19 Şubat 2019 Salı
global gayrimenkul
global gayrimenkul
Yücel Alpay Demir

Yücel Alpay Demir

kocaeli@kopiservis.com.tr

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Kamer Genç ….

Yücel Alpay Demir

28 Ocak 2016 tarihli yazısı

Türk Ocağı sohbet programları planlama çalışmamız devam ederken emre ablanın aklına geldi birden

-          Kamer Genç’i davet etsek nasıl olur !

daha önce dinlemediğimiz hep televizyonların gösterdiği kadar tanıdığımız birisi ne dersin dedi.

Atatürk , Bayrak ve Millet hassasiyetlerine sahip biri olduğunu bildiğimden , Cumhuriyetimizin temel ilkelerine bağlılığını defalarca televizyonlardaki konuşmalarından duyduğumdan , olur abla iletişim kur bana bilgi ver deyiverdim.

-          2 gün sonra geldi emre abla heyecanlıydı , yücel ablam kamer bey senden telefon bekliyor dedi.

Aradım hemen , Allah’ın selamı üzerine olsun Kamer bey , ben Türk Ocağı Kocaeli şube başkanıyım sizi Ocağımızda misafir etmek dinlemek isteriz , gelirseniz mutlu oluruz dedim….

-          Ve aleyküm selam kardeşim , sen eminmisin beni çağırdığına , akıl sağlığın yerindemi , durduk yere başına iş alma , beni konuşturman size sıkıntı verir ben sadece doğru olduğuna inandığım şeyleri konuşurum , kimseyi kırmam ama hatır gönül için sizin hoşunuza gidecek birşeyler söyleyemem dedi.

 

Bende bu yönünüzden dolayı sizi davet ediyoruz , biz 103 yıllık bir fikir kulübüyüz , biz konuşanlardan değil susanlardan çekiniriz , Milli Mücadelenin ilk adımıyız , kimseyi kendimize benzetmek yada gelen konuşmacılara benzemek gibi bir derdimiz yok , biz vatansever herkesi konuşturmak , tanıştırmak , uzlaştırmak ve herkesin birbirinin farklı görüş ve yöntemlerine saygı gösterdiği ortamlardan , fikirsel gelişim ve kazanımlar amaçlayan bir bakış açısına sahibiz dedim.

Valla ne diyim davete icabet sünnettir , madem beni konuşturacak hoşgörünüz var demekki ben dışarıdan Türk Ocaklarını yanlış tanımışım , bende sizleri tanımak isterim Allah nasip ederse geleceğim dedi.

Ve kararlaştırdığımız günde mütevazi bir araç ile ocağımızın önüne kadar geldi ….

Sohbet başlamadan önce çok uyarı ve tenkit aldım tanıdıklarımdan , yapma yücel yelpazeyi bu kadar genişletme , bu Ocağın yapısı herkesi kaldırmaz , adam ters bir şey söyler sen ömür boyu ayıklayamazsın pirincin taşını gibi çok ikazlar aldım.

Risk vardı elbet , ama herkesin aynı şeyi söylediği aynı yönden baktığı ve aynı argümanlarla tartıştığı ortamların kazanımlarının az olduğunu bildiğimden vaz geçmedim , yönetim kurulumuzdaki bütün büyüklerim destek oldular bize , onlarda Kamer beyin dinlenilebilecek biri olduğunu söyleyeceklerini merak ettiklerini söylediler.

Sohbet başlarken yaşam felsefesi sertlik , eleştiri veya ayar vermek olduğunu bildiğim birkaç büyüğümün Kamer beyin geçmişte söylediği bazı şeyleri gündeme getirip faydasız sert sorular soracağını , bakın geleceği varsa göreceğide var demiştim , nasıl gereğini yaptım tarzında bir tutum sergileyeceğini düşündüğümden bacaklarım tir tir titriyordu , yemin ederim bir Ozan Arif abim geldiğinde korkmuştum Birde Kamer bey geldiğinde , ama hiçte korktuğum gibi olmadı korktuğum ağabeylerim gelmemişti , sorulan her şeye kendi tarzı ve espirileriyle cevaplar verdi , bu anlattıklarım benim fikirlerimdir size dikte edemem , ama sizin fikirlerinizede saygı duyarım dedi , yanında oturduğum için çok gözlemleme imkanım oldu , samimiyeti insancıllığı , Vatan , Bayrak ve Atatürk hassasiyeti ve yalınlığı çok etkilemişti beni , bilinçli ve inançlı biriydi , ben kul hakkından çok korkarım Allah bana helallik alarak ölmeyi nasip etsin dedi.

Sohbet sonunda herkesle samimi resimler çekildi , ayaküstü sohbetler etti , yemeğe davet ettim , yorulmuş acıkmış olmalıydı ….

-          Ekonomik bir lokantaya gidelim pahalı olmasın gerek yok , zaten iktidar yanlısı değilseniz ekonomik desteğinizde yoktur dedi , zorla kabul ettirdim çok mütevaziydi , sohbette soramadığım soruları peş peşe sordum , samimi bir şekilde yanıtladı hepsini

 

-          Atatürkü sevmeyen Türkte olsa Kürtte olsa Laz da olsa sağlıklı bir zihniyete sahip olamaz bize kimliğimizi ve hürriyetimiz verdi ona müteşekkirim dedi ,….

 

-          Şu bayraktan dünyada daha güzel bir bayrak olamaz dedi , bizi temsil ediyor dedi.

 

Hastaydı geldiğinde , her şeyden elinizi eteğinizi çekip dinlenmek , emekli olmak istemezmisiniz dedim

-          beni çağıran her yere giderim bu benim zekatımdır dedi , tek başınıza seyahatten korkmuyorsunuz terörün kol gezdiği bölgelerde siyaset yapıyorsunuz dedim ; Benim canımı Allah vermiş Allah alır , ben açlıkla yoklukla büyüdüm benim yiyecek ekmeğim , içecek suyum varsa vardır yoksa yoktur , ben elindeki silaha güvenen bozguncu hainlerden ne korkacağım

-          Hazreti Aliye demişler ölümden korkmazmısın , Hazreti Alide beni ölümden ecelim korur demiş ben inançlı biriyim , Türküm ve Milletim bana 30 senedir yetki vermiş bize örnek ol hizmet et diye , o hainler korksun Kamer Genç milletin vekilidir dedi ….

Polis korumanız varmı dedim hani dinimiz tedbir almayıda öğütlüyor , bir söz vardır , Tedbir bizden takdir Allah’dan diye ….

-          Bak yücel kardeşim ben hem vekillik hemde meclis başkanlığı yaptım istesem emniyetten hemen verirler , verirlerde de ben istemiyorum , bizim oralar biraz karışık bende her yere giderim sonuçta vatan benim vatanım ama endişem odurki bu hainler beni bahane eder gencecik polislerimizi öldürürler , asıl o zaman ben kahrolurum demişti….

 
               Allah rahmet eylesin , mevlam günahlarını affetsin , biz iyi bilirdik hakkımız varsa helal olsun ,  biz davet etmiştik , oda gelmişti , ne iyi etmişti  ....

Selam ve dua ile ….

 

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Yuvacık su Davetiyem
YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su BasiskeleSanayi