18 Temmuz 2019 Perşembe
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Büyükşehir

Hayrullah Demiray

28 Mart 2012 tarihli yazısı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kocaeli’nin en önemli kurumlarının başında gelmektedir. Son bir yıldır belediyenin çalışmalarıyla ilgili yapılanları izliyorum. Bugüne kadar bazı şeylerde gelişme ve değişme olur mu diye hep bekledim.

Maalesef ki hiç bir değişiklik olmadığı gibi belediyenin daha önce yapılan projelerinin devamı gelmedi gelemedi. Büyükşehirde yapılan bazı çalışmalardan da Başkan İbrahim Karaosmanoğlu’nun haberdar olduğunu düşünmüyorum. Çünkü yapılan reklamlara harcanan paraların nerelere harcandığından kimsenin haber yok. Eğer ki bu paralar hizmetlere harcansaydı birçok proje yapılabilirdi. Tabiî ki yaptığınız hizmetleri duyurmak için reklamda yapacaksınız ama bununda dozunu iyi ayarlamanız gerekmektedir.

Yapılan çalışmaları takdir ettiğim zamanlar da oldu. Artık elle tutulur bir proje maalesef yapılmıyor ya da yapılamıyor. Büyükşehirde yapılan çok şey var. Kulağımıza gelenler bazen insanı çıldırtacak durumların yaşandığı yönünde. Bunlara Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun dur demesi gerektiğine inanıyorum.

Bu konuları arada bir buradan dile getiriyorum. Başkanın kendisiyle de şahsen görüşme imkânımız olursa paylaşmak ta isterim. Bu yazdıklarımla yanlış anlaşılmak istemiyorum. Şimdiye kadar yararlı işlerde yapıldığı bir gerçektir. Sadece bu kadar büyük bütçelere, bu kadar az iş yapılmış olması biraz garip bir durum gibi gözüküyor. Ayrıca yapılan işlere bakıldığında hep aynı isimler üzerinde dönüp dolaşıldığını göreceksiniz. Ben şimdi değil ama önümüzdeki günlerde bunları burada açıklayacağım. Çünkü her şeye bir şekilde bir kılıf bulunuyor.

Bizler aslında kuramların başındaki insanların görmediği ya da oluşturulan duvarlardan dolayı göremediği olayların gün yüzüne çıkması ve daha aktif çalışabilmelerini sağlamak için onlara yardımcı oluyoruz. Eleştirilerimizi de yaparken bunu baz alarak yapıyoruz.

Kocaeli için bu kadar önemli bir kurumda yaşananlara doğrusu seyirci kalmamız beklenemez. Çünkü herkes bazen hata yapar ama bunlar ayyuka çıkıyorsa ve Kocaeli’nin her köşesini ilgilendiren bir kurumdan bahsediyorsak bu bizleri de fazlasıyla ilgilendirir. Birkaç kişi has bel kader bazı görevlere getirilmiş ya da gelmişse bu kent onların iki dudağının arsına sıkışmamalı. Birilerinin artık bu yaşananlara dur demesi gerekmektedir.

En başta da Başkan İbrahim Karaosmanoğlu’nun bu konuya el atması gerekmektedir. Seçimden önce verilen ve vaat edilen birçok projenin de ne zaman hayata geçirileceği merak ediliyor. Çünkü seçim döneminden önce bizzat benimde heyecanlandığım projeler vardı ve bunların birçoğu gerçekleşmemiş durumdadır. Son dönemlerde Kocaeli’de çekilen dizinin oluşturduğu suni gündemle, yapılamayan projelerin üstü örtülmeye çalışılıyor.

Bugüne kadar yapılan her türlü iyi işi kim yaparsa yapsın takdir ettim. Yanlışı da yermekten geri kalmam çünkü her şeyden önce yapılanlar vatandaşımıza zararsa karşısında olmak yaraşır, doğruysa da desteklemek gerekmektedir.

           

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem