18 Temmuz 2019 Perşembe
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Cengiz Kavan ve ekibini kutluyorum

Hayrullah Demiray

04 Haziran 2015 tarihli yazısı

Kocaeli’ye değer katacak bir yatırım Symbol.

Kocaeli son dönemlerde her alanda gelişme gösteriyor.

İstanbul’la yakın olması dezavantaj gibi gözükse de bunu avantaja çevirmek gerekir.

Ulaşım konusunda Anadolu’ya ve Avrupa’ya geçiş noktasında olması da ciddi anlamda değer kazandırıyor.

İşte farklı alanlarda Kocaeli’de yatırımlar yapılıyor.

Son yıllarda belki de Kocaeli’de yapılan en güzel yatırımlardan bir tanesi de İzmit Başiskele ve Kartepe ilçelerinin tam da ortasında Başiskele sınırlarında kalan bir yerde Kocaeli’nin marka firmalarından bir tanesi Kavanlar inşaatın Kocaeli’ye kazandırdığı Syembol Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nin tanıtımı ile ilgili basın toplantısı yapıldı.

Oldukça heyecan verici bir toplantı olduğu herkesin yüzüne yansımıştı.

Bu konuda Kavanlar firmasının Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Kavan’la birkaç kez birkaç yerde kısa bir tanışıklığımız vardı lakin ilk defa konuşmasını uzunca bir süre dinleme imkânım oldu.

Gerçekten’de Kocaeli’ye kazandırdığı değerlerin heyecanı yüzüne ve konuşmasına yansımıştı.

Oldukça uzun bir çalışmanın sonucunda meydana gelmiş ve Kocaeli için şimdiye kadar bir örneği daha bu bölgede yapılmamış bir konsepti burada gerçekleştirmenin hazzını yaşıyorlar.

Oldukça heyecan verici bir proje bitme aşamasına gelmiş ve Kocaeli’ye gerçekten de değer katacak bir proje belki de 2015 yılında Kocaeli’de yapılmış özel yatırımlardan bir tanesi olmuş olacak.

Kavanlar, Kocaeli’de doğan bir firma, birçok işini burada yapıyor ve malzeme teminini de yine ilimizden karşılıyor. Kavanlar, buna özellikle dikkat ediyor. Bu kenti gerçekten sahiplenemek anlamından çok değerli bir davranış.
Bizler de Kocaelide böyle bir değerin tanıtılması ve gerçekten de dışarıdan da her alanda sağlık ve turizm alanında ünlü markaların burada olacak olması bizleri de heyecanlandırdı.

Symbol AVM’de hizmet verecek olan Medical Park, Türkiye’nin önemli firmalarından biri.  TURK MALL’ın işletmeciliğini yapacağı Symbol Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nin mimari açıdan da oldukça güzel bir bina olduğunu söylemek isterim.

Gerçekten de tam olarak bittiğinde belki zaman alacak ama tam faaliyete geçtiğinde çok güzel ve devasa bir iş ortaya çıkacak.

Bu konuda Cengiz Kavan ve ekibini tebrik ediyorum.

Bu arada Sayın Kavan, konuşmasında böyle devasa bir yapının ortaya çıkmasında bazılarının bu işe inanmadığını ama bu işe kendilerinin çok inandığını ve birlikte inanarak yürüklerini söyledi.
Bu konuda da birlikte yürüdüğü kişilere teşekkür etti.

Ayrıca sayın Kavan’ın misafirleri ile tek tek ilgilenip ve yaptıkları işleri anlatırken oldukça mütevazi oluşu da bence takdir edilecek başka bir durum du.

Bu tür yatırımları yapan insanların Kocaeli’ye değer katmaları ve yaptıkları yatırımın içinde Kocaeli’den de iş yerlerinin ve markaların bulunmasına özen göstermeleri kıymetli bir durum.

Bu da en çok dikkatimizi çeken önemli unsurlardan bir tanesi.

Kısa süre içerisinde açılacak olan alışveriş ve yaşam merkezinin hayırlı olmasını diliyorum.

Saygılarımla.. 

 

 

 

BİZİM YAKA (1701 x 2551)  

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem