18 Temmuz 2019 Perşembe
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

CHP'nin 3 Milyon TL çıkmazı

Hayrullah Demiray

10 Nisan 2012 tarihli yazısı

CHP sürekli olarak hükümetin yolsuzluk yaptığı konusunda hep bir şeyleri ortaya atıyor ve iddialarla kalan açıklamalarını bir türlü ispat etmiyor ya da belgeler var deniyor belgeler ortaya çıkmıyor.

Ama bu kez CHP’nin kendi içerisinde yani parti harcamaları konusunda yolsuzluk yapıldığı iddiaları konuşulmaya başlandı. Kendine yakın TV kanallarına aktarılan yaklaşık 3 Milyon TL’ nin üzerinde bir harcamanın CHP’den alınarak hazineye verileceği yapılan incelemeler neticesinde ortaya çıktı.

Bu durum CHP’yi zor duruma sokacağı ve bundan sonra artık yolsuzluklar konusunda hükümete çeşitli vesilelerle yüklenmeye çalışan CHP yönetiminin bu tavrını kimse dikkate almayacağı benziyor. Sürekli olarak bu konuda çelişkilerle dolu ve kendi içerisinde karmaşık bir tavır sergileyen CHP yönetiminin ne söyleyeceği nasıl bir tavır sergileyeceği doğrusu merak ediliyor.

Çünkü yıllardır CHP iktidar olmak şöyle dursun iktidara ortak olamaması ve hem hazineden yardım alıyor hem de özel bir bankanın hissedarlarından olan bir partinin seçim dönemlerinde diğer partilerden daha az tanıtıma para ayırması aslında dikkatlerden kaçmıyor.

Ama birilerine fazladan iş yapılmadan para ödendiği söylentilerine parti yönetimi nasıl bir açıklama getirecek doğrusu bende merak ediyorum herkes gibi. Çünkü maddi olarak güçlü bir yapıya sahip olmasına rağmen hala yerinde sayması acaba CHP yöneticilerinin bilerek yaptıkları bir şey mi diye de sormaktan kendilerini alamıyor.

CHP sürekli olarak bir şeyleri hep iyisine kötüsüne bakmadan Anayasa mahkemesine götürüyor. En son kendisi de bundan nasibini aldı ama son zamlarla ilgili idare mahkemesine başvurmaları bence halk adına olumlu bir yaklaşım. Çünkü en son elektrik, doğalgaz ve akaryakıta yapılan zamlar ciddi anlamda insanlar üzerine yükler getirdi.

Tabiî ki bu konuda CHP’nin samimi bir şekilde bu işin arkasında durması gerekmektedir aksi takdirde CHP ilk seçimlerde sandıkta hezimete uğrayacaktır. Her ne kadar kalıplaşmış bir oy potansiyeline sahip olsa da CHP artık halkçı görüntüsünden çok uzaklarda bir yerde yer almaya başladı.

Kendi içerisinde de hala bazı şeylerin çözümünü bulamadı birde bu son parti içerisinde yapıldığı söylenen yolsuzlukta netleştiği takdirde artık partililer bu konuda bence oturup inceden inceye düşüneceklerdir.

Netice itibarıyla bu harcanan paralar birilerinin kendi şahsı malı değil bunda herkesin hakkı var dolayısıyla Kemal KILIÇDAROĞLU bu güne kadar hükümete yolsuzluk yapıyorlar.  En son çıkan Kuran seçmeli ders olsun düzenlemesinden sonra bile yolsuzluk söylemleriyle ortaya çıkmış olması ve bu süreçte tam bu noktada böyle bir olayla karşı karşıya kalması CHP’ yi halk ve partililer nezdinde bayağı sıkıntıya sokacağa benziyor.

Bu arada Ergenekon’dan tutuklu bulunan Gazeteci Tuncay Özkan ile de CHP arasındaki ilişki tescillenmiş oldu. Çünkü bu paranın çoğunun Tuncay Özkan’ın başında olduğu yayın kuruluşuna verildiği ve bunun karşılığında reklam bile yapılmadığı anlaşılmış durumda.

Yani atalarımız demiş ya ,,tencere dibin kara seninki benden kara’’  

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem