18 Temmuz 2019 Perşembe
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Çocuk sevincine de muhalefet olur mu?

Hayrullah Demiray

17 Aralık 2014 tarihli yazısı

Büyükşehir Belediyesi öğrencilerin yüzlerini güldürdü. 6. Sınıfa giden öğrencilere bu yıl toplamda 27 bin 109 tablet dağıtıldı. Bu güzel hizmetinden dolayı Büyükşehir Belediyesi’ni tebrik etmek lazım. Bizler kötü olana kötü iyi olana da iyi demesini biliriz ve bundan da gocunmayız…


Keşke herkes böyle olsa!
Her neyse Interteks Fuar Alanı’nda gerçekleşen programa protokolün ilgisi de bir hayli yüksekti. Ancak yine muhalefet davete icabet etmedi. Programa Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Büyükşehir Belediye Başkan’ı İbrahim Karaosmanoğlu, Ak Parti İl Başkanı Mahmut Civelek, Büyükşehir Genel Sekreteri Tahir Büyükakın, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, İl Emniyet Müdürü Levent Yarımel, İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu, ve İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan katılım sağladı.
Haliyle programa katılan protokol mensupları öğrencilerin sevincine ortak oldu. Lakin yine muhalefet yapacağını yaptı ve gerçekleştirilen tablet dağıtımına katılmayarak 27 bin 109 öğrencinin sevincinden mahrum kaldı.
Oysa, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Büyükşehir Belediyesi Aralık ayı Meclis Toplantısı’nda kürsüden “Bu çocuklar hepimizin çocukları tablet dağıtım töreninde muhalefeti de aramızda görmek isteriz” demişti.
Ama nedense muhalefet davete icabet etmedi. Şimdi sormak lazım kime neye muhalefet ettiniz bu kez? Sonuçta bu belediyenin hizmeti olsa da… Bu hizmetler vatandaşların vergileriyle sağlanıyor. Yani bu hizmetlerin ulaşmasında iktidar ve yerel idareciler bir nevi sadece köprü vazifesi görüyor.
Şimdi çocukların sevincine ortak olmamak için muhalefet etmiş olduğunuzun umarım farkındasınızdır. Sonuçta dünyada en büyük güç bilgi gücüyken ve bu bir şekilde oturtulmaya çalışırken Allah için siz neyin muhalefetini yapmaktasınız.
Muhalefet yanlış gördüğünü eleştirsin ama lütfen artık yararlı olana da evet güzel diyebilsin. Sonuçta en güzel yatırım geleceğe yapılan yatırımdır. Bu proje kapsamında da genç beyinler teknolojiyle erken tanışmıyor mu? Tanışıyor. Yani bu sayede geleceğe daha emin adımlarla yürüyebiliyorlar mı? Muhakkak yürüyorlar, bazen büyüklerin akıl sır erdiremediği teknolojik aletler konusunda küçükler yol gösterici oluyor mu? Oluyor.
E şimdi birileri çıkıp bana lütfen bu muhalefetin nedenini anlatsın. İşin özü muhalefetin bu konuya muhalefet etmesini tasvip etmedim.
Ha birde unutmadan çocuklarımıza teknolojiyi iyice öğretelim öğretmesine de, bunu yaparken çocuklarımızın teknoloji bağımlısı birer asosyal olmalarının da önüne geçmeyi ihmal etmeyelim. Bu konuda da başta ebeveynler olmak üzere eğitimcilere de büyük işler düşüyor. Dilerim el birliğiyle muhalefetin yapılmadığı pırıl pırıl bir gelecek inşa edebiliriz.
Saygılarımla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem