23 Temmuz 2019 Salı
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Siyasilerin ortak buluşma noktası gazetemiz oldu

Hayrullah Demiray

22 Ekim 2015 tarihli yazısı

Siyasette artık bu günler en hareketli günler.

Bu günlerde siyasi parti temsilcileri yöneticileri Milletvekili adayları ile beraber hem halkla buluşuyor hem de medya kuruluşlarını ziyaret ediyorlar.

Dışarıdaki işlerimden dolayı çok fazla gazete de bulunamıyorum.

Lakin gözümde arkada değil.

Nitekim çok az sayıdaki arkadaşımız bu gazetenin yükünü omuzlamış götürüyorlar.

Ben onlara gerçekten de teşekkür etmek istiyorum.

Elbette bununla ilgili daha farklı zamanda bir yazı kaleme almak istiyorum.

Lakin bu günlerde dedik ya siyaset çok hızlı.

Onun için önceki gün 3 Siyasi partiden farklı saatlerde Milletvekili ve adayı ve sonrasında hem İl Başkan ve Yöneticileri Milletvekili adayları.

Akşam üzeride İzmit Saadet İlçe Başkanı ve Milletvekili adayı ziyaretimize geldi.

Öncelikle CHP milletvekili  ve adayı Tahsin Tarhan Gazetemize hem ziyerete hemde ufakta bir söyleşi yaptık.

Elbette haberde arkadaşlarım detaylarını paylaştı ben bu konuda bir şey paylaşmayacağım.

Lakin bir iki anekdot dikkatimi çekti.

Hem Tahsin Tarha’nın tavrı itibari ile hem de seçimden sonra çıkacak tablonun belki de etkisi vardı oda seçimden sonra Ak Parti ve CHP koalisyonuna herkes hazır olsun gibi bir izlenim aldığımı doğrusu söylemek isterim

Elbette Sayın Tarhan ın konuşmalarından sezinlediğim ve son günlerde yapılan anketlerden çıkan sonuca göre belki de olması gereken budur diye düşünüyorum.

Elbette Tam Tahsin beyle sohbetimiz devam ederken o sırada Demokratik Sol Parti il yöneticisi Tülin Altuğ Milletvekili adayları Meral Uçarı Çetin Töngel ve ve İbrahim Ekşi ve diğer yetkililer de gazetemizde aynı anda buluşmuş oldular.

Kısa bir sohbetten sonra Sayın Tarhan Ayrıldı Demokratik Sol Partili vekil adayları ve yöneticilerle uzunca bir sohbet ettik gerçekten de onlarda samimiyetle gazetemizin gösterdiği tavra teşekkür ettiler.

Bizlerde bu anlamda her zaman belli ilkeler doğrultusunda objektif bir şekilde habercilik yapmayı görev edindiğimizi bir kez daha ifade ettik.

Onlardan da aldığım izlenim CHP ye hiçbir şekilde oylarının gitmesini istemediklerini ve geçmişte iktidar olan bir partinin neden yine olamaması gerektiğini ifade ederek gazetemizden güler yüzle onları da uğurladık.

Daha sonra Akşam Saatlerin de Saadet Partisin’de  bir dönem önce vekil adayı olan sevgili Zafer Mutlu bu dönem yerini başka arkadaşlarına bırakmış canla başla çalışan bir isim ve şuan ki milletvekili Adayı Ahmet Özen’le beraber akşam gazete bitiminde hoş bir sohbet gerçekletirdik.

Ve Kocaeli den bir vekil çıkarmanın hesaplarını yapıyorlar.

Gayette mantıklı geldi nitekim ülke barajını aşamasalar da Kocaeli den güzel bir oy alır ve bir vekil çıkaracak kadar oya ulaşmaları durumunda hukuk savaşı başlatacaklarını ve bu konuda da seçmenlerinin haklarını koruyacaklarını özellikle vurgulamaları güzel.

Hepsine ayrı ayrı başarı dileklerimizi ilettik.

Gerçekten de şunu bir kez daha gördük kim kendisini nere de görürse görsün gazetecilik anlamında bizim yaka Başiskele den doğan ve bugün Tüm Kocaeli ye yayılan ilçelerden çıkıp İl Gazetesi kimliğine kavuşan ama hiçbir zaman yayına başladığı bölgeden de uzaklaşmayan  gazeteciliğin ne kadar zor şartlarda ve objektif bir şekilde de yayıncılık yapılabileceğini ihale peşinden koşmadan sadece reklam sektöründe verdiği hizmetlerle bu işi yürüten tek gazete olmamız bakımından kendimizle bir kez daha gurur duyduk.

Kimseye haksız yere eleştiri getirmiyoruz.

Şucu bucu ayırmıyor.

Sadece Bu ülke için kim bir şey yaparsa ve ülkeye ihanet etmez ise onları okurlarımıza aktarıyoruz.

Kirli ilişkilere girmeden kimseyi töhmet altında bırakmadan da bu iş yapıla biliyormuş.

Saygılarımla….

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem