17 Temmuz 2019 Çarşamba
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Has Parti'den şapka çıkarılacak kongre

Hayrullah Demiray

04 Nisan 2012 tarihli yazısı

Has Parti İzmit İlçe Kongresini Pazar günü yaptı. Siyasi partilerin yaptıklarını yerinde gözlemleyebilmek için fırsat buldukça kongreleri takip ediyorum.  

Geçtiğimiz aylarda İktidar Partisinin ve diğer partilerin İlçe kongrelerini de izlemiştim. Bu kongrelerde eleştirdiğim konular da olmuştu. Has Parti İzmit İlçe kongresine beklenen ilgi gösterilmese de gerçekten takdir edilecek bir ortamda gerçekleştiğini gözlemledim. Her iki adayın da genç ve dinamik olmaları ve haklarını ortaya koyup demokratik bir ortamda seçim yapılması bence olumlu bir davranış.

Aynı zaman da yapılan konuşmalarda yine Genel Başkan Numan Kurtulmuş’un üslubu kullanıldı. Çünkü bu konuda gerçekten Has Parti’nin üslubu farklı ve kendine özgü.

Birilerini eleştirirken aynı zamanda yapılan doğruları söylemekten geri kalmamaları bence takdir edilmeli.

Ben Numan kurtulmuş Has Parti’yi kurduğunda da söyledim ve ilerleyen süreçte de yakından izliyorum. Has Parti belki beklenen rüzgârı yakalayamadı ve belki kitleleri arkasından sürükleyemedi ama Türk siyasetine farklı bir ivme kazandıracağına inanıyorum.

Ama bugünkü söylemler değişebilir. Bugünkü duruşları söylemleri ve demokratik tavırlarıyla farklı bir duruş sergiliyorlar. Bu yarın ne olur onu zaman içerisinde göreceğiz.

Has Parti ilçe Başkanlarını belirlemeye devam ediyor.  Has Parti Gerçekten bu kadar kısa zaman içerisinde teşkilatlanmasını tamamlayan partilerden bir tanesidir. Siyasette yeni şeyler söylemek lazım diyerek yola çıkan Has partinin Milli ve Maneviyatçı bir duruşu var. Bu duruşu değişir mi bilinmez ama şuan ki haliyle iktidar a alternatif bir duruş sergilememekle birlikte ilerleyen zamanlarda halkın teveccüh göstermesi durumunda ne olur bilinmez.

Ama görünen o ki Has parti de bundan sonraki süreçte tek değil iki adaylı kongreler olacak. Partinin İl yönetimi bu konuda her hangi bir şekilde bu olayların dışında hakem konumunda duruyor. İlerleyen zamanlar da ne olur onu bilemem ama şuan ki tavır ve davranış ı siyaset açısından önemli buluyorum.

Has Parti şuan belki fazla sayıda üyesi olmaması ve fazla sayıda insan tarafından takip ediliyor olmamasına bağlı olarak böyle demokratik davrana biliyor. Fakat parti büyüdükçe çok daha fazla insanın bir araya geldiği ve belki de Meclise girip halkı orada temsil edilmeye başladığı zaman bu tavrını devam ettirebilirse esas başarı o zamandır diye düşünüyorum.

Büyüme ve gelişme gösterdiğinde diğerlerinin uyguladığı gibi herhangi bir fark olmayabilir. Siyasette yeni söz söyleme iddiaları başarıya dönüşmeyebilirde. Bunu da yaşamadan anlayamayız.

Has parti bu bağlamda genç ve dinamik bir başkan kazanmış oldu. Has Partiyle siyasetteki gençlerin daha aktif olmaları bence çok önemli.

Yeni seçilen İzmit İlçe Başkanı Hayrettin ARICAN ve ekibini de kutluyor başarılar diliyorum.

Saygılarımla….

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem