23 Temmuz 2019 Salı
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Meral Akşener’e yapılanları şiddetle kınıyorum

Hayrullah Demiray

14 Mayıs 2015 tarihli yazısı

Son günlerde gerçekten de çirkin bir olay yaşanıyor.

Bu konuda herkes bir şeyler söylüyor, ben de bu konuda bir şeyler söylemekten öteye sadece söylemek için değil, böyle çirkin bir olayı kınamak ve gerçekten de bu söylenen olayı kim söylerse söylesin, ne dine, ne akla, ne izana, nede insanlığa sığmadığını vurgulamak isterim.

Ve haksızlık karşısında susan dilsiz şeytanlardan olmamak için bu olayla ilgili yazı yazmak istiyorum.

Bu olay Kocaeli’nin bana göre yetiştirdiği en düzgün siyasetçilerden biri olan ve ta ortaokul yıllarından beri tanıdığım, belki bugüne kadar bir araya gelip sohbet etmiş değilim, sadece yıllar önce abim Hüseyin Demiray vesilesi ile tanıdığım ve eşini de o dönemlerden tanıdığım bir isim olan Meral Akşener, gerçekten o dönemlerden aklımda kaldığı ve son dönemlerde siyaseten takip ettiğim kadarıyla ifade etmek isterim ki siyasi yaşamında da zikzaklar çizmeyen ve hayatında da bugüne kadar en ufak bir şeyi olmayan bir insan ve bir kadın, bir anne, her şeyden önce inanan insanların bir kadına iftira atmasının ne kadar büyük bir kötülük olduğunu birileri galiba unutmuş ve o unutan kişiyi boş verin de bu olay karşısında sanki buna tepki gösterseler MHP’li olacaklar gibi durmalarına anlam veremiyorum.

Olayı söyleyen kişiyi, bu iftirayı ortaya atan kişiyi burada anmak bile istemiyorum.

Hele böyle bir olayın yaşandığı yerin ve kanalın durumuna baktığınızda her durum ve şartta bu ülkenin birliğinden, beraberliğinden ve maneviyattan bahseden bir kanal olması da daha bir başka durum.

Gerçekten de bu tür olaylara birilerinin de fırsat vermesi gerçekten üzüntü verici ve sosyal medya üzerinden bu konuda aleyhte propaganda yapanları da şiddetle kınadığımı ifade etmek isterim.

Ekranlara çıkıp ta işleri güçleri sırf birilerine yaranmak olan ve kanal kanal dolaşan kişilerin söyleyecek bir şeyleri kalmamış ve işi artık şaklabanlığa vurduklarının bir resmidir.

İşte bu olay bize bir kez daha şunu göstermiş ki insanlar artık manevi olarak bir çöküntü içerinde ve siyaseten bir şeyler yapmak için yaptıkları her şeyi mubah olarak görmeye başlamışlardır.

Öncelikle bir insana, bir anneye ve ailesi olan bir insana böyle bir olayın yakıştırılmasını gerçekten de anlamak mümkün değil.

Bırakın anne ve ailesi olmasa da bu olayı hiçbir kadına yapmamak ve yakıştırmamak gerekir.

İşte bu konuda meral Akşener ne diyor ona kulak verelim.

 

 "Benimle ilgili meselden siyasetten kadın olmak zor olduğuna kanaat ettim. Bugün itibariyle mahkemeye verildi ve RTÜK'e de müracaat ettim. O kanalla ilgili olarak. Bu kanalın sahipleri bildiğim kadarıyla Kalyon İnşaat. Tanıdığım bir aile. Diğer taraftan Sayın Erdoğan'ın damadı ve kardeşi burada görev yaptılar. Benim bildiğim devleti yönetenlere aittir o

Ülke de yaşayan kadınların namusu şerefi, iffeti ve can güvenliği. Bundan sonrası bu ülkeyi yönetenlerin işidir.

Bu iki taraftan da hiç bir şey çık o zaman bu iki kişinin birisi Müslüman olduğunu söylüyor demek ki bu kişi ile aramızda İslam hukuku dahil olacak.

Bende Müslüman Türk kadını olarak kısas hakkım doğacak.

İftiranın karşılığı ilgiliye 80 adet değnek atmaktır. Liberal ve demokrat olarak kendini tanımlayanların en önemli özelliği ahlaktır. Hukukun ve RTÜK'ün ve de bu kanalın ne yaptıklarına bakacağım, böyle bir iftiranın sonuçlarını hep beraber göreceğiz.

Evet bu konuda gerçekten de doğru bir ifade adalete olan inancını da dile getiriyor ama bunu yapan insanların yarın bir gün mahşerde de mutlaka hesaba çekileceklerini ve burada hakkını alamaz ise Ahret’te hakkını alacağını vurgulaması da bence onun duruşunu ve inancını ve kendine olan özgüvenini vurgulamasına yetiyor.

Bu konuda birileri aslında o kişileri ve bunu ortaya atanları bir daha o ekranlara çıkarıp ta insanların iffetine dil uzattırmamalıdır.

Bu konuda da birileri konuşursa onlar da korkmasınlar MHP’li denmez onlara.

Bu dünyada siyaset için bu şekilde davrananlar acaba mahşerde ne yapacaklar onu düşünsünler.

Bu dünyada yapılan fırıldaklıklar o dünyada kar etmiyor haberiniz olsun.

Bu dünyada insanları kandıra bilirsiniz ama o dünyada bunlar geçmez unutmayın.

Haksızlık karşısında susmayın.”

Saygılarımla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem