21 Temmuz 2019 Pazar
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

AK Partinin Siyaset Akademisi formülü

Hayrullah Demiray

01 Nisan 2012 tarihli yazısı

 

AK Parti şimdiden seçim çalışmalarına başlamış gözüküyor. Çünkü AK partinin seçimlerden güçlenerek çıkmasının da aslında bir nedeni daha var. Bunu pek kimse önemsemiyor ya da bu konu üzerinde durmuyor ama gerçektende önemli bir konu ve AK Parti bugüne kadar yapılan siyaset akademilerini çok önemsiyor ve bununda meyvelerini seçim zamanı topluyor. Önceki gün AK Parti bu siyaset akademisine yeniden start verdi.

AK Parti Başiskele eski ilçe Başkan Yardımcısı Mehmet Öztürk ün organizasyonuyla çoğunluğu Partili olmayan Başiskele, Kartepe, İzmit ve Derince’den işadamı, esnaf, dernek yöneticisi ve işletmelerde yöneticilik yapan toplamda 60 kişi ile bu programa başlangıç yaptı. Ayrıca bu akademi için 250 kişi toplamda başvuruda bulunduğu açıklandı. Bence diğer siyasi partilerin de bu tarz çalışmalar belki yapılıyor ama AK Parti’nin hakkının teslim edilmesi gerekir ki bu işi gerçekten önemsiyor ve bir o kadar da başarılı yapıyor.

AK Parti ilçe seçimlerini birazda sancılı bir süreçte de yapmış olsa da İl başkanlığı seçimi yaklaşırken il yönetimine girecek yara da girmek isteyen kişilerin şimdiden başvuruları başladı ve devam ediyor. Ak parti ilk yerel seçimlere şimdiden sıkı hazırlandığı gözlemleniyor.

Çünkü AK Parti İl yönetimi bu konuda partili olanlar zaten partide dışarıdan partili olmayanları partiye nasıl kazandırabiliriz diye bakıyorlar. Bu konuda da daha önce İlçe yönetimlerinde başarılı işler yapmış ve her kesim tarafından takdir edilen Mehmet ÖZTÜRK gibi üyelerini de aktif olarak bu konularda görevlendiriyor ve muhtemelen İl yöneticilerini de bu tarz üyelerden oluşturacağa benziyor.

Siyaset Akademileri AK Parti için vazgeçilmez bir unsur artık çünkü oralarda partili olanlardan ziyade parti dışında ya da partiye sempati duyup ta parti içerisine girmemiş insanların partiye kazandırıldığı en güzel yöntemlerden biri olduğunu düşünüyorum. Bu konuda AK Partiyi gerçekten takdir etmek gerekir.

Türkiye genelinde yapılan çalışmaların belki benzerleri ilimizde yapılıyor, ama şu bir gerçek ki Kocaeli de AK Parti gerçekten başarılı çalışmalar yapıyor. Kimileri çok fazla eleştirse de ‘’ilçe seçim süreçlerinde bazı şeyleri bende çok eleştirdim’’ baktığınızda o fırtınalı günlerin fazla uzun sürmediğini görmekteyiz bence bu bir başarıdır.

Yiğidi öldür ama hakkını ver

Şimdi burada yapılan çalışmalar başka partilere de bence örnek olmalı ve eğer başarı varsa ki bu seçim sonucuna mutlaka yansır, onun içinde yapılan çalışmalar netice mutlaka verecektir. Bununda semeresini her seçim döneminde alan AK Parti bakalım ilk yerel seçimler de şimdiden çalışmasının karşılığını nasıl alacak ve bu seçime hazırlayacak İl Yönetimi kim ya da kimlerden oluşacak bunu da önümüzdeki aylar içerisinde göreceğiz.

Sonuçta bazen siyasetin içerisinde denge kurulmak gerekir. Bu dengeleri de AK Partinin ileri gelenleri ve AK Parti İl Başkanı Mahmut CİVELEK’ in mutlaka bu konuda en doğru kararı vereceğini ümit ediyorum.

Şimdiden kolay gelsin diyor başarılar diliyorum.

    

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem