21 Temmuz 2019 Pazar
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Her seçim yeni bir başlangıç ve yenilenme zamanı olmalı

Hayrullah Demiray

09 Mart 2015 tarihli yazısı

Kısa bir yenilenme çalışmasının ardından yeni logomuz, yeni ekip arkadaşlarımızla birlikte yeniden sizlerleyiz.

İşte bir haftayı daha geride bıraktık.
Bu süre zarfında gerçekten de bu meslekte çok doğru ilerlediğimizin farkına vardık.
Neden diyecek olursanız, bu meslekte herkes aynı siyasilere gibi ya birilerinin yanında ya da karşısında olmayı yeğliyor.
Biz ise her zaman doğrudan taraf ve haklıdan taraf olmayı ve yaptığımız haberlerde eşit haber anlayışımızı sürdürüyoruz.
Kimin olursa olsun, hangi kurum ve kuruluşun olursa olsun, haber değeri taşıyan her ne olursa olsun, bu satırlarda ve bu gazete de ve internet sitemizde mutlaka yer bulur ve buluyor da.
Evet, kısa bir girişin ardından dönelim konumuza.
Her seçim dönemi aslında siyasi partiler için hem yenilenme hem de önemli fırsatlar yakaladıkları ve halka kendilerini ifade ederek, iktidar mücadelesi verdikleri ve iktidara gelebilmeleri için tek şanslarıdır.
Lakin son dönemlerde siyasilerin heyecanının yok olduğunu görüyoruz.
Neden diyecek olursanız, iktidara gelmek için siyasi partilerin belli projeleri, belli bir programları olur. Son dönemlerde baktığımızda ben hem siyasilerde heyecan göremiyorum, hem de öte yandan çok fazla proje üreten, bunları halka anlatan bir partide göremiyorum.
İktidar partisi yine tek başına kendi ile yarışıyor.
Yani aslında son dönemlerde muhalefetin yapamadığını artık iktidar partisinin içindekiler kendi aralarında yapmaya başladılar. Gerçektende bu seçimler için herkes farklı bir görüş ortaya atıyor. Baktığınızda aslında partiler açısından fazla bir yenilenme söz konusu değil. Bakıldığında yine üç dönem kuralı sayesinde en büyük yenilenme Ak Parti’de olacak gibi.
Neden diyecek olursanız, eski vekillerin bir çoğunun aday olamayacağını baz alırsak bu da kendiliğinden yenilenmeyi getirecek. Bu seçimlerde bir hareketlilik beklenen partilerde MHP çok elle tutulur gözle görülür bir değişiklik yaşar mı onu şuan bilemiyorum, izliyorum. Öte yandan HDP’de bir yenilenme ve değişim beklentisi var ama aday adaylarının profiline baktığınızda eskiden birçoğu CHP’de siyaset yapmış isimlerden tutun da Ak Parti ve diğer partilerde artık siyasi ömürlerini tamamlamış kişilerin aday aday olduğunu görürsünüz. Aslına bakılırsa ben bu seçimlerde Saadet Partisi’nin ve BBP’nin ne yapacağını ya da nasıl bir yol ve yöntem izleyeceğini merak ediyorum.

Seçimlerde CHP'ye kızanların ya da yönlendirmelere bağlı olarak bir kısım insanların HDP ye oy vereceğini öte yandan Ak Parti’nin uygulamalarına kızan bazı semenlerin de Saadet Partisi’ni tercih edebileceğini düşünüyorum.
Lakin son dönemlerde Saadet Partisi yönetim kadrosu açısından sıkıntılı diye düşünüyorum.
Saadet Partisi’nin üst yönetimi farklı tarafta duruyor, diğer organlar başka tarafta; bu yönüyle halkın takdirini kazanabilir mi bilemem. Elbette siyasi yaşantımızda her seçim dönemi umutlar yeniden yeşerir. Ama bugünkü siyasi ortamda ümitlerimin çokta yeşermediğini söylemek isterim. Nitekim birçok zaman bazı konularda yazılar yazıyoruz, kimisi dikkate alınıyor kimisi alınmıyor.

Ama ben de bir vatandaş olarak bu seçim zamanı gelen adaylara elbette birçok soru yönelteceğim ve alacağım cevaplarla tatmin olursam kendilerine oy vereceğim.
Yoksa Meclis’te beni temsil edemeyecek ya da benim aslı kendinin benim vekilim olduğunu unutacak kişi ya da kişilere neden oy vereyim ki diye düşünüyorum.
Fırsat elindeyken değerlendirmek gerekir.
Yoksa yağmurdan sonra şemsiye açmanın, iş işten geçtikten sonrada bağırıp çağırmanın hiçbir anlamı yoktur.
Saygılarımla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem