18 Temmuz 2019 Perşembe
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Dava aşkı yerini rant aşkına bırakırsa…

Hayrullah Demiray

10 Aralık 2014 tarihli yazısı

Siyasilerimiz çok mu çok meşgul. Herkesi bir koltuk derdi kuşatmış kimsenin umurunda değil kentin gündemi… Bu nasıl bir sevdaysa artık, siyasetçilerin gözlerine perdeler inmiş. Siyasete bir bulaşan bir daha siyasetten kopamıyor haliyle de koltuğa oturanlar koltuklarından başka bir koltuk kendilerine vaat edilmeden ayrılmıyor. Durum bu olunca tek listeli kongrelerde bile bir bakıyorsunuz ki ooo patırtı gürültü eksik olmuyor. Nasıl olsun ki insanlarda eskiden parti diyince ilk akla gelen dava aşkı olurdu. Şimdilerde ise bu yerini rant aşkına bırakmış. Hatta o kadar tutkuya dönüşmüş ki bu rant aşkı yüzünden davanın adı sanı unutulur olmuş. Bir dönemler bir birleriyle kanlı bıçaklı olanlar rantları kesiştiği noktada bir bakmışsınız can ciğer kuzu sarması… Hiç mi hiç şaşırmayın. ‘Rant aşkının’ gücü bu olsa gerek! Davaları da dava aşklarını da çoktan siyasiler sandıklara kilitlemiş… Güya heyecanlı kongreler adı altında partilerini güçlendirecekler. Koltuk davası noktasında ciddi çalışıp terliyorlar bu konuda siyasiler çalışıyoruz dediklerinde inanıyoruz. Sonuçta kimin hangi göreve geleceği çok mu çok hassas bir beyin fırtınası gerektiriyor. Es kaza çıkarlarınızı sekteye uğratacak birilerini bir yerlere getirmeniz rant aşkınızın parçalanmasına filan neden olur. Şimdi bu kadar ince hesaplamalar yapılırken bana niye görev verilmedi diye ahlanıp vahlananlar var ya boşuna üzülmesinler. Düşünsünler geçmişte kim ya da kimlerin tavuklarına kış dediklerini işte o zaman belki daha az üzülürler. Onların üzüntüsü koltuğa gelenlerin hiç mi hiç umurunda değil. Siz davaya böyle emek verdik şöyle emek verdik diye boşa boşa dövünüp durursunuz çünkü sizin koparmaya çalıştığınız fırtınalar bir saman alevi gibi gelip geçici… Geçtiğimiz günlerde bir yazı kaleme almış ve hiçbir siyasi partinin birbirinden farkı yok demiştim ya gerçekten de öyle… Eskiden ideolojiler ön plandaydı şimdide rantlar… İdeolojiler gitgide zerre haline gelirken, rantlar katlanıyor. Haliyle her partide şekil bir ‘A’ diye örnek gösterebileceğimiz tablolar ortaya çıkıyor ve bizler izlemeye devam ediyoruz. Bu arada yazımı sonlandırmadan önce, bugün, tüm insanlığın ortak değerleri üzerine kurulan İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin 66. yıldönümünü, insanların insan gibi yaşadığı bir dünya dileğimle.
Saygılarımla…

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem