18 Temmuz 2019 Perşembe
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Türkkan'ın üstü çizildi mi?

Hayrullah Demiray

20 Mart 2015 tarihli yazısı

MHP Kocaeli teşkilatları Ak Parti'den sonra en yoğun çalışan ve en organize ikinci teşkilat. MHP'nin il genelinde yaptığı çalışmaları gazetemiz sütunlarından da takip ediyorsunuz. Gerçekten etkili ve önemli çalışmalara imza atıyor MHP Kocaeli. Ancak genel merkez tıpkı CHP'de olduğu gibi sanki Kocaeli'nin haritada yerini bilmiyormuş, Kocaeli'yi hiç tanımıyormuş, teşkilatların bu ummalı çalışmalarını hiç görmüyormuşçasına bir karar aldı. MHP, geçtiğimiz yerel seçimlerde Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na adaylığını koyan Saffet Sancaklı'yı Kocaeli'de birinci sıradan milletvekili adayı yaptı.
Bu basit bir satır arası notu olamayacak kadar önemli bir bilgi. Teşkilatlarda aylardan beri çalışan, didişen, partileri için mücadele veren insanlar, aday adayları, il yöneticileri, bir anda damdan düşer gibi Saffet Sancaklı ismini buldular karşılarında. Ben MHP'de sancaklının adaylığının istişare yoluyla yada teşkilatların ileri gelenlerinin fikirlerinin alınarak yapıldığına inanmıyorum.
Hepsi bir yana bu noktadan sonra önemli olan şey Lütfü Türkkan'ın durumu. Türkkan yine bu sütunlara sık sık konuk oluyor. Yaptığı çalışmalarla bir çok kez hem Kocaeli hem ülke gündeminde önemli eksiklikleri gündeme getirdi. Halende dinlenmeksizin çalışmalarını sürdürüyor.
Bir çok yazımda dile getirdiğim bir gerçek var ki ben kurulduğu günden bu yana Ak Parti'yi destekleyen birisiyim. Her zamanda doğruya doğru demekten kaçınılmaması gerektiğine inandım. Ve şimdi yine bir Ak Partili olarak diyorum ki Lütfü Türkkan'ın Kocaeli'de MHP'den ikinci sıradan yada daha gerilerden aday yapılması açıkça başarısızlıktır, yönetimsizliktir.
Şunun da altını özellikle çizmek isterim ki, MHP için Sancaklı da, Türkkan'da kazanımdır. Fakat yerel seçimin ardından adeta kaybolan, ayda yılda bir defa parti çalışmalarında ve programlarında görünen Sancaklı'nın, Türkkan gibi çalışan, üreten ve partiyi gerçekten taşıyabilen bir vekilin üzerine yazılması kabul edilebilir değildir.
MHP gürültüden uzak bir partidir. Elbette Sancaklı kararıyla ilgili, bu karara karşı çıkacak yüksek sesler gelecektir. Ancak Ak Parti'de olduğu gibi MHP'de de kol kırılır yen içinde kalır. Ancak bu kararın getirdiği olumsuzlukları, yüksek sesleri, parti içi tartışmaları haberlerde görebilirseniz MHP'nin kötü durumda olduğu sonucuna ulaşabilirsiniz.
CHP'nin il ve ilçe örgütlerine yapılan genel merkez darbelerine alışkın olduğumuz bu dönemde MHP'nin aynı hataya düşmeyeceğini şimdilik temenni ediyorum.
Sancaklıyla bire bir görüşmüş biri olarak tekrar söylüyorum, her iki isimde MHP için değerdir, ancak Türkkan rüştünü ispatlamış, sadece MHP için değil meclis içinde önemli bir isimdir.
Şayet ikinci sıradan aday olarak yazılırsa büyük bir sürpriz yaşanmadığı takdirde mecliste olamayacak.
Saygılarımla...

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem