22 Ağustos 2019 Perşembe
Bellona
Mustafa Kalabalık

Mustafa Kalabalık

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Gençlik Kampları..!

Mustafa Kalabalık

01 Şubat 2016 tarihli yazısı

Hükümetimizin ve Gençlik ve Spor Bakanlığımızın, Doğu ve Güneydoğu'da gençlik seferberliği başlatacaklarını ve gençlere yönelik özel programlar ve çalışmalar içinde olduklarını, ben de herkes gibi medyadan takip ettim.

 

Yerel yönetimler için yapılmasını arzu ettiğim ve yerel seçimler sürecinde projelendirdiğim bir konu olması sebebiyle gayet memnun oldum aslında!

 

Ivır zıvır birçok yere para harcanan yerde, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin, çocuklarımızın, farklı etkinliklerle tecrübe edinmelerinin yolunu açmak, farklı sosyal alanlardan gelenleri bir araya getirmek, farklı bölgeler ve şehirlerden gelenleri ortak noktada birleştirmeye çalışmak, çok olumlu görünen bir düşünce.

 

Mesela, bir Çanakkale’yi tanıma kampı, manevi ve milli değerlerimizin nereden nereye geldiğini gösteren, Cumhuriyetimizin kuruluş sürecinde yaşananları, kayıpları, şehitleri, değerleri gençlere yerinde anlatacak bir kamp olabilir..

 

Gelecek için fikirlerin ortaya konabileceği, çarpışacağı, ülkemizin ekonomik, siyasal, sosyal ve yargısal ihtiyaçlarının tespitine yönelik “fikir kampları”da olabilir mesela..

 

Ama aynı zamanda, bu kampların içeriklerinin, tehlikeli bir “öteki kamplar” yaratılmamasının gözetilmesi konusunda, azami özen ve dikkat gerekir diye düşünüyorum..

 

Umuyorum ki, yetkili merciiler bu duyarlılığı göz ardı etmezler!

 

Ben açıkçası, güzel haberlerin içinde tedirginlik de duyuyorum aslında..

 

Üslup ve niyet te, farklı görüşlerin de farklı anlayışlara doğru zorlanabileceğini görüyorum!

 

Kutuplaşmanın keskinleşebileceğini, zıtlaşmanın ileri boyutlara taşınabileceğini, safların daha da sıklaşabileceğini ama dirsek teması ölçüsünün bitişik düzene geçebileceğini de…

 

Hülasa;

 

Doğru bildiğimiz yanlışları çoğaltmaksızın, dikkatli projeler üretmek, dillendirmek ve uygulamak gerek vesselam…

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem