20 Nisan 2019 Cumartesi
Sabitzade
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Alkışlarla 7.Kitap Fuarı

Hayrullah Demiray

19 Mayıs 2015 tarihli yazısı

Belediyelerin, siyasilerin eylemleri hareketleri sık sık medyada eleştiri konusu oluyor.

Sokakta, kahvede, televizyonda hemen hemen her yerde siyasi tartışmalar özellikle bu dönemde aldı başını gitti. İnsanları bir araya getirip aynı fikirde birleştirecek etkinlikler o kadar azaldı ki, basit hizmetler dahi farklı siyasi görüşü savunanlarca eleştirir hale geldi.

İlimizde de durum pek farklı değil. İyi sonuçlanabilecek projeler dahi zaman zaman sert tartışmaların ortasında eriyip gitti. Namazgah barajı, YHT, tramvay projesi, yol çalışmaları hep tartışıldı. Fakat bugün kimsenin tartışmadan, taraf tutmadan, önyargısız bakabildiği ve onurla gururla gidebildiği bir yer var.

Orası 7.Kitap Fuarı. Bugüne kadar Ak Parti iktidarında ilimizde bir çok şey yapıldı. Çok büyük projeler hayata geçirildi fakat hiçbiri kitap fuarının yarattığı etkiyi yaratmadı.

Fuar 7'den 77'ye tüm Kocaeli halkına hitap etti. Özellikle hafta sonu izdiham denebilecek bir kalabalık vardı kitap fuarında.

Bu ilgi ve alakanın aslında kitap ve okuma sevgisinin dışında bir kaç sebebi daha var. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi reklam ve tanıtım ağını konu Kitap Fuarı olunca çok iyi kullanıyor. Özellikle merkezde neredeyse tüm billboardlarda kitap fuarında katılacak isimlerin listesi boy boy günlerce gösterildi. Şimdi o listeleri bir daha gördüğünüzde tekrar bakmanızı ve şuna dikkat etmenizi istiyorum. Sevdiğiniz ve sevmediğiniz yazarlara bakın. 

9 gün sürecek olan fuarda gün be gün gelecek yazarlar arasında çok sevdiğiniz ve hiç sevmediğiniz yazarlar bir arada. Bunun çok açıkça tek bir anlamı var. 7. Kocaeli Kitap Fuarı'nda her görüşten yazara ve yayına ulaşabilirsiniz

İşte hafta sonu kitap fuarında adım atacak yer kalmamasının en büyük sebebi bu. Her yaştan, her görüşten insanın aradığı, ilgi duyduğu her türlü kitaba ve yayına ulaşabileceği bir fuarı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bizlere sundu.

Bu fuara şehir dışından da büyük ilgi var. Sadece ilimizde değil yakın şehirlerden de ilgi büyük. Kocaeli'nin bence bugüne kadar ulaştığı en büyük prestiji ne sanayisi ne turizmi. En büyük kazanımımız kitap fuarıdır. 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su
YEDİ İKLİM Global Gayrimenkul konak_dr Davetiyem BasiskeleSanayi