23 Eylül 2018 Pazar
Global
Adnan Gümüşer

Adnan Gümüşer

adnangumuser@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

KOTO VE ÖZEL MESLEK LİSELERİ

Adnan Gümüşer

15 Temmuz 2015 tarihli yazısı

Kocaeli Ticaret Odası(KOTO) 1897 yılında kuruldu. Eski ve köklü kurumlardan biri. Tarihi derin ve tecrübelerle dolu. 118 yıllık geçmiş ile Kocaeli’nin kurumsal şirketlerinden biri olan KOTO iftarı vardı. Odanın Mutat faaliyetlerinden biri geçen hafta yapıldı. İş dünyasını buluşturan, 7 ilçede 7 iftar programı İzmit te gerçekleştirildi.İftar programı kalabalıktı, esnaf, iş adamı ve dostları bir araya getirdi. 3 bin kişi katıldı.

KOTO, Kurulduğundan bu yana esnaf ve sanatkârın dertleriyle dertlendi. Üye odaklı başarılı hamleleri yaptı. Başkan Murat Özdağ bayrak yarışını devam ettiriyor. Aktif, pratik ve çözüm odaklı hedeflerini bir bir tutturuyor.

İftarların güncel haberler vermesi ve duyurularda bulunması olsa gerek önemli yapan. Dualarla açıldı kotonun iftarı. Başkan Murat Özdağ’ın konuşması ve sahadan biri olarak dertlerini ve ulaştıkları noktayı dile getirmesi, samimi ortamın olması misafirler tarafından takdir edildi. İlimizin TOBB adayı olarak layık görüldü ve geleceğin TOBB Başkanı olarak temenni edildi.

Başkan konuşmasında; Son dönemlerde esnafın çek ödemelerinin çok düzenli olduğunu ve çek ile ödeme arasında % 97 lik gerçekleşme oranı olduğunu kaydederek bunun sevindiren bir husus olduğunu dile getirdi. Konuşmasını şöyle sürdürdü,

-Markalaşan iş adamı olmak gerekir.

-Gayrı safi milli hasıla artmalıdır.

-Koşmalı, çok çaba harcanmalıdır.

- Çıtayı yüksek tuttu. Dünyada ekonomisi büyük ilk 10 ülke arasında girebilmeliyiz.

-Yapısal değişikliklerin gerçekleşmesini ve koalisyonun bir an önce kurulmasını temenni etti. Oda olarak, halka yönelik çalışmalar yaptık, ev ve evlilik fuarı gerçekleştirdik. Güzel satışlar ve sirkülasyon oldu.

-Yeni fuarların düzenleneceğini, Fuarların ilimiz için gerekli ve piyasayı canlandırıcı özelliğinin olduğunu söyledi.

-Özel Meslek Liselerinin sayısının artırılmasını istedi. Aslanbey OSB’de özel meslek lisesinin eski ismiyle Sanat Okulunun açıldığını ve buraya öğrenci kaydının yapılmaya başlandığının müjdesini verdi. Bu okullar önemli aslında, çünkü Türkiye’nin başlıca sorunu olan ara eleman yetişememesi ve bulunamaması konusu buralarda çözülebiliyor.

KOTO’nun gündemde olan konuları ise; Kuzey Anadolu otobanına Körfezden veya Derince’ den çıkış sağlanması,  yapımı devam eden İstanbul metrosunun Gebze sonrasında uzatılarak İzmit merkeze kadar devamının sağlanması böylelikle İstanbul ve Kocaeli’nin daha içselleşmesi ve bütünleşmesi, Aslanbey organize sanayi bölgesi mesleki ve teknik Anadolu lisesinin açılması, öğrenci temini ve eğitim kalitesini artırma.

İftarın devamında KBB başkanı İbrahim Karaosmanoğlu konuştu. Kapanışı ilimiz Valisi Sn. Hasan Basri GÜZELOĞLU yaptı.

Ramazan Bayramına çok az günler kaldı. Şimdiden Bayramınızı tebrik eder, huzur ve mutluluklarla dolu geçmesi temennisi ile.

Kalın sağlıcakla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Beykar Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu bbs inşaat BasiskeleSanayi konak_dr