18 Temmuz 2019 Perşembe
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Kurumlar Kalıcı

Hayrullah Demiray

15 Mart 2012 tarihli yazısı

Kurumlar kalıcı insanlar gelip geçici. Bu bağlamda Bizim Yaka ailesi olarak bu kurumda olan ve emek sarf eden herkesin emeğine saygı gösterir ve emeğinin karşılığını almasını isterim. Aynı zamanda da kurum her şeyden önce gelir. Aldığının karşılığını da mutlak suretle insanlar hak ettiği zaman mutlu olurlar.

Bu gazetenin meydana getirilmesinde birçok kişinin emeği var. Çünkü her zaman ön planda olan insanlar haricinde mutfak diye tabir ettiğimiz kısım aslında birçok zaman daha önemlidir.

Onun için 21 Şubat 2011 tarihinde bu yolculuğa başladık. Dolayısıyla kurumlarda her zaman ana unsurlar vardır. Ara unsurlar bazen değişebilir. Onun içinde zaman zaman oyuncularda değişir. Çoğu zaman bu meslek birazda ilkeli olmayı gerektirir.

Eğer ki ilkeli bir yola çıkmazsanız ya da ilkelerinizden taviz verirseniz bu size zarar verir. İşte bu noktada çalıştığınız insanlar da sizin kadar önemlidir. Çünkü kurumu temsil eden dışarı da sizin vitrininiz onlardır. Bir bakıma aynanızdır.

O bakımdan mutlak suretle çalıştığınız kişilerle ömür boyu çalışmak zorunda değilsiniz. Beklide çalışamazsınız. Bizlerde yolumuza devam ederken bir sürü kişi belkide bu kurumda çalışacak. Bazıları değişecek.

Ama bir şeyimiz asla değişmeyecek bizim çizgimiz ve bakış açımız. Kurumları ayakta tutan o kurumların prensipleri ve yaptıkları işin kalitesidir. O nedenle çizgimiz her şeyden önemli. İlerlerken de bazen yolumuza taş koymak isteyenlerde olacaktır elbette.

Biz bunların hiçbirini önemsemiyoruz. Bizler sadece ve sadece işimizi yapmak için gece gündüz çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz. Bu konuda Kocaeli’de ki en büyük ilçe gazetesi olmanın vermiş olduğu zorluğu da biliyoruz.

Başiskele-Gölcük-Kartepe ve İzmit merkezde de gazetemizin olması, her geçen gün ilme kazanması, halk tarafından yapılan haberleri değer görmesi ve birçok yöneticinin de çizgimizi takdirle izlemesi birçok kişiyi tedirgin edebilir. Bunu da normal karşılıyoruz.

Tabi ki bizle birlikte yola çıktığımız temel taşlarımız dediğimiz arkadaşlarımız var. Onlarda hiçbir zaman bu konuda birlikteliğimizde herhangi bir eksilme olmaz. Ama sonradan bu işe dâhil olan arkadaşlar bu işin ciddiyetine varabilenler yollarına devam eder. Yok, eğer bizleri kendilerine basamak olarak gören arkadaşlarla yollarımızı ayırmayı uygun görürüz.

Bu konuda yeni atılımlar ve yeni yeniliklerle yolumuza devam edeceğiz. Gazetemizin Gölcük ofisinde görevlendirdiğimiz Yılmaz Değirmenci ile de yollarımızı ayırmayı uygun gördük. Bu nedenle 12.03.2012 tarihi itibarıyla şirketimizle herhangi bir bağlantısı kalmamıştır.

Kamuoyuyla paylaşmak isterim.

Saygılarımla…  

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem