21 Temmuz 2019 Pazar
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Geriye ne kalır?

Hayrullah Demiray

19 Kasım 2015 tarihli yazısı

Bugün ki yazıma bir haberle başlayıp sonrasında devam edeceğim.

Haber aynen şöyle:

“Parti kaynaklarından edinilen bilgiye göre vekillerden "toplumun nabzını tutmalarını" isteyen Davutoğlu, ‘Hiçbir şekilde kibir ve gurura kapılmayacaksınız. 7 Haziran sonuçlarını, 7 Haziran'ın mesajını unutursanız 1 Kasım'da verilen oyun hesabını millet bizden 4 yıl sonra sorar. Yukardan bir dil kullanmayacaksınız. Hiçbir arkadaşımdan bunu görmek istemiyorum" dedi.

Türkiye'nin bir an önce normalleşmeye ihtiyacı olduğunu anlatan Davutoğlu'nun, "Memleketin gerilime değil birliğe ve sükunete ihtiyacı var. Bunda da en önemli rol sizin" diyerek dikkatli açıklamalar yapmaları mesajı verdiği belirtildi.”

'Hesap sorarım'

Davutoğlu vekillerle buluşmasında en dikkat çekici mesajları ise "zenginleşme" konusunda verdi. AK Parti'nin üzerine, "yolsuzluk algısının" bırakılmak istediğini anlatan Davutoğlu, bu konuda tüm vekiller ve partililerden de dikkatli olmalarını istedi.

Davutoğlu'nun, "Eğer bir parti görevlisi, görev aldıktan sonra evini, arabasını, yaşam tarzını değiştiriyorsa ben o adamı partiye sokmam. Eğer şaibeli bir durum varsa bunun hesabını sorar, yollarımızı ayırırız. Bu konuda benden de hesap sorabilirsiniz. Hanımın çalıştığı yer belli, benim ekonomik durumum belli. Buna rağmen farklı ekonomik bir değişim görürseniz gelin hesap sorun. Ben de sizden hesap soracağım" diyerek vekilleri uyardığı öğrenildi.

Evet buradan sonra ben yazıma devam etmek istiyorum.

Öncelikle seçimlerden önce, “2002 ruhuna geri dönülmesi gerekir. Geri döneceğiz” sözlerini Ak Partili yöneticilerden çok duydum.

Nitekim ben dahil bir çok kişi bugüne kadar Ak Parti’ye her türlü yaşadığımız onca şeye, onca kendi haddini bilmezin yaptıklarına karşı desteğimizi, oyumuzu memleket meselesi gördüğümüz için de son seçimde de aynen sürdürdük.

Lakin zaman zaman yapılan haksızlıklarında karşısında durmaya çalıştık.

Eleştirilerimizi hiç çekinmeden yaptık.

Bu bağlamda Kocaeli de hem Sayın Bakanımız Fikri Işık, hem de Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımızın bu minval de  birkaç kez sözleri oldu ama maalesef arkası gelmedi.

Bu konulara sonradan değineceğiz.

Ama bu sözleri söyleyen Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan olunca, gerçekten de bir kez daha ümitlendim.

Neden diyecek olursanız; Kocaeli’nin kaymağını yiyen üç beş tane kişi haricindekilere hayat hakkı tanımayan, ilimizdeki yöneticilerden Ak Parti’nin arındırılması gerekir.

Demek ki bu sadece bizim ilimizde değil.

Daha düne kadar bir arabası bir evi olmayanlar, bugün son model ciplerle dolaşıyor altlarında.

En lüksünden birkaç araç, evi bırakın, villalarda oturuyor.

Ee diyeceksiniz ne var bunda?

Adam çalışmış, almış.

Evet gözümüz yok lakin sıkıntı da burada başlıyor.

Bunları kimin vasıtasıyla, nasıl aldı?

Acaba hakkı ile mi aldı, bazı makamları ve mevkileri kullanarak mı aldı?

Ak Parti’nin kuruluş amacı, adaletli kalkınma değil miydi ?

Bu nedenle kendi zenginleri yerine, toplumun her katmanının zengin olmasıydı.

Lakin durum hiç de öyle değil.

Seçim bitti, şimdi öz eleştiri zamanı.

Evet bizler halk olarak desteğimizi verdik, şimdi de Ak Parti’nin yetkililerinin ilimizde ve ülkemizde bazı çarpıklıkları da düzeltmesi gerekiyor.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, bu söylediklerini gerçekleştirecek olursa partide “Kalkınmacılar” gider, adalet tarafında olanlardan geriye ne kalır bilmem...

Saygılarımla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem