18 Temmuz 2019 Perşembe
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Ak Parti Başiskele’de Talus dönemi hayırlı olsun

Hayrullah Demiray

11 Aralık 2014 tarihli yazısı

Siyasette bazen ne olacağını kimse önceden kestiremez ya da bazen bir şeye karar veririz başka bir şeylerle karşılaşırız. Biz gazetecilerinde önemli bir görevi var buda siyasetin her daim doğru yöne doğru gitmesi konusunda toplumun arzuladığı ve bazen kimsenin yazmaya cesaret edemediği konuları gündeme taşıyarak toplumun doğru bilgilendirilmesini sağlamak. Bundan çok kısa bir zaman önce Ak Parti’yi yakından takip eden birisi olarak Ak Parti’nin bir çok ilçede mevut yönetim yapılarında değişiklik olacağını ve bu ilçelerden bir tanesinin de Başiskele olduğunu yazdığımızda birileri hayal gördüğümüzü düşündü ve bu konuda bizleri de haksız yere eleştirdi. Hatta bazıları gönül koydu.
Neden diyecek olursanız ? Doğru bilgiler ışığında habercilik yaptığımız için. Gazetecilik mesleğine başladığımızdan bugüne kadar hep doğru ve objektif haberciliği ilke edindik. Bu güne kadar yapmış olduğumuz haberleri hayal üzerinden yapmadık. Mutlaka yaptığımız haberleri araştırdık soruşturduk ve sonrasında imza attığımız haberlerde yüzümüz hiç kara çıkmadı. Bazen başkaları ilkyazdı biz onları takdir ettik bazen de ilkleri bizler yaptık başka arkadaşlarımız bizden alıntı yaptı. Ama şu bir gerçek ki Başiskele’nin gündemini ilk biz tuttuk ve dünde böyleydi bugünde böyle. Bu durumun böyle olmasına çok sevindik. Kimsenin bireysel olarak yanında yada karşısında olmadık eleştirilerimizi hep kurumsal yaptık. Herkesin elbette bir siyasi görüşü var benimde bir siyasi görüşümün olması gayet doğal işte bu manada Ak Parti kurulduğu günden bu güne oy verdim destek verdim ama yanlış gördüğüm her şeyi de yazdım. Bundan sonra da bu böyle olacak. Ama Başiskele de en çok sevindiğim durumlardan bir tanesi adamcılıktan ve bölgesel milliyetçilikten uzak bir isimin o bölgeden siyasete girmiş bir ismin bu güne kadar bireysel ekonomik özgürlüğünü de kazanmış bir ismin ilçe başkanı olmasına herhalde en çok ben sevindim. Ne yalan söyleyeyim bu konuda gerçekten de Şahin Talus’un düşünülmesini doğru buldum. Talus’un partide önemli bir etki göstereceğine inanıyorum. Değişim ve yenilenme demiştik ya böyle bazen radikal kararlar alınması gerekir.
Tıpkı Başiskele’de olduğu gibi. Şahin Talus’u da buradan tebrik etmek isterim her fırsatta Milletvekilliğini düşünen bir isim olarak böyle bir şeyi kabul etmesi Ak Parti teşkilatını rahatlattı.
Kendiside böyle bir konuda ciddi fedakârlık yapmış ve bir kez daha dava adamı olduğunu gösterdiği için kendisini tebrik ediyorum. Dava dediğimiz budur arkadaşlar kimse kusura bakmasın hayalleriniz ve hedeflerinizden fedakârlık yapabiliyorsanız o zaman dava adamısınız. Şimdi bana göre bu isim etrafında Başiskele teşkilatı olarak kilitlenmeli ve Başiskele’nin gerçektende daha güzel çalışmalar yapması için birlik içerisinde hareket etmelisiniz. Bu yazım belki biraz özel oldu.
Ama şunu da unutmamak gerekir. Bu güne kadar siyasetten uzak durmuş birçok kişinin de böyle bir değişiklikten sonra partinin kapsını aşındıracağını ve gerçekten de bu parti de çalışmak isteyeceğini düşünüyorum. Yani Başiskele Ak Parti’de bir şeylerin değişmesi gerekiyor. Elbette bu konuda şimdi Sayın Talus’a önemli bir görevde düşüyor. Sadece Talus’a da görev düşmüyor. Şimdi partinin ileri gelenleri Talus, listesini hazırlarken Talus’un fikirlerini önemsemeli ve onun özgür bir iradeyle bir liste hazırlanmasına imkan sağlamalılar. Talus’un sözde değil özde bir ilçe başkanı olabilmesi için ve rahat hareket edebilmesi adına bunun gerekli olduğunu düşünüyorum. Bu da teşkilatçılık adına atılan en güzel adım olur ve bu şekilde Ak Parti Başiskele yeniden yükselişe rahatça geçebilir.
Saygılarımla…

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem