22 Nisan 2019 Pazartesi
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Cemiyet Başkanımıza ve Sayın Bakanımıza teşekkürler

Hayrullah Demiray

01 Haziran 2015 tarihli yazısı

Sivil toplum kuruluşları açısından Kocaeli oldukça zengin bir yer.

Herkesin mutlaka ya bir dernek ya da sivil toplum kuruluşu ile mutlaka bir bağlantısı söz konusu.

Bizlerin de bu anlamda Kocaeli'de gazetecilik mesleğini icra edenler için oldukça büyük öneme sahip bir kurumumuz Kocaeli Gazeteciler Cemiyetimiz var.

Bu güne kadar belli çalışmaları yapmış ama son dönem de gerçekten de yaptığı çalışmalarını ve Çetin Gürol kardeşimin öncülüğünde, başkanlığında yakaladığı güzel ahengi çalışmalarla da taçlandırıyor.

Hatta kısa bir süre önce başkanlık koltuğunu devralacağı zaman destek versek mi vermesek mi düşünürken şimdi iyi ki bu kardeşimizi bu kurumun başına seçmişiz diye övünüyoruz.

Neden diyeceksiniz; elbette bu kurum daha önce de belli çalışmalar yaptı ama her kurum ve kuruluşun bir sıçrama dönemi var, işte bana göre de bu dönem gerçekten de Gazeteciler Cemiyeti Kocaeli'de önemli bir misyonu yerine getirirken, yapmış olduğu organizasyonlarla da alkış alan kurumlardan bir tanesi.

Elbette her kurumun ve sivil toplum kuruluşunun ve derneğin kendine göre belli çalışmaları vardır ve olmalıdır da.

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti daha önce çalışmalarına başlanmış hatta Sayın Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Fikri Işık'ında bizzat üzerinde durduğu ve Kocaeli valimiz Hasan Basri Güzeloğlu’nun da desteklediği ve sosyal anlamda gazetecilere ivme kazandıracak önemli bir projenin bu dönem hayata geçmesi de gerçekten de takdir edilecek bir durum.

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti öncülüğünde Kocaeli'de başka illerde de benzerleri yapılan konut projesi hayata geçiyor.

Adımlar atıldı ve birkaç gün önce de bu konunun bizzat takipçisi olan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık beyle yapılan kahvaltı da son nokta konulmuş oldu.

Elbette bu projeye emeği geçen herkese gazetecilerimiz adına teşekkür etmek gerekir.

Bunun yanında Sayın Cemiyet Başkanımız başka projeleri de önümüzdeki günler de gerçekleştirecek ve onlar üzerinde de çalışmalar yapmakta olduklarını belirtti.

Ve en önemlisi bana göre de o gün oradaki kalabalık çok önemliydi.

Gerçektende bütün arkadaşlarımız oraya katılım göstermiş ve hatta organizasyonda hesaplanan sayının üzerine çıkılmış olması da bu mesleği Kocaeli'de icra edenler farklı düşünce ve görüşte olabilirler ama ortak noktalarda buluşup bir araya da gelebilirler.

Bence en önemli olanı da gazeteciler arasında birlik ve beraberliğin sağlanması benim en çok önemsediğim konulardan bir tanesi ve şahsım ve kurumumuz olarak her zaman cemiyetin yapacağı çalışmalarda onlara elimizden gelen desteği vereceğimizi ifade etmek isterim.

Nitekim güçlü bir sivil toplum kuruluşu olabilmesinin başlıca unsurlarından bir tanesi o kurumun içerisindeki insanların birlikte hareket edebilmesine bağlı olduğu unutulmamalıdır.

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti'nin gerçekten de daha güçlü olmasını istiyorsak orada yönetimde olmamıza gerek yok, üyesi isek aynı yönetim kurulu üyeleri kadar yada daha fazla çalışmalıyız.

Herkes bu konuda elini taşın altına koymalıdır.

Elbette kurumlar kalıcı, insanlar gelip geçicidir.

Bu konuda birlik ve beraberliğin sağlanması asıl önemli konudur.

Elbette sadece konut meselesi değil başka yapmış olduğu çalışmalarla da diğer illere örnek çalışmalar yapacağı inancındayım.

Bence yapılan bu çalışma küçümsenecek bir durum değil.

Bu konuda emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

Belki de 16 Ocak Basın Onur Günü'nde gazeteci arkadaşlarımıza verilecek en güzel hediyedir.

Onların da kendilerini huzurlu hissedecekleri bir yuva da ikamet etmeleri bütün yorgunluklarını giderecektir.

Kocaeli her açıdan önemli bir kent, basın konusunda da oldukça geniş bir yelpazeye sahip daha kurumsal ve daha güzel bir alanda gazetecilerin gerçekten gazetecilik yapabildiği ve birliklerini korumalarının değeri bence çok büyük.

Saygılarımla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su
YEDİ İKLİM Global Gayrimenkul konak_dr Davetiyem BasiskeleSanayi