21 Temmuz 2019 Pazar
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

CHP'de inat sürüyor

Hayrullah Demiray

03 Nisan 2012 tarihli yazısı

Hatırlayacak olursanız 12 Eylül darbesinin sanıklarını da hakim karşısına çıkara bilecek bir düzenleme ve anaysa değişikliği ile ilgili çalışmalar yapılırken CHP o dönemlerde yüksek sesle buna karşı olduğunu beyan etmişti.

Ama şimdi o kanun değişikliği yapıldı. Referandum oldu. Bitti değişiklikler yapıldıktan sonra da şimdi Kenan Evren ve Tahsin Şahinkaya’nın da yargılanacağı 12 Eylül davasına taraf olacaklarını açıklayan Kemal Kılıçdaroğlu bu konuda en büyük zararı kendi partilerinin gördüğünü söylemesi bence biraz tezat oluşturmuyor mu?

 Bana inandırıcı gelmiyor. Sayın Kılıçdaroğlu şaşırıyor. Neden mi? bu düzenlemenin nimetlerinden bugün faydalanmak çok güzel ama seçmen bunu görmüyor mu? Dolayısıyla görüyor ve CHP burada inandırıcılığını kaybediyor.

Bazen insanlar bazı şeyleri hesaplamadan hareket edebiliyorlar. İşte bende bunu anlamakta zorluk çekiyorum. Benim düz bir mantığım var kim neden ne için yaparsa yapsın bugün yapılan onca şeyin ne için yapıldığını ve kimin için yapıldığına bakmaktayım.

Hangi siyasi görüşten olursa olsun insanları bizler işe alırken görüş ve düşüncesine göre işe almıyoruz ama bir dönem sırf İmam Hatip mezunu olduğum için sol görüşteki insanlar işe alacakları zaman form doldurtup imam hatip ibaresini görünce vazgeçtiklerine çok şahit oldum.

Bugün Aynı hatayı bence CHP Eğitimle ilgilide yapıyor. Yarın bir gün bunun karşılığını mutlaka görecek bu zihniyet sırf İmam Hatip Liseleri nin orta kısımları açılacak diye bu öneriye destek vermiyor bırakın onu hadi ona karşı çıkılıyor.

Kuran eğitimi ve Peygamberimizin hayatını anlatan derslerin seçmeli ders olmasına bile karşı çıkılıyor. Hangi gerekçeyle onu da anlamış değilim. Yok, efendim Cumhuriyete zarar verir. Beyler ben İmam hatip lisesinde okuduğum için dünde utanmadım bugünde utanmıyorum.

Yarında utanmayacağım ama keşke orada aldığımız eğitimin gereklerini tam anlamıyla yerine getirebilseydik, ya da orada her okuyan o misyonu o şekilde devam ettirebilseydi. Bugün bence bu konuda Mecliste olan partiler içerisinde en akılcı duruşu MHP sergilemektedir, yarın seçim zamanında bunun karşılığını alacaktır mutlaka. Ben keşke diyorum bu ülkenin siyaseti değişseydi de herkes birbirini düzgün bir şekilde anlaya bilseydi.

Sadece sözle olmaz bir şeyler karşı çıkmıyoruz demek sözde değil özde değişimler olması gerekmektedir. CHP içerisinde bulunan sağduyulu arkadaşların bunu gerçekleştirebileceklerini ümit ediyorum. Çünkü artık CHP çağın gereklerine göre kendini yenilemeli ve 80 Yıl öncesinin mantığıyla ülke idaresine talip olunmadığı görülmesi gerekmektedir.

% 99 u Müslüman olan bir ülkede Kuran-i Kerim ve Peygamberimizin hayatını çocuklarına öğretmek isteyen veliler okulda bu dersleri seçmeli olarak çocuklarına aldırabilecekleri bir değişiklik yapıldı. AK Parti hükümetinin ortaya koyduğu bir proje ve bu projeye destek veren MHP’nin sağduyulu yaklaşımı yok sayılamaz. Ancak CHP bu konuda sınıfta kaldı.

Bu milletin hakkıdır. Bazı şeylere de kendileri karar vermek CHP yönetimi kendilerinin de 12 Eylül yönetiminden zarar gördüklerini söylemelerine rağmen vesayet yönetimini hala savunur tavırlarını anlamak mümkün değil. Ülke siyasetinde zaman çok çabuk değişiyor. Bu değişime ayak uydurabilen partiler bir anda ülke yönetimine talip oluyor. Demokrasinin en güzel örneğidir aslında seçimle iş başına gelmek ama birileri hala bu ülkeyi ve bu ülke insanını net bir şekilde okuyamıyor.

İnsanlarımız özündeki ve benimsediği davranışlara değer verilmesini istiyor, bugün baktığınız da hala bir araca binerken bir şey yaparken bu insanlar hep besmeleyi dillerinden düşürmez mutlaka kendini bir yaratan olduğunu asla unutmaz bazen hatalarımız eksikliklerimiz olsa da yinede insanlarımız din adına bir şey duyduğu zaman ona saygı duyar.

Onun için bırakın kim çocuğunu nasıl yetiştirmek istiyorsa öyle yetiştirsin bundan kimse korkmasın bugün Askerimiz bile bir çatışmaya çıktığında hala ALLAH ALLAH nidalarıyla çıkıyor.

Bu millet özü sözü bir millet, ulus siyasetçilerinde özü sözü bir olsun istiyor.

Saygılarımla…

 

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem