20 Nisan 2019 Cumartesi
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Hava limanı olmasın koyun otlağı ?

Hayrullah Demiray

14 Nisan 2012 tarihli yazısı

 

Kocaeli’nin kaderi midir bilinmez? Yıllardır Kocaeli Türkiye’ye katkı anlamında en büyük maddi katkıları sunarken bunun bir türlü karşılığını alamaz. Ya buradaki yöneticilerin basiretsizliği ya da bu Kocaeli’nin kaderi artık ne derseniz deyin çünkü bunları neden düşündüğümü sorarsanız Kocaeli’nin belki de İstanbul’a yakın olması hem avantaj hem de bir dezavantaj olarak karşımıza çıkıyor.

Yıllar yılı gerektiği kadar yatırım alamayan ilimizde hep bir şeylerin arkasına saklanıldı. Şimdi ise hem iktidar hem de yerel yönetimin aynı partiden olması ve Kocaeli’deki bütün belediyelerin iktidar partisinden olması ve Kocaeli’nin Büyükşehir yapılması gerçekten de önemli bir gelişme.

Ama gelin görün ki Kocaeli’ye kazandırılan ve yıllardır olmaması büyük ayıp olarak nitelendirdiğim Cengiz Topel Hava alanı Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın İbrahim Karaosmanoğlu’ nun ve Kocaeli’yi Ankara’da temsil eden Bakan ve Milletvekillerimizin girişimleriyle büyük uğraşlar sonu açıldı.

Açılmasına ama hem açılışı uzun süre gündemden düşmedi ama sonra aradan birkaç ay geçtikten sonra Hava alanının Hava Limanı yani daha büyük uçuşlara ev sahipliği yapacağı açıklandı. Bizlerde sevindik ama madalyonun görünmeyen yüzünde işin öyle olmadığını zaman içerisinde inşallah anlamayız.

Çünkü Anadolu Jet 9 Nisan’dan itibaren uçuşlardan çekildi ve yerini Bora jete bıraktı. Bunda ne var diyeceksiniz? Saçmalıklar bununla da sınırlı değil. Geçtiğimiz hafta Babam Trabzon’a gidecekti. Bilet almak için ilimizden bir tur firmasını aradım. Efendim bilet ne kadar tam 224 TL neden dediğim de efendim daha ufak uçak olduğu için böyle dedi. Yanlışlık olmasın dedim ve direk Bora Jet firmasını aradım ve 119 TL’ ye bileti aldım almasına ama sonra o firmaya döndüm ve bize bu konuda her hangi bir bilgi verilmedi diyerek olayı bağladı.

Şimdi sormak isterim Hava Alanın’dan Hava Limanına dönmesini beklediğimiz Cengiz Topel’ i Kocaeli, den daha güçlü olduğunu düşünen ve Kocaeli’yi küçümseyen birileri perde arkasından engellemeye falan mı çalışıyor? Eğer böyle bir şey varsa bizim yöneticilerimiz bu kadar emek verdikleri bu değere sahip çıkmak için bir şeyler yapmaya gayret ediyorlar mı? Bunu kamuoyuyla paylaşmalarını istirham ediyorum.

Her konuda belki Kocaeli gelişiyor. Ancak hala Devlet’ten gerektiği kadar desteği aldığını düşünmüyorum. Eğer ki bu konu üzerinde durulmaz ve acilen bu konu da önlem alınmazsa sonra o Hava Limanı bırakın Alan olarak bile kalsa bize yeter ama sonra yerinde yeller esip Koyunları otlatmayalım da gayri gerisi yalan olsun.

Sakın kimse alınmasın gücenmesin bazen biz insanlar elimizdeki nimetin kıymetini bilmeyiz. Gittikten sonra anlarız o nedenle söylemem o ki Hava Limanı Kocaeli’nin değer kazanmasında daha da aktif rol oynayacakken birilerinin bunu engellemesine müsaade etmemeliyiz. Bu konu da Hem Sayın İbrahim Karaosmanoğlu Büyükşehir Belediye Başkanı Olarak hem de diğer ilimizin ileri gelenlerine büyük görevler düşmektedir.

        

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su
YEDİ İKLİM Global Gayrimenkul konak_dr Davetiyem BasiskeleSanayi