16 Temmuz 2019 Salı
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Rüzgarın estiği yerdeyiz...

Hayrullah Demiray

14 Mart 2012 tarihli yazısı

 

Siyasetçi değilim siyaset de okumadım bugüne kadar da her hangi bir parti de görev de almadım ama hayatımızın vazgeçilmez bir parçası ama herkesin kendine göre bir düşüncesi mutlaka vardır.

Bir şeyleri görebilmek için bence siyasetçi de olmak gerekmiyor. Benim en çok eleştirdiğim konuların başında gelen bir durum var insanların parti değiştirmesi tabi ki seçilmeden önce normal ama seçildikten sonra partiler arasında dolaşım sağlamayı uygun görmeyenlerden biriyim.

Hadi oldu ki bir kere bir partiden başka bir partiye geçtiniz ama ikinci defa bir sürü söz söyleyip sonrada o partiye tekrar geri dönenleri ya da onları tekrar o partiye kabul edenlerin o davranışını pek anlam veremem.

Belki son dönemlerde adaylara pek bakılmıyor seçerken sadece partilere göre oy veriliyor onun için birçok aday bu oyu ben aldım iddiasında bulunamıyor o nedenle de seçildikten sonra partiler arasında gelgitler yaşayan kişiler hele hele birde daha önceki söylemlerinin tam aksini söylüyor ve savunuyorlarsa bu konuda onları anlamak aslında çok da zor değil.

Tabi ki şunu demek yanlış olur bir kişi seçildikten ve siyasetin iç yüzünü gördükten sonra benimsemediği görüş ve düşünceler varsa orda durması düşünülemez ama bununda bir kuralı bir edebi olması gerekir bana göre.

İnsanların fikir ve düşünceleri zaman içerisinde değişebilir ama tam zıttı düşüncenin oluşabilmesi için çok farklı evreler geçirmesi gerekir diye düşünüyorum neden diyecek olursanız belli kişilikte olan insanların görüş ve düşüncelerinde çok farklı değişimler olmaz ama bazı kişiler vardır ya havaya, suya göre vücut değişkenlik gösterir hatta rüzgâr ne yana eserse onu alıp o tarafa götürür aynı o şekil büyüklerimiz hep derya temsilde hata olamasın diye işte aynen o misal.

İnsanlar elbette bazı düşünce ve fikirlerini yaşadığı zamana göre düzenleye bilir yada hayat şartları onu bir şekilde dizayn eder ama tam zıttı düşünceler oluşabilmesi biraz imkansız gibi duruyor. Ama günümüzde siyasetin alışık olmadığımız yönlerini de görüyoruz, aslında siyasetin bu kadar kirlenmesinin de belki de insanların yaşam yönünden korku yaşadıkları için yapılan iyi ya da kötüyü eleştirmeyi ya da doğru demeyi bir türlü beceremediğimizden olabilir mi? ya da rüzgarın ne taraftan fazla esiyorsa o tarafa döndüğümüzden olabilir mi?

Siyasetin bir kuralı mutlaka vardır ama biz bütün kuralları kendimize uydurmaya çalıştığımız için hep kuralların dışında hareket etmeyi seviyoruz ve bundan mutluluk duyuyoruz. Siyasetin aslı benim bildiğim insanlar hizmet etme sanatıdır tabi bu halk dilinde bilinen yönü ama malum bu işi yapanlar daha iyi bilir elbette ama bu konuda da çok çeşitlilik olduğu için bazen kafamız karışabiliyor.

Ülkenin yönetilmesinde söz sahibi olanlar ve yönetime talip olanlar ve yönetmeye talip olmayı düşünenler herkes ama herkes bu konu üzerinde bence çalışmalı sonuçta bunlar hepsi aslında bizlerin içinden çıkmıyor mu bizlerden birileri değil mi? Elbette bizlerden birileri belki de düşünceleri onlarında oralara gelmeden önce aynıydı ama o işin içine girince bazı şeyler son mu buluyor?Onu da bilemem ama  bilmem gereken bir şey var,eğer bir yerden seçildiyse bir insan o yerden başka bir yere geçti bir daha geri eski partisine dönmesi yanlış olduğu bu tabi ki benim görüşüm katılırsınız katılmazsınız orası siz sevgili okurlarımızın düşüncesi.

Siz sevgili okurlarımızdan bir de ricam var gündeme getirilmesini istediğiniz konuları bizlerle paylaşın

hayrullahdemiray@gmail.com a mail atabilirsiniz.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem