17 Temmuz 2019 Çarşamba
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Ak Parti bu vaatlerle yine iktidar olur

Hayrullah Demiray

13 Mayıs 2015 tarihli yazısı

Genel seçimler yaklaştıkça bütün siyasi partiler seçim vaatlerini açıklamaya devam ediyor.

İktidar partisi seçim beyannamesinin dışında da seçimden sonra yapılacak yatırımları il bazında da anlatıyor.

Elbette iktidarın avantajları ve nimetleri oldukça fazla, bir de bu Ak Parti gibi girdiği her seçimden oyunu arttırmaya çalışan bir siyasi parti ise daha fazla ilginin olduğu muhakkak.

Şunu da unutmamak gerekir Ak Parti yaptığı her şeyi çok güzel pazarlıyor, yani halka çok iyi sunuyor.

O nedenle de diğer siyasi partilerden her zaman önde giriyor seçimlere.

Bu seçimde de bana göre her şeye rağmen Ak Parti’nin avantajı çok daha fazla.

Salona ilk girdiğim de ortamı gözlemek adına erkenden gittim, gördüğüm çok fazla bir eksiklik gözüme çarpmadı, sadece şunu ifade etmek isterim Tanıtım ve Medya Birim Başkanı benim bildiğim hem tanıtımla ilgilenir, hem de basınla ama Ahmet Berberoğlu arkadaşımız bu konuda çok zayıf.

Sonrasında salon oldukça dolu idi, bunun da başlıca sebeplerinden bir tanesi Ak Parti iyi organize olan ve sivil toplum kuruluşlarının da içinde yer aldığı programlar yapıyor olması durumun seyrini biraz daha değişiyor.

Bir de mevcut belediye başkanlarının hepsinin Ak Partili olması da artı avantaj.

İlk olarak kürsüye İl Başkanı çıktı ve kısa bir konuşma yapan Şemsettin Ceyhan, İl Başkanlığı koltuğuna iyice alışmış görünüyor ve konuşmalarında daha rahat tavırlar sergilediğini ve konuşmasında hiç kimseyi unutmamaya gayret gösterdiği anlaşılıyor.

Daha sonra sunumu yapacak olan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık kürsüye çıktı ve seçimden sonra yapacakları ve daha önce vaat edilen projelerin ne durumda olduğunu anlattı.

Öncelikle şunu ifade etmek isterim anlattıkları Kocaeli’nin ihtiyacı olan ve belki de

 Kocaeli’yi birçok konuda rahatlatacak projelerdi.

Açıklanan yatırımların birçoğunu ulaşım projeleri kapsamakta idi.

Kocaeli’de yapımı devam eden, temelleri yeni atılacak ve seçimden sonra tekrar Ak Parti iktidar olduğunda hayata geçirilmesi planlanan birçok proje vardı.

Elbette bunlar gerçekleştirildiğinde Kocaeli gerçekten de Türkiye deki değerini daha da arttırmış olacak.

Elbette şunu da ifade etmek isterim, bugüne kadar bazı konularda Türkiye’de değişim ve dönüşüm adına güzel şeyler yapıldı.

Bazı zamanlarda hem ülke anlamında hem de yerel anlamda eleştirilerimiz olduğunda bunları yapıyoruz ama açıklanan bu projelerin de yarın bir gün yapılmadığını gördüğümüzde de mutlaka eleştirilerimizi yapacağız.

Fikri Işık, konuşmasında her şeyin mükemmel olmadığını ama birçok şeyin yapıldığını ifade etmesini de takdir etmek gerekir.

Tabi ki projelerin hepsini köşe yazımda sizlerle paylaşma olasılığım yok, arkadaşlarımız onları haberlerimizde sizlerle paylaşacak ama gerçekten de uzun bir hazırlanma sürecinden sonra belli bilgilere dayanılarak hazırlanan bir konuşma olduğu ve bu güne kadar yapılan işler baz alındığı zaman yapılamayacak işler değil ama yapıla bilirliğini daha sonra görmek isteriz.

Elbette konuşmanın başında bir çok proje ulaşımla ilgili idi daha sonra spor, sağlık, eğitim ve diğer alanlarda da projeleri açıklayan Bakan Fikri Işık ilk çip fabrikasının da Kocaeli’ye kurulacağını ki bu bana göre önemli bir proje ve uygulandığında gerçekten de hem Türkiye için hem de Kocaeli için önemli bir proje olacak.

 Bunu ifade ederken de CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu konuda vaatte bulunduğunu ama bununda Ak Parti tarafından yapımına başlandığını belirtince salonda hem Alkış hemde gülümseme hakimdi.

Son dönem Ak Partinin en güçlü sloganlarından bir tanesi de 'Onlar konuşur Ak parti yapar' sloganını hem il başkanı hem de sayın bakan birkaç defa kullandılar.

Tabiki program baya uzun sürdü.

Bizler de dolayısı ile çok fazla not alma imkanımız oldu ama gerçekten de içlerinde çokça proje mevcut bunlar yapıla bilr mi derseniz  evet yapıla bilir.

Yeni Yüksek Hızlı Tren,Metro çalışmaları ve bir çok daha proje.

Ve en dikkat çektiğim konulardan bir tanesi de Kocaeli de eski dönemlerde yapılan toplam derslik sayısı 6479 iken Ak Parti 13 Yılda 8313 derslik kazandırması bence olumlu bir gelişme ve iyi bir başarı.

Bu arada şunu da ifade etmek isterim Sayın bakanın konuşmasında bir şey daha dikkatimi çekti  o da eski cezaevinin olduğu bölgede yapılacak kampüsten bahsederken haberlere atıfta bulunarak devletin demiri de değerlidir demir başı da tabiî ki sayın bakanımızın bunu böyle düşündüğünden zerre kadar şüphem yok ama bunu böyle düşünmeyenleri de bir kendine getirseler çok daha iyi olacak.

Genel olarak yapılan açıklamalar ve projeler Ak Parti'yi yine iktidar yapmaya yeter de artar bile.

Saygılarımla…

 

 

 

 

 

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem