18 Ağustos 2019 Pazar
Bellona
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Levent Müdürün şahsında emniyetimizi kutluyorum

Hayrullah Demiray

16 Kasım 2015 tarihli yazısı

Kocaeli emniyet ve asayiş konusunda gerçekten de son dönemlerde hızlı bir şekilde mesafe kat ediyor.

Özellikle İl Emniyet Müdürümüz Levent Yarımel makamına oturduktan kısa bir süre sonra kendisini ziyaret etmiş ve kendisi ile öyle tanışmıştık.

O dönemden sonrada emniyet içerisinde yapılan önemli atamalar ve yer değiştirmeler ile doğru yerlere, doğru kişilerin getirilmesi ile Kocaeli emniyeti çevre illere örnek teşkil edecek önemli operasyonlara da imza attı.

Elbette emniyette, diğer kurumlar gibi bir ekip ruhu ile çalışıyor.

Lakin emniyetin koordinasyon çok önemli bir kriter .

En ufak olaydan en büyük olaya kadar her şeyde polisimiz ve emniyet mensupları yer alır.

Bu nedenledir ki emniyet diğer kurumlara nazaran bana göre daha büyük önem arz ediyor.

Huzur ve güvenin sağlanmasından tutun da trafik hizmetlerinin yönlenmesine kadar bir çok alanda hizmet veren polisimizi ve emniyet mensuplarımızı gerçekten bu önemli mesleği icra ettikleri için bir kez daha kutluyorum.

Geçtiğimiz günlerde ülkemizde  1 Kasım seçimlerini geride bıraktık aslında seçimin ardından  emniyet güçlerimize teşekkür mahiyetinde bir yazı kaleme almak istiyordum ama nasip bu güneymiş.

Öncelikle şunu bir kez daha ifade etmek isterim, bütün kurumlarımız değerlidir lakin her kurum bir de başındaki idarecileri ile de daha değerli olur.

Kocaeli’de gerçekten de devlet kurumları arasında ahenkli bir çalışma ve her kurumun kendisinde önemli bir özgüven yüksekliği görüyorum.

Elbette hem koordineli çalışma hem de kurumların kendi içerisindeki göstermiş olduğu davranışlar çok önem arz etmektedir.

Kocaeli'de önceki akşam herkesin yüreğinin ağzına geldiği ve Gölcük'te ki banka soygunun da bunu bir kez daha anlamış oldu.

İnsanlar hangi mevki ve makamda olursa olsunlar, öncelikle o makamı taşıyacak liyakate sahip olmaları çok önemli.

Bir de kişinin elbette sadece bir tek hareketiyle onu değerlendiremezsiniz belli bir süre gözlemlemeniz gerekir.

Ben de İl Emniyet Müdürü Levent Yarımel Kocaeli ye atandığından beri kendilerini yakinen takip ediyorum ve her daim başarılı çalışmalar yapıyor ve en önemlisi de Kocaeli emniyetinde yapmış olduğu değişikliklerle çalışma ekibini de oldukça sağlam bir ekiple yapmanın bir kez daha semeresini almış olduğunu görüyoruz.

Öncelikle tabiî ki bu çalışmalard Valimizin de birlikte çalıştığı ekibe verdiği özgüvenin çok büyük etkisi olduğunu da unutmamak gerekir.

Zira bu özgüvenle Gölcük’te yaşadığımız ve yaklaşık olarak 7 Saati aşkın süre rehine kurtarma operasyonu ve soyguncunun etkisiz hale getirilmesi konusunda göstermiş olduğu üstün başarı ve kararlı duruşunu tebrik etmek gerekir.

Gerçekten de o akşam operasyonun başlamasından kısa bir süre sonra bizler de o bölgeye intikal ettik ve bizzat olayı yakından takip ettik ve başta İl Emniyet Müdürümüz Levent Yarımel olmak üzere orada görev yapan Emniyet Müdür yardımcılarımızın her birini ayrı ayrı tebrik ediyorum.

Ayrıca  orada sabırla görev yapan sivil ve resmi polis arkadaşları ve özellikle rehinelerin burnu bile kanamadan o operasyonu başarı ile yapan özel harekat polislerimizi canı gönülden kutluyorum.

 

Önceki akşam Gölcükte yaşanan olayı elbette farklı yönlerden de ele almak gerekir ama kimi insanlar orada bu operasyonun bu kadar uzun sürmemesi gerektiğini söylerken süre daha da uzayabilir ama sonunda olayın güzel sonuçlanması önemlidir ve öylede oldu.

Elbette farklı açılardan da olayın daha sonra değerlendirilmesi gerekir.

Ama bana göre burada Emniyet açısından çok önemli bir sınav verilmiştir.

Bu konunun hakkının verilmesi gerekir.

O koordinenin yapılması çok önemliydi.

O an saatlerce orada sabırla olayı koordine eden İl Emniyet Müdürmüzü bizzat olayın başında ve soğukkanlılıkla soyguncunun yakınına kadar korkusuzca girip ve orada da tecrübesini oldukça iyi bir şekilde gösteren kişi olarak gördüm.

Ve sonunda da operasyonun başarılı bir şekilde sonuçlanmasını sağlayan ve takdir edilmesi gereken kişinin Sayın Müdürmüz’ün şahsında tüm emniyetimiz olduğunu belirtmek gerekir.

Saygılar sunuyorum…

 

 

 

 

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem