20 Temmuz 2019 Cumartesi
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

CHP bazı konularda değişecek mi?

Hayrullah Demiray

15 Mayıs 2015 tarihli yazısı

Son günlerde siyasi partiler artık daha hareketli.

Her siyasi parti son günleri daha iyi bir şekilde değerlendirmek için her fırsatı değerlendiriyor.

Hem halkla olan birebir diyaloglarını daha fazla gerçekleştiriyor.

Hem de bir yandan basın aracılığı ile daha farklı kitlelere ulaşmayı amaçlayan siyasi partilerin toplantıları bir biri arda sıralanıyor.

Bizlerde vakit buldukça ayırt etmeksizin bu davetlere gitmeye gayret ediyoruz.

Önceki gün CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar da böyle bir davette bulundu, bizlerde o davete icabet ettik.

Öncelikle gazetecilik zor bir iştir.

Objektif ve doğrudan taraf olmak ise daha zor ve herkesin başaramayacağı bir iştir.

Bugüne kadar bizler, ilkeli ve objektif bir şekilde yaklaşmanın ve bunu ilke haline getirmiş bir yayın kuruluşu olmanın verdiği gururu da yaşıyoruz.

Neden diyecekseniz, hem yaşadığımız ülke için hem de yaşadığımız kent için bir şeyler yapılacaksa bunda biz kendi menfaatlerimizi ön plana çıkarmayız.

İşte bu nedenle de bütün siyasi partilerin yaklaşımlarını objektif olarak halkımıza sunma hassasiyetini göstermek için yazdıklarımızı bizzat yaşayarak yazmaya gayret ediyoruz.

Tabi ki toplantıda bir de herkes için sürpriz olan bir durum vardı.

CHP için önemli bir isim, CHP'nin ağır toplarından ve daha önce hem parti de grup başkan vekilliği yapan, kısa bir süre önce de CHP Genel başkanlığına aday olan isim olan Yalova Milletvekili Muharrem İnce de toplantıya katıldı.

O kürsüye çıkmadan önce Haydar Akar Bey kısa bir konuşma yaptı. Doğrusunu söylemek gerekirse bundan önce birkaç kez daha yakinen konuşma fırsatımız olan Haydar Akar'ın üslubu ve olaylara beyefendi yaklaşımından ötürü kendisini tebrik etmek isterim.

Konuşmasını da kentin sorunlarını çözmek için ortak akla birilerinin inanmadığını ve bu konuda herhangi bir yaklaşım gösterildiğinde sadece kendi dediklerini yapan bir anlayış olduğunu ve bunun içinde geçtiğimiz günlerde açıklanan projelerin birçoğunun yine hayalden öteye geçemeyeceğini vurguladı.

En basit örnek Cengiz Topel Havalimanı konusunda bile yeniden açılıp daha sonra birkaç defa daha kapatılmasını örnek gösteren Akar konuşmasında sadece bu kentin ortak akla ihtiyacı olduğunu vurguladı.

Bu konuda kendisine katıldığımı ifade etmek isterim.

Muharrem İnce de konuşmasında elbette ulusal siyasetle ilgili konulara yer verdi.

Cumhurbaşkanına ağır eleştiriler de bulundu.

Buradan da aslında şunu anlamış oluyoruz.

CHP, Ak Parti'den değil ama Recep Tayyip Erdoğan'la yarışmaktan çekiniyor.

Doğrusunu isterseniz bu konuda haksızda değiller.

Aslında bir şeye daha dikkat çeken İnce, "Önemli olan bürokratı valiyi ya da bakanı yedirmemek değil önemli olan yetimin hakkını yedirmemek işte buna dikkat etmek gerekir" dedi.

Birde konuşmasında hükümete ve yine Cumhurbaşkanı'na yüklenen ince farklı bir iddia ortaya attı; o da kendilerinin halkın belli borçlarını sileceğiz diyenlerin İngiliz şirketlerinin vergi borçlarını sildiğiydi.

Saray'da içilen beyaz çayın kilosunun gerçekten dendiği gibi dört bin lira olup olmadığını da merak ediyorum.

Ayrıca bir şey de ifade etmek isterim ki Gazeteciler Cemiyeti Başkanımız Çetin Gürol gazetecilerin yıpranma haklarıyla ilgili bir soru sorduğunda; Şunu iyice anlamış olduk ki bütün siyasi partilerin vekilleri kendileri ile ilgili bir konu olduğunda ortak menfaatleri konusunda anlaşabiliyorlar ama halkla ilgili konularda çok fazla anlaşamıyorlar hatta hiç anlaşamıyorlar.

Ve toplantı da bir ayrıntı ve söylenene dikkat çekmek gerekir.

Geçtiğimiz günlerde ölen 'Kenan Evren öldü ama ruhu yaşıyor' onunda anlamı şu; hala Kenan Evren'in yapmış olduğu darbe anayasası yürürlükte bunun da anlamı bu ki bana göre bu tespitte doğru.

Ve bir şey daha oda konunun finali oldu herhalde.

CHP Kocaeli birinci sıra adayı Fatma Kaplan Hürriyet 2042'de emekli olabilecekmiş. Milletvekili olsa da olmasa da ve bir kere vekillik yapsa da kıyak emekli olamayacak yaş itibarıyla.

Tabi ki CHP bazı konular da değişim ve dönüşüm bekleyecek gibi duruyor.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem