19 Temmuz 2019 Cuma
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Hoşgeldiniz Sayın Cumhurbaşkanım

Hayrullah Demiray

08 Nisan 2012 tarihli yazısı

 

Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül, çeşitli temaslar ve ziyaretler bulunmak üzere ilimize geldi.  Abdullah Gül’ün, ilk aday gösterildiği zamanları hatırlarsanız oldukça fırtınalı bir süreçti. Vesayet yönetimi türlü entrikalara başvurmuş ama halkın iradesi kendini göstermişti. Türkiye Cumhuriyeti’nin 11. Cumhurbaşkanı olarak göreve başladı.

İlk günden beri de halkın içinde olan sürekli olarak ülkenin her yanında olan ve insanlarla iç içe belki de bugüne kadar alışık olduğumuzdan çok farklıydı. Tam anlamıyla halkın içinden gelen halkla beraber bir Cumhurbaşkanı oldu ve bu konuda son zamanlar da yine görev süresiyle alakalı tartışmalar devamda etse en iyi bir şekilde görevini yürütüyor.

İlimizde de çeşitli temaslarda bulunmak üzere gelen Sayın Cumhurbaşkanımıza yakışır bir şekilde yine halkla iç içe bir tavır sergilemesi ve insanların dertleriyle her zaman olduğu gibi bire bir ilgilenmesi takdire şayandır. Gerçek anlamda insanlarımızın özlediği görüntüler bunlar eskiden bırakın Cumhurbaşkanına ulaşmayı Milletvekillerine Bakanlara bile ulaşmak herkesin harcı değildi.

Geçtiğimiz aylarda Ankara’da Cumhurbaşkanlığında yine twitter’dan soru soranlarla bir araya gelmesi ve sosyal medya üzerinden de artık halkın devletin en başındaki insan olan cumhur yani halkın en yükseğindeki insana ulaşması bu ülkenin nereden nereye geldiğinin bir göstergesi değimli.

Gerçekten halkın özlem duyduğu ve özlemini çektiği insanların bu ülkenin başında olması kadar doğal bir şey yoktur. Ama hala birileri bunu anlamakta zorlanıyor ve o süreçte bazı insanlar asla olmaz olamaz demişlerdi. Ben tam tersini savunuyordum ve insanlarımızın özlediği her şey olur bu ülkede ve zorla insanlara dayatılan hiç bir şeye günü geldiğinde bu ülke insanı prim vermez asla.

Mademki demokrasi insanların kendi idarecilerini seçme hakkı vermişse o zaman bu halk bunu sonuna kadar kullanacaktır ve kullanıyor da bugün bunların meyvelerini alıyoruz. İşte demokrasinin ve mücadelenin en güzel örneğidir.

Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah GÜL’ün ilimizde olması da bizleri onurlandırdı ve gururlandırdı. Bence ülkenin her köşesine her an idarecilerin halkın arasında olması o ülkenin refah düzeyini de iç huzurunu da sağlayıcı unsurların başında gelmektedir bunu unutmamak lazım.

Bugün baktığımızda o günlerde itiraz edenlerin birçoğu bu gün Sayın Cumhurbaşkanımız Abdullah GÜL ün duruşunu ve sergilediği tavrı beğendiklerini ifade etmektedirler buda insanların bazen yanıldıklarını göremediğini bazen sabit fikirde olan insanların bazı şeyleri sabit fikirliliklerinden dolayı göremediklerinin bir göstergesidir.

İşte bu noktada ön yargılı olmamak gerektiği görmekteyiz bu tabiî ki bu herkes için geçerli

  

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem