18 Temmuz 2019 Perşembe
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Garip bir memleketiz vesselam…

Hayrullah Demiray

06 Mart 2015 tarihli yazısı

Her gün yazı yazmak gerçekten de zor bir iştir.

Nitekim bir de yoğun tempoda çalışıp gazetenin bütün yükünü omuzlarınızda hissediyorsanız bunun daha da zor olduğunu görür ve hissedersiniz.
Ama ülkemizde gerçekten de bu denli farklı siyasi kulvarların ve birbirinden ilginç siyasetçilerin olması bir nevi biz yazı yazanların işini daha da kolaylaştırıyor.
Neden diyecek olursanız her biri ayrı ayrı konularla gündeme geliyor.
Kimi zaman eskiden alışık olduğumuz peçetelere yazılan notları okumaya çalışarak çuvallayan, kimi zaman da eline uzatılan bir notu okumaya çalışan, kimi zamandan mahalle dedikodularında kullanılmayacak konuları bile çok büyük bir şeymiş gibi sunan, kimi zaman da olur olmaz konuları gündeme getirip kendilerini bazen rezil rüsva eden siyasetçilerle dolu.
Ya da Meclis’te insanlara örnek olmaları gereken ve 78 milyon insanın karşısında bazen çok akıllı, mantıklı dediğimiz insanlar bile bir heyecana kapılıp dehşet görüntüleri ortaya koyan ve bazen ne dediğini bilmeyen o kadar fazla unsurla karşılaşıyoruz.
Zaten diğer yandan atraksiyonu çok fazla seven bir millet olarak yapılan ve olan biteni saymıyorum bile.
Dizilerle yatıp kalkan bir halkız, onu anladık ama bari ülke idaresinde olan insanların yapmaması gereken ya da söylememesi gereken şeyleri de duyunca dehşete kapılmamak ya da o konuda bir şeyler yazma mecburiyetinde kendimizi hissetmeden alı koyamıyoruz.
Önceki gün böyle absürt diye tabir edebileceğimiz bir konu diye gördüğüm bir şey mecliste gündem oldu.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu katıldığı bir televizyon programında CHP’nin kapatılmak istendiği ile ilgili bir konu attı ortaya; sonrada MHP mecliste kendileri ile ilgili de bu şekilde bir çalışma yapıldığından bahsetti.
Şimdi sormak isterim böyle bir şey akıllıca mı?
Bana göre değil; neden derseniz iktidar partisi bir kere böyle bir şeye izin vermez.
Neden derseniz her yapılan seçimde birinci parti çıkmasını en çokta görevini hakkıyla yapmayan muhalefete borçlu olduğunu unutmayalım.
Ülkemizdeki muhalefeti her şeye hayır diyen her şeye kötü demesi gereken bir hak gibi gören ve girdikleri her seçimde bu nedenden ötürü tokat yiyen partiler.
Bana göre bu yenilgilerine şimdiden bir kılıf bulma çabası olarak gördüğümü ve şimdiden aslında bu tür şeyleri gündeme getirerek seçime girmeden yenilgiyle başladıklarını görür gibiyim.
Bir insan kendisini bu kadar güçsüz ve aciz göstererek nereye varabilir.
Diğer yandan yaptıkları bu tavır ve davranışlarla iktidara en büyük desteği verenleri neden iktidar yok etmek istesin.
Gerçekten de bu şeyler bana çok dizi gibi izliyoruz.
O dizilerin ve filmlerin etkisinde sadece halk kalmıyor, siyasiler de bu dizilerin ve dedikoduların etkisinde fazlaca kalıyor ya da geceleri üstleri açık yatıyorlar.
Artık ülkemizin ne hale geldiğini varın siz düşünün; her gün başka bir rüyayla amel eden ya da insanların niyetlerinden ya da kendi düşündüklerini başkalarına mal eden anlayışlardan fayda gelir mi?
Sizler de bu olayları benim gibi televizyonlardan takip etmişsinizdir, gerçekten de bunu izlediğinizde ne düşündüğünüzü çok merak ediyorum.
Ben direk şunu düşündüm; ben neden aciz ve çaresiz kendi hakkını savunamayan insanlara oy vereyim ki; yarın benim hakkımı da savunamaz diye düşüncelere dalıp gittim; ya siz?

İşte o nedenle garip bir memleketiz vesselam….Saygılarımla….

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem