23 Temmuz 2019 Salı
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Çetin Gürol takdiri hak ediyor

Hayrullah Demiray

01 Aralık 2015 tarihli yazısı

Gazeteciler Cemiyeti hepimizin ortak değeri.

Gazeteciler Cemiyeti önemsenmeli.

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti, meslek örgütümüz olarak gazeteciliğin düzgün yapılabilmesi adına attığı adımlarla, Kocaeli’de gazeteciliğin ayaklar altına alınmaktan kurtarmaya gayret ediyor.

Cemiyet, gazetecilerin birlik beraberliğinin sağlanması, toplum içerisindeki güvenirliliğini arttıracak adımların atılması bakımından oldukça önemli bir kurum.

Gazeteciliğin gerçekten de bu kentte son yıllarda doğru algılanmadığını düşünüyorum.

Neden diyecek olursanız, bunun sebeplerini başka bir yazıda sizlere aktarmak isterim.

Bugünki yazımda Gazeteciler Cemiyeti neden önemli, biraz ondan bahsetmek isterim.

Diğer yandan Gazeteciler Cemiyeti’ne herkesin bakış açısının değişmesi gerekmektedir.

Öncelikle Gazeteciler Cemiyeti’ni doğru anlamak gerekir.

Gazeteciler Cemiyeti’ni gazete patronları bugüne kadar gereksiz bir kurum olarak görmüş.

Elemanlarına, sadece ücretsiz seyahat kartı almak için başvurulan ve üyelerinin de maalesef belli organizasyonlarda görünmek ve fotoğraf vermek için toplanndığı bir yer olmaktan kurtarılmalıydı cemiyet.

Gerçekten de bu dönem öyle bir dönem.

Geçtiğimiz dönemlerde eleştirdiğimiz de arkadaşlarımız beni yanlış anlıyorlardı.

Bu dönem Gazeteciler Cemiyeti’nde yapılan çalışmaları gördüğümde, Sayın Çetin Gürol ve birkaç arkadaşımızın gayretlerini ve çalışmalarını izlerken hem keyif alıyorum hem de elimden geldiğince yanlarında olmaya gayret ediyorum.

Gazeteciler cemiyeti son dönemlerde gerçek anlamda Kocaeli’de istediği seviyeye gelecek.

Bunu bazı medya kuruluşlarının sahipleri istemese de kendisini dev aynasında gören yazarlar, cemiyeti sadece elemanlarına otobüs kartı veren bir kurum olmadığını anlayana kadar bu yazılarımız devam etmeli.

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti yaptığı çalışmalarını daha güzel bir şekilde devam ettirebilmesi adına ne gerekiyorsa el birliği ile yapmak zorunda olduğumuzu düşünüyorum.

Son dönemlerde cemiyetin en önemli projelerinden bir tanesi olan konut projesinin umarım gazeteciler açısından önemli olduğu kadar birlik beraberliklerine de vesile olur.

Bu proje elbette önemli lakin insanların bir arada olması kadar samimi de olmaları gerekmektedir .

Son birkaç aydır bu konuda Çetin Gürol Başkanın sarf ettiği gayretine bizzat şahit olan birisi olarak ve ayrıca cemiyetin kendi ayakları üzerine durması için bir yeri olsun diye çırpınırken, maalesef gazeteci arkadaşlarımızın bir çoğu da çok cüzi olan aidatı ödemekten imtina ederken, konu ev almaya gelince sıraya girmelerini de doğrusu yadırgıyorum.

Öte yandan kendi evleri olduğu halde buradan ev almak için farklı bahanelere baş vurmayı düşünenlere de söyleyecek bir çift sözüm var.

Siz arkadan dolaşırsanız,bizler nasıl topluma örnek şeyler anlatabileceğiz?

Ha birde bugüne kadar daha cemiyetin yolunu bilmeyenler ya da cemiyet için hiçbir şey yapmayanlar, sadece dedikodu yapmayı kendilerine amaç edinen arkadaşlar ya da cemiyeti kendi amaçları doğrultusunda kullanmak isteyenlere müsaade etmeyecek kadar da yürekli bir başkanı var,

Bunun için her daim yanındayız ve desteğimiz sonuna kadar sürecek.

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı’nın gazetesi yok.

Kendisi patron değil ama ilk defa Türkiye Gazeteciler Federasyonu yönetimine yani TGF yönetiminde yer alaraka, muhabir cemiyet başkanı olarak gururumuz olmuştur.

Evet cemiyetin kendi gazetesi yok belki ama Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi’nin tüm sayfaları cemiyetin bütün organizasyonlarına, haberlerine açık olacaktır.

Birileri belkide sayfalarına cemiyetin haberlerini taşımaktan korkuyorlar ya da imtina ediyorlar ama bizler sonuna kadar cemiyetimizin yanındayız.

Cemiyet başkanımıza teşekkür etmişken iki kişiyi de unutmadan geçemem.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Fikri Işık ve Kocaeli Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu’na da verdikleri desteklerden ötürü teşekkür ediyoruz.

Özellikle Bakan Fikri Işık, kabinede yer alması nedeniyle  kendisini kutlamak için yaptığım aramaya, daha sonra her hangi bir danışman araya sokmadan, direkt kendisi dönüp hal hatır sorarak, bakanlığı nasıl hakettiğini bir kere daha gösterdi bana.

Türkiye Cumhuriyeti Bakanlığı herkese nasip olmaz elbette.

Bakan Işık, bizleri de arayıp gönlümüzü alarak, kendisini bu makamlara getiren özelliklerinden birini daha ortaya koymuş oldu.

Teveccühüne teşekkür ediyor, kentimiz ve ülkemiz için başarılar diliyorum.

Saygılarımla…

 

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem