23 Temmuz 2018 Pazartesi
Adnan Gümüşer

Adnan Gümüşer

adnangumuser@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Selam olsun sana ey nebi

Adnan Gümüşer

24 Ocak 2015 tarihli yazısı

Ey Allah’ın resulü sana feda olsun varlığımız ve her şeyimiz. Sana uzanan el ve söylenen söz bize söylenmiştir. Sana hürmet ve saygı göstermek, salat ve selam vermek bizim görevimizdir. Biz senin yolunun takipçileri ve bağlılarıyız. Sana uzanan her dili, sana söylenen her sözü not ediyoruz. Sana yaptıkları her yanlış bizim seni gözümüzden bir zerre bile düşürmez bir gr bile azaltmaz. Azaltamaz. Ve azaltmayacaktır. Allah’ın selamı, salat ve selam senin ve dostlarının üzerine olsun.
19.y.y. Batı’nın dünyayı yönlendirdiği, keşiflerin olduğu, aydınlanma çağının yaşandığı ve bununla ilgili felsefe ve düşüncelerin konuşulduğu dönem olmuştur. Batı medeniyetinin dünyadaki diğer medeniyetlere bakışı hep alt sınıf olarak düşünmüş ve kategorize etmiştir. Onun düşüncesinde medeniyetinin dışındakilerin asli görevi kendisine ram olmak, hizmet etmek ve onun büyüklüğünü kabullenmek zorunluluğu vardır.
Bugün Avrupa’da azımsanmayacak miktarda Müslüman insan vardır. Kimisi hizmet sektöründe kimisi üretim sektöründe, kimisi de işveren durumunda çalışan epey bir Müslüman nüfus var. Bu Türkiye’nin bir, işine yarar mı bizim bir ihtiyacımızı görür mü bilmem ama böyle bir nüfus var oralarda ve son yıllarda yaşadıkları halkla bütünleşmiş durumdalar. İç sorunsuz bir şekilde, içe hayatlarını sürdürmektedirler. Karşılıklı üretim ve ihtiyaçlarını giderme konularında çalışarak ve hizmet ederek aralarında bir alış veriş devam ediyor. Bu iki kesim arasında ne ayrışma ne de sıkıntı yok ve herhangi büyük bir sorun da yaşanmadı bu güne kadar.
Bu da tabi birilerinin gözüne batmakta rahatsız etmekte, artmayan ve doğurgan olmayan nüfuslarından dolayı çok değil 20-25 yıl sonra hırıstıyan nüfus etkinliğini kaybetme durumuyla başbaşa kalabilecek. Pegida gibi kuruluşlarda birilerin gazıyla Avrupa, Almanya, Fransa ve İngiltere’nin büyük illerinde yürüyüşler düzenleyerek aslında işin arka planında bu Müslüman nüfusunun artışını protesto etmek ve durdurmanın hesaplarını yapmak var. Allah’ında bir hesabı vardır tabiki.
Bu gerçeklerden rahatsız kesim, kimine göre derin Avrupa kimine göre de başka ülkeler olabilmektedir. Her kimse bizim bunlara ve yapacakları manipülasyona karşı devamlı uyanık olmamız gerekir.
Kavga çıkarmak horozlanmak ve bunun sonucunda oluşabilecek boşluğu ranta çevirmek fırsatçılıktır. Bu her zaman çıkabilecek durum ve gerçektir. Müslüman kimliğimizin farkına varmak lazım. Bu kimlik için yaradana şükretmek borcumuzdur. Bu kimliğimiz bizim hem bu dünyada işimizi görecek, hem de ahirette de bizim kurtuluşumuz olan cennete götürecektir. Başka hangi kimlik bize bu kadar hayırlı sonuçlar verebilmektedir.
Selam olsun sana ey Allah’ın Resulü selam olsun ey kalplerin Süruru.
Kalın sağlıcakla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM Efe Tur ACARLAR TURİZM YENİ bbs inşaat konak_dr