17 Temmuz 2019 Çarşamba
Yücel Alpay Demir

Yücel Alpay Demir

kocaeli@kopiservis.com.tr

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Kamer Genç ….

Yücel Alpay Demir

28 Ocak 2016 tarihli yazısı

Türk Ocağı sohbet programları planlama çalışmamız devam ederken emre ablanın aklına geldi birden

-          Kamer Genç’i davet etsek nasıl olur !

daha önce dinlemediğimiz hep televizyonların gösterdiği kadar tanıdığımız birisi ne dersin dedi.

Atatürk , Bayrak ve Millet hassasiyetlerine sahip biri olduğunu bildiğimden , Cumhuriyetimizin temel ilkelerine bağlılığını defalarca televizyonlardaki konuşmalarından duyduğumdan , olur abla iletişim kur bana bilgi ver deyiverdim.

-          2 gün sonra geldi emre abla heyecanlıydı , yücel ablam kamer bey senden telefon bekliyor dedi.

Aradım hemen , Allah’ın selamı üzerine olsun Kamer bey , ben Türk Ocağı Kocaeli şube başkanıyım sizi Ocağımızda misafir etmek dinlemek isteriz , gelirseniz mutlu oluruz dedim….

-          Ve aleyküm selam kardeşim , sen eminmisin beni çağırdığına , akıl sağlığın yerindemi , durduk yere başına iş alma , beni konuşturman size sıkıntı verir ben sadece doğru olduğuna inandığım şeyleri konuşurum , kimseyi kırmam ama hatır gönül için sizin hoşunuza gidecek birşeyler söyleyemem dedi.

 

Bende bu yönünüzden dolayı sizi davet ediyoruz , biz 103 yıllık bir fikir kulübüyüz , biz konuşanlardan değil susanlardan çekiniriz , Milli Mücadelenin ilk adımıyız , kimseyi kendimize benzetmek yada gelen konuşmacılara benzemek gibi bir derdimiz yok , biz vatansever herkesi konuşturmak , tanıştırmak , uzlaştırmak ve herkesin birbirinin farklı görüş ve yöntemlerine saygı gösterdiği ortamlardan , fikirsel gelişim ve kazanımlar amaçlayan bir bakış açısına sahibiz dedim.

Valla ne diyim davete icabet sünnettir , madem beni konuşturacak hoşgörünüz var demekki ben dışarıdan Türk Ocaklarını yanlış tanımışım , bende sizleri tanımak isterim Allah nasip ederse geleceğim dedi.

Ve kararlaştırdığımız günde mütevazi bir araç ile ocağımızın önüne kadar geldi ….

Sohbet başlamadan önce çok uyarı ve tenkit aldım tanıdıklarımdan , yapma yücel yelpazeyi bu kadar genişletme , bu Ocağın yapısı herkesi kaldırmaz , adam ters bir şey söyler sen ömür boyu ayıklayamazsın pirincin taşını gibi çok ikazlar aldım.

Risk vardı elbet , ama herkesin aynı şeyi söylediği aynı yönden baktığı ve aynı argümanlarla tartıştığı ortamların kazanımlarının az olduğunu bildiğimden vaz geçmedim , yönetim kurulumuzdaki bütün büyüklerim destek oldular bize , onlarda Kamer beyin dinlenilebilecek biri olduğunu söyleyeceklerini merak ettiklerini söylediler.

Sohbet başlarken yaşam felsefesi sertlik , eleştiri veya ayar vermek olduğunu bildiğim birkaç büyüğümün Kamer beyin geçmişte söylediği bazı şeyleri gündeme getirip faydasız sert sorular soracağını , bakın geleceği varsa göreceğide var demiştim , nasıl gereğini yaptım tarzında bir tutum sergileyeceğini düşündüğümden bacaklarım tir tir titriyordu , yemin ederim bir Ozan Arif abim geldiğinde korkmuştum Birde Kamer bey geldiğinde , ama hiçte korktuğum gibi olmadı korktuğum ağabeylerim gelmemişti , sorulan her şeye kendi tarzı ve espirileriyle cevaplar verdi , bu anlattıklarım benim fikirlerimdir size dikte edemem , ama sizin fikirlerinizede saygı duyarım dedi , yanında oturduğum için çok gözlemleme imkanım oldu , samimiyeti insancıllığı , Vatan , Bayrak ve Atatürk hassasiyeti ve yalınlığı çok etkilemişti beni , bilinçli ve inançlı biriydi , ben kul hakkından çok korkarım Allah bana helallik alarak ölmeyi nasip etsin dedi.

Sohbet sonunda herkesle samimi resimler çekildi , ayaküstü sohbetler etti , yemeğe davet ettim , yorulmuş acıkmış olmalıydı ….

-          Ekonomik bir lokantaya gidelim pahalı olmasın gerek yok , zaten iktidar yanlısı değilseniz ekonomik desteğinizde yoktur dedi , zorla kabul ettirdim çok mütevaziydi , sohbette soramadığım soruları peş peşe sordum , samimi bir şekilde yanıtladı hepsini

 

-          Atatürkü sevmeyen Türkte olsa Kürtte olsa Laz da olsa sağlıklı bir zihniyete sahip olamaz bize kimliğimizi ve hürriyetimiz verdi ona müteşekkirim dedi ,….

 

-          Şu bayraktan dünyada daha güzel bir bayrak olamaz dedi , bizi temsil ediyor dedi.

 

Hastaydı geldiğinde , her şeyden elinizi eteğinizi çekip dinlenmek , emekli olmak istemezmisiniz dedim

-          beni çağıran her yere giderim bu benim zekatımdır dedi , tek başınıza seyahatten korkmuyorsunuz terörün kol gezdiği bölgelerde siyaset yapıyorsunuz dedim ; Benim canımı Allah vermiş Allah alır , ben açlıkla yoklukla büyüdüm benim yiyecek ekmeğim , içecek suyum varsa vardır yoksa yoktur , ben elindeki silaha güvenen bozguncu hainlerden ne korkacağım

-          Hazreti Aliye demişler ölümden korkmazmısın , Hazreti Alide beni ölümden ecelim korur demiş ben inançlı biriyim , Türküm ve Milletim bana 30 senedir yetki vermiş bize örnek ol hizmet et diye , o hainler korksun Kamer Genç milletin vekilidir dedi ….

Polis korumanız varmı dedim hani dinimiz tedbir almayıda öğütlüyor , bir söz vardır , Tedbir bizden takdir Allah’dan diye ….

-          Bak yücel kardeşim ben hem vekillik hemde meclis başkanlığı yaptım istesem emniyetten hemen verirler , verirlerde de ben istemiyorum , bizim oralar biraz karışık bende her yere giderim sonuçta vatan benim vatanım ama endişem odurki bu hainler beni bahane eder gencecik polislerimizi öldürürler , asıl o zaman ben kahrolurum demişti….

 
               Allah rahmet eylesin , mevlam günahlarını affetsin , biz iyi bilirdik hakkımız varsa helal olsun ,  biz davet etmiştik , oda gelmişti , ne iyi etmişti  ....

Selam ve dua ile ….

 

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem