16 Temmuz 2019 Salı
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Şehidim Sana Bunu Yapanları Rabbim Kahretsin

Hayrullah Demiray

25 Mart 2012 tarihli yazısı

 

Birkaç gün önce yine altı ocağa ateş düştü. Cudi dağındaki operasyonlarda memleket evlatları, hainler tarafından hayatlarına son verildi. Bunlardan bir tanesi de ilimizdeydi. O vatan evlatlarının hepsi dün olduğu gibi bugünde, yarında canlarını seve seve verecekler. Hainler vatanımızı bölmeye çalışanlar hainliklerine devam ettiği sürece polisimiz, askerimiz elbette bu vatan için bayrak ve mukaddesat için nöbet tutmaya devam edecekler.

Çünkü özünde memleketin her karışında şehitlerin kanlarıyla sulanmış bir vatanda yaşıyoruz, yaşamaya da devam edeceğiz.

Hainler ne kadar bu memleketi bölmeye parçalamaya çalışırlarsa çalışsınlar emellerine ulaşamayacaklar. Neden derseniz, aslında sorunun cevabı çok basit. Dinimizde vatan için şehitlik mertebesi öyle bir mertebedir ki asla şehitlerimize ölü demeyin onlar diridirler fakat siz bilemezsiniz buyruluyor. Onun içinde vatan uğruna şehitlerimizin arkasından mutlaka ağlıyoruz ve mutlaka gözyaşı döküyoruz. Şehit ailelerimizin bu konudaki dik duruşları hem Dünya’ya hem de hainlere verilebilecek en güzel mesaj olarak yüzlerine bir tokat gibi çarpılıyor.

Terör hain yüzünü göstermeye devam ediyor. Bugüne kadar terörden nemalananlar bundan sonrada nemalanmaya devam edeceklerdir. Kahraman ordumuz ve polisimiz huzuru sağlarken, vatanın savunmasını da üç beş tane çapulcuya bırakmayacaktır.

Bunu her zaman gösterdiler yinede göstereceklerdir. Burada aslında ülkenin siyasetçilerinin görüş ayrımı yapmadan önemli bir görev düşmektedir. Cenazelerde sadece yan yana saf tutmakla olmaz. Bu işi çözmek için birlik beraberlik içerisinde hareket etmek gerektiğine inanıyorum.

Elbette cenazelerde yan yana duracaklar ama bu işi çözmek için gerekenleri de mutlaka yapmalılar. Çünkü şehit olanlar hangi görüşte olursa olsun tek bir hedefleri var. Bu ülkeyi korumak, bu ülkenin içine nifak tohumları ekmeye çalışan ve ülkenin huzurunu bozmaya çalışanlara fırsat vermemek için gece gündüz çalışıyorlar. Eşlerinden, evlatlarından, anne ve babalarından, sevdiklerinden ayrı kalma pahasına bu mücadeleyi yürütüyorlar. Bu yüzden onlara minnettarız. Onların bizlere emanet ettikleri çocukları, aileleri için yapılması gerekenleri hem devlet yetkilileri hem de halk olarak yapılması gerekmektedir.

Ebediyete kadar var olmasını arzu ettiğimiz bu güzel cennet vatanın uğrunda kim canını feda etmez ya da etmek istemez. Şair ne güzel demiş aslında

Kim bu cennet vatanın uğrunda olmaz ki feda

Şüheda fışkıracak toprağı sıksan şüheda

Canı, cananı bütün varımı alsan da Huda

Etmesin tek vatanımdan, beni dünyada cüda

Bu güzel cümlelerle şehitlerimizi bir kez daha rahmetle ve minnetle anıyor ailesine ve yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Tüm milletimizin başı sağ olsun.

Saygılarımla…

 

 

 

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem