19 Temmuz 2019 Cuma
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Gölcük'te İktidar ve muhalefet tek ses

Hayrullah Demiray

27 Mart 2012 tarihli yazısı

 

AK Parti Gölcük ilçe Başkanı Sedat Yücel’i SKM başkanı olduğu dönemden itibaren takip ediyorum. Oluşturmuş olduğu profil aslında siyasilerin pek fazla başvurmadığı yöntemleri kullanıyor mizacıda herkesten farklı bir yol takip ettiği herkesin malumudur.

İktidar Partisinin her hangi bir kademesinde görev alan bazı yöneticilerin aksine muhalefetle ve toplumun her kesimiyle oluşturduğu güzel ve olumlu havadan ötürü takdir edilmeli. Gölcük için düşündükleri bence kendisinden fazla çünkü bu güne kadar birçok siyasiyle sohbet ettim ve yıllardır da siyasileri yakine takip eden bir olarak insanları az çok tanıyabildiğime inanıyorum.

Gölcük’te oluşan olumlu havanın diğer ilçeler ve ilimize de yansıması dileğiyle, Gölcük’te AK Parti ilçe Başkanı Sayın Sedat YÜCEL in girişimleriyle diğer siyasi parti ilçe Başkanlarının da yaklaşıma olumlu cevaplarıyla oluşan ve ilçe Başkanları İlçe adına yapılacak işlerle ilgili bir araya gelip toplantılar yapmaları ve Gölcük adına bir şeyler de ortak ses olmaları bence örnek bir davranış.

Çünkü zaten siyasiler her ortamda bir araya geliyorlar ama maalesef ki ortak yapılabilecek birçok konuda sanki düşman gibi davranmalarının da anlamsız olduğunu kendileri bilmelerine rağmen bundan vazgeçmedikleri bir ortamda bu birlikte hareket edebilme girişimi takdir edilecek bir durum.

Gölcük adına gerçekten Sedat YÜCEL iktidar partisi adına iyi bir seçim ve uyumlu bir yönetim oluşmuş olması da hem AK Parti adına hem de iktidar gücünün Gölcük için doğru bir şekilde kullanıla bilmesi adına önemli olduğunu düşünüyorum. Gölcük’te yeni açılması düşünülen ve Gölcük halkının da karşı olduğu bir taş ocağı var. Bu konuda Sedat YÜCEL tavrını net bir şekilde ortaya koymuş durum da.

Neden derseniz? Halkın yararına olmayan bu ocağın açılmaması siyasi geleceğime mal olsa bile karşı çıkacağım demesi ve bunun arkasında durması ve bu konuda bazı ciddi adımlarda atıyor olması gelecekte aslında Sedat YÜCEL adının daha önemli noktalarda olacağının bir işareti bence, çünkü geçtiğimiz aylarda da bir yazımda yine yer vermiştim.

Çok alışık olmadığımız bir durumdur her kesim tarafından takdir görmek ve herkesimin üzerinde uzlaşa bildiği bir isim olmak gerçekten önemli. Ayrıca Sedat YÜCEL in Gölcük için önemli projelerde ön ayak olması da önemli bir adım.

Gölcük Belediye Başkanı Sayın Mehmet ELLİBEŞ ile birlikte Gölcük’e kazandırılacak Yeni Adliye Binası projesini hayata geçirmek için Ankara’da önemli görüşmeler yaptıklarını ve bu konunun da önümüzdeki günlerde hayata geçirebileceklerinin müjdesini vermiş olduğu için gölcük adına hem ilçe Başkanına hem de belediye başkanına teşekkürlerimi sunarım.

Halk için yapıla bilecek her şeyin yanında, halkın değil de birilerinin yararına olacak her şeyin karşısında olmak bizlerinde görevi olduğunu unutmuyoruz, bizim için iktidar muhalefet kim yaparsa yapsın doğrunun yanında yer almak yanlışında karşısında olmak bu görev ve misyonla bu mesleği icra etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. 

Beni herkes bilir doğru gördüğüm her şeye doğru,yanlış gördüğüm şeye de yanlış derim bu kim olursa olsun ve sahici olmayan hiç bir şeyi de abartmam.

Ayrıca Sayın Sedat YÜCEL dede olması dolayısıyla bir kez daha gözün aydın olsun diyor yenidünya ya gelen minik Yiyenini Allah analı babalı büyütsün hayırlı ve uzun ömür versin diyor tebrik ediyorum.

Saygılarımla...

    

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem