19 Temmuz 2019 Cuma
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Polis Teşkilatımız 167 yaşında

Hayrullah Demiray

11 Nisan 2012 tarihli yazısı

Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 167. Yılı tüm Emniyet Teşkilatına ve tüm Polislerimize kutlu olsun.

Yıllar önce kurulmuş ve Cumhuriyet kurulduktan sonrada gelişerek devam etmiş olan polis teşkilatı her geçen gün kendisini yenilemekte bilgi birikimini arttırmakta ve kendisini daha donanımlı bir hale getirmektedir.

Her geçen gün çağın gereksinimleri değişiyor ve buna paralel olarak ta polisimiz de kendisini yeniliyor bugünlere geldiğimizde polisimizin de ne kadar hassas dönemlerden geçtiğini görmekteyiz.

Her türlü zorluğa rağmen polisimiz her durumda her yere müdahale etmek durumundadır; kimi zaman bir hırsızı kovalarken, kimi zaman ufak ya da büyük kalabalık bir araya toplandığında kimi zaman futbol maçlarında, kimi zaman bir kavgada, kimi zaman eşler arasında yaşanan sorunda ve bu şekilde uzayıp gider aynı zamanda da yine vatan savunmasında da artık özel harekât polislerimizle de önemli bir yer kaplamaktadır.

Bazen en ufak şeyde bile aklımıza polis gelirken kimi zaman onlara karşı acımasızca eleştiririz ama yaşadıkları zorlukları ve bir çok zaman bir çoğumuz evinde rahat sıcacık yatağımızda uyurken dışarıda oluşa bilecek tehlikelere onlar göğüs gerer ve bazen gecenin karanlığında her türlü tehlikeye kendilerini atarak ve her türlü tehlikede ilk hedef olmalarına rağmen kimi zaman saatlerce uykusuz kalarak fedakarlıkla her şeyin üstesinden gelirler.

Hayatımızın her aşamasın da bu kadar yeri olan ve Türkiye de bir çok kuruluştan önce gelmesi gereken Emniyet’in acaba gerektiği şekilde araç ve gereci yada bu kadar işe koşturacak ödeneği yada olması gereken donanımı var mı elbette bir çok konuda eskiye oranla gelişmiş teknolojiye sahip araç ve gereç bakımından da daha iyi durumda ama bence olması gerektiği noktada değil yinede.

Bu gün bazı şeyleri Emniyet teşkilatımız yerel yönetimlerin desteğiyle yada kendi bireysel çabalarıyla yapılan çalışmalarla aşmaktadır bu durumda genel idare Emniyet’ e daha fazla araç gereç ve hizmetlerin aksamaması için kaynak aktarılması gerektiği inancındayım.

Çünkü onca eksikliğe rağmen her türlü fedakarlıktan kaçınmayan emniyet mensuplarımızı yürekten kutlamak istiyorum ve aynı zamanda çağın gereklerine uygun kendini yenileyen ve buna paralel olarak ta eğitim seviyesi daha yüksek personellerin görev yapıyor olması hem emniyet açısından hem de halk açısında oldukça iyi bir avantaj diye düşünüyorum.

167. yıl önce kurulan bir teşkilatın bugüne kadar böyle bu hale gelmesinin de belkide en önemli sebeplerinden bir tanesi o kuruma verilen değer ve ülke için önemi kimi zaman beklide hiç işi olmayan işlerin de polisin sırtına yüklendiğini ve gereksiz bir çok işi de yaptığına şahit olduğumuz olmuyor mu bence oluyor,ama onca sıkıntı strese rağmen bazen toplum olarak  onlarında birer insan olduğunu unutuyoruz ve onlara verilen emirleri yerine getirdiklerini aklımızdan çıkardığımızda onlara karşı acımasız davrana biliyoruz.

Her kurumda olduğu gibi iyilerin olduğu gibi işini düzgün yapmayan ya da görev ve sorumluluklarını yanlış algılayanlar olması demek o kurumun hepsine mal edilmemeli bunlara da halk olarak bizler prim vermemeliyiz.

Emniyet adı üzerinde her türlü Emniyet ve güvenliğimizi sağlamak için seferber olan ve içerisinde barındırdığı insan sayısı olarak oldukça yüksek miktarda olan bir kurumdan bahsediyoruz ve bu kurumda bulunan insanlara karşı bizlerde halk olarak yardımcı olursak toplum daha huzurlu daha güvenli ve yaşana bilir bir çevre meydana getirmiş oluruz.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem