18 Temmuz 2019 Perşembe
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Ak Parti yapabileceklerini yapmadı

Hayrullah Demiray

16 Haziran 2015 tarihli yazısı

Ak Parti'nin oy kaybetmesi ile ilgili yazılan çizilenler bir süre daha devam edecek bu bağlamda bende sorumluluk duygusu içinde değerlendirme yapmak istiyorum.

Bunun birkaç nedeni var zira bu nedenlerin en dibine inilmeli.

Nereden başlasak diye düşünüyorum isterseniz en kestirmeden başlayalım.

Ak Parti'de lider değişti yönetim kademelerindeki insanların bir kısmı değişti ama mantık değişmedi.

Yapılan değişiklikler,STK’lara temayül yaptırıp istediklerinin tamamen tersini yapmaları, milletin istediklerinin belediyelerde karşılık bulamaması, 60 yaş ve üzerinden otobüslerden para alınmaması, milletin parasıyla hayır yapmaya kalkılması, lojistikte alınan yanlış kararlar.

Vergi sistemi ile ilgili bir iyileştirmemenin olmaması aksine vergiden kaynaklanan yanlışlar yüzünden kesilen cezaların yanında aynı oranda faiz talep edilmesi, incelemeye 5 yıl sonra dosyaların çağrılması, vergi inceleme usullerinin yanlış ve tamamen haksız uygulanması neticesinde mağdur edilmiş milyonun üzerinde esnaf ve iş adamının olması.

Bunun yanında milyonlarca emekliye, asgari ücretliye ısrarla ve inatla bir şeyler verilmemesi.

Bunun yanında bir de bir şeyler değişecek deyip teşkilatlarda sevilmeyen istenmeyen yöneticilere görev verilmemesi  birçok öyle veya böyle bir şekilde küskün bir kesim oluşturulmuş oldu daha aslında sayılabilecek birçok neden var.

Aslına bakarsanız bunların yansıması daha fazla olacaktı.

Ama sırf HDP çıkmasın diye de bir kısmı son zamanda  geri dönüp Ak Parti'ye oy verdiler.

Küskünlükler ile ilgili birçoķ belediye üst düzey yöneticisi bize rağmen bu oy alınmış olacak, yorumları ile halka inemedik üstte kaldık denildiğini de açıkça görüldü.

Birçok cemaatin de paralel yapı diye nitelendirilen yapıyla eş değer görülmeye çalışıldığını da sayarsak ve bireysel hataları bir topluma mal etme hastalığından kurtulamadığımız için bu tablonun olacağı aslında baştan görülmeliydi.

Sonuç HDP çıktı artık. Küskünler ve yazılan sıkıntılar giderilmez. Toplumsal konularda stratejik hareket edilmez kitleleri harekete geçirecek  insanları yanına alıp ve bu yapılanlarda tabii ki  göstermelik olmamalıdır.

Onun için toplumda sevilen güven duyulan insanlara görev verilmez ise bir daha ki oy kullanımı artık ne olsa önleyemedik HDP çıktı diyen küskünler, başka partiye yönelecek durumda olması daha da kötü sonuçları ortaya koyabilir.

Ak Parti içerisinde kimisi Ak Parti'yi Ak Partililerden temizleyelim diyor kimisi farklı kehanetlerde bulunuyor.

Bunları bilmek için aslında kahin falan olmaya gerek yok.

Son yıllarda zaman zaman yazdıklarımıza birileri bir baksın bir çok yerde aynı uygulamaların olduğunu düşünürsek o zaman asıl bu sonucun kaynağını bulacaklar.

Adeta birileri belediyeleri parsellemiş durumda her türlü işini yapacak kişilere belirlenmiş ona göre sistematik bir şekilde yürütülüyor.

Adam belediyenin maaşlı personeli ama hem belediye den hem de Ak Parti teşkilatlarının bütün işlerini yapmak ta ve o işlerin ona verilmesinde bir beis görünmüyorsa ve hala bu işler bu şekilde davam ediyorsa yarın bir gün bu hastalıktan kurtulmaz ise Ak Parti kendi ayağına sıkmış olacak haberiniz olsun.

Öte yandan yöneticileri de üsttekiler seçmeye devam ederse istediklerini istedikleri yere getirecekse birileri o zaman seçen insan seçilemeyecekse delege seçimlerin debile türlü oyunlara girişilmesinin aslında yansımasıdır bunlar.

İnsanlara tepeden bakmanın kendini dev aynasında görmenin ve bazı şeylere kulaklarını tıkayan yöneticilerin tavrıdır bu sonuç

Suçluyu ve suçu başka yerde aramaya gerek yok.

Suçta suçluda Ak Parti'nin kendi içerindedir.

Hele ülke de birçok konuda yapılabilecek onca şey varken halkın ümüğünü biraz daha fazla sıkmaya çalışılmamalıydı.

Birilerine kaşıkla bile vermez iken birilerine kepçe ile hatta bidonla vermek olukları sonuna kadar akıtmanın bir sonucu ve yansımasıdır bunlar.

Herkesi kendine biat ettirmeye çalışmak için özel uğraşların sonucudur bu.

Hakikatı söyleyene edilen eziyetlerin sonucudur bu.

Hastane, yol, okul yapıldı evet ama insana yatırım yapılmadı.

Herkesi parayla yanınızda tutmaya çalıştınız verdiğinize fazla verdiniz şımarttınız ama gerçekten bu davaya gönlünü açan insanların üzerine basmaktan geri kalmadınız.

Saygılarımla…

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem