19 Temmuz 2019 Cuma

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Tarhan’a kapıları kapattılar

21 Ekim 2015 tarihli yazısı

Uzun zamandır görüşmek için sözleştiğimiz ama hem Tahsin Tarhan’ın hem de bizlerin yoğun gündemi nedeniyle sarkan görüşme, nihayet dün gerçekleşti.

Tarhan’ın taze evli basın danışmanı sevgili Orçun Oğuz’la, buluşma gününü sonunda ayarlayıp, Tarhan’ı gazetemizde misafir ettik.

Tahsin Tarhan’la 7 Haziran seçimleri öncesinde de görüşmüş ve o zaman daha kalabalık bir ortamda olduğumuz için, fazla detaylı konuşamamıştık.

Bu kez Tarhan’a aklıma ne gelirse sorup, görüşlerini almaya çalıştım.

Tahsin Tarhan öncelikle bir sanayici olduğu için, kendisine KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu’nun açıkalamalarını yönelttim.

Biliyorsunuz,  “Çalışacak işçi bulamıyoruz”diyen Zeytinoğlu’nu gazetemizinin manşetine taşımıştık ki, bu manşet ulusal medyada da ilgi bulup, gazetemizin birinci sayfası Fox Tv haberlerinden verilmişti.

Tarhan, Zeytinoğlu’nun bu sözlerine gülerek, “Ben  Sayın Başkan’a,istediği kadar lisans, ortaokul, ilkokul mezunu, vasıflı, vasıfsız işçi göndereyim”dedi.

Gerçekten de, memleketin en büyük sorunlarından birini oluşturan işsizlik konusunda -ki en son rakamlara göre işsizlik oranı yüzde 12- Zeytinoğlu’nun açıklamalarını çok enteresan bulmuştum.

(Hatta arayıp, tam olarak ne demek istediğini soracaktım lakin o an müsait olmadığını söyleyen başkanın geri dönmemesi üzerine soramamıştım.)

Tarhan’a görüşmemizde, var olduğu söylenen Gebze’deki AK Partili aday sorununun CHP’ye nasıl yansıdığından tutun, IŞİD’e özellikle Gebze bölgesinden yapılan katılımlar üzerine fikirlerini sordum.

Temeli atılan Akçaray’ı örnek verip, Kocaeli’deki ulaşım plan ve projelerini, oluşabilecek yeni bir koalisyona bakışını sorup, kendisinin kent ve ülke ile ilgili hedefleri hakkında bilgi istedim.

Dereyi geçerken yapılan il başkanı değişikliğinin, parti üzerindeki etkilerini ve daha fazlasını sordum.

Özellikle, istifa eden Kandıra Devlet Hastanesi’nin kadın hekimi ile Kandıra AK Parti İlçe Başkanı arasında yaşananlarla ilgili düşünceleri, hayli ilgi çekiciydi.

Tahsin Tarhan, hali hazırda CHP’den Kocaeli Milletvekili.

Önümüzdeki seçimlere yönelik olarak da, seçilemeyeceğine dair her hangi bir kaygı taşımayan görüntüsüyle, kendinden oldukça emin bir hava yansıttı.

Özellikle, sadece partisinin değil, tüm Kocaeli’nin milletvekili olacağına dair görüşleri ve bu konuda samimi olduğunu ayrıca beyanı, açıkçası beni oldukça sevindirdi.

Çünkü tam da hem ülke hem de Kocaeli olarak ihtiyacımız olan şeylerden biri de, kimseyi ayırmadan, bu kent için çalışan insanlar,uğraşan milletvekilleri bugünlerde.

Umarım Tarhan, eğer 1 Kasım’da seçilirse bu konuda takındığı tavrı hep sürdürür.

Umarım, kendisine gelenin kim olduğuna bakmadan, bu şehrin insanına, bu şehrin bir sorununa çare olur.

Yalnız, ben kendisinden, özellikle kente dair projeler de bekliyorum.

Belki son zamanlarda yaşadığımız elim terör hadiseleri hepimizi, hayata başka yönden bakmaya ve plan, projeden ziyade, adalet, hukuk, özgürlükler ekseninden düşünmeye ve daha duyarlı bir siyaset izlemeye yöneltti.

Tabi ki böyle olması da gerekiyor.

Ancak, bu şehrin, bu ülkenin vizyonu olan, hedefleri, projeleri olan insanlara her zaman ihtiyacı var.

Ne hakkında olursa olsun, her bir milletvekilinin bir tek projesi olsa, meclise 550 yeni fikir girmiş olur ki, bunun kendi şehirlerine ve ülkeye getirebileceği faydayı varın siz düşünün.

Bu arada başlıktaki, Tarhan’ın reddedilmesi meselesi ,nedir diye merak ediyor olabilirsiniz.

Biz Tarhan’la konuşurken, DSP’lilerin ani bir baskınına uğradık!

Milletvekili adayları Meral Uçarı, Çetin Töngel, İbrahim Ekşi, İl Saymanı Hüseyin Tuluç ve İl Yöneticisi Tülin Altuğ da bizi ziyarete gelince, ortaya ilginç bir manzara çıktı.

Tarhan’da bizlerle beraber ayağa kalkıp misafirleri selamladıktan sonra, “CHP ile DSP Bizim Yaka’da birleşti” dediğimde, DSP’liler gülerek ” Aman ha. Birleşti falan yazarsınız şimdi, olmaz.Koalisyon olur ama birleşme olmaz”diyerek,Tarhan ve CHP’ye kapıları kapadılar!

Tabi kendiliğinden gelişen bu espirili ortama ayak uydurup, nazikçe birbirini selamlayan DSP’li siyasetçilere de, Tarhan’a da teşekkür etmek isterim.

Plansızca gerçekleşen bu buluşma sonrası, biz yine de iki grubu birbirinden ayırıp, Tarhan’la olan planlı söyleşimizi tamamlamak üzere DSP’li siyasetçileri ayrı bir oda da misafir ettik.

Sonra onlarla da tekrar buluşup, uzun uzun konuştuk.

Ne yalan söyleyeyim, mecliste olmayıp da, iktidar yerine muhalefete yüklenen başka bir parti görmedim.

İlerleyen sohbetten edindiğim izlenime göre, DSP'liler hakikaten, CHP ile birleşmeye karşılar.

Yani, DSP’liler “aman ha” derken, şaka değil gerçekten de “aman”diyorlarmış.

Partilerini terk etmeyip, var olma mücadelesine devam eden DSP’li siyasetçileri de ayrıca tebrik etmek gerekir.

DSP'lilerle sohbetimizin detaylarını bugün ki gazetemizde okuyacaksınız.

Tarhan ile olan sohbetimizin geri kalanını ise, yarın ki gazetemizde ayrıntılarıyla bulabilirsiniz.

Bu röportajı kaçırmayın derim.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem