyler yetiştire bilirsek toplumda iyi bir toplum olma yolunda önemli bir başarı elde etmiş olur.

Yoksa aksi takdir de, toplumları oluşturan bireylerin iyi yetiştirilmediği toplumlarda ne huzur olur ne de barış. İşte bunu sağlamak için, herkesin üstüne düşen görevi yerine getirmesi gerekir.

Saygılarımla… 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem