19 Temmuz 2019 Cuma
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Övündüğünüz teşkilatçılık nerede kaldı?

Hayrullah Demiray

20 Kasım 2014 tarihli yazısı

Ak Parti teşkilatları kongreler için kolları sıvayıp, şu başkan olsun bu yönetimde olsun noktasında kafa patlatırken teşkilatların gereklerini ihmal etmeye başladılar.

Bu ihmalleri yüzündende parti kan kaybediyor desek yanılmış olmayız. Kongreler başlamadan önce  teşkilatlara taze kan gelecek revizyon gerçekleşecek ve daha da güçlü bir şekilde bu yolda ilerleyeceğiz diyenler, acaba teşkilatların bu süreçte ne derece yıprandığını görmüyor mu?

Ya da görüyorlar da bu olup biteni görmek pek işlerini gelmiyor mu? Kim bilir. Her neyse, kongreler demokrasinin vazgeçilmezi her ne kadar Ak Parti genel merkezi tüm kongreleri tek liste yaparak, kongrelerde bazı partililerin kırılıp, küsmesinin önüne önceden set vursa da bazen kendi içlerinde edindikleri bu prensipler bile bunun önüne geçemiyor.

İster kabul ederler, ister etmezler ama bazıları ne yazık ki koltuksuz, makamsız nefes alamayacak haldeler. Haliyle koltuklarından olmamak adına bir hırsa büründüklerinden, o koltuklarda ne için oturduklarını bile unutmuş haldeler.

Her birinizin malumu olduğu gibi, 10 Ağustos’ta tüm seçmenler tarihi bir güne şahitlik ederek kendi cumhurbaşkanlarını seçtiler. Cumhurbaşkanı Ak Parti’nin genel başkanı ve başbakan Recep Tayyip Erdoğan seçildi. Aradan yaklaşık 5 ay geçti geçmesine ama hala birçok yerde Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın seçim döneminde kullanılan boy boy broşürleri var.

Bu şekilde teşkilatlar başta cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın halkın desteği ile elde ettiği unvanına ve şahsına zarar vermekte. Sadece bu da değil. Ak Parti’nin genel başkanı ve başbakanımız Ahmet Davutoğlu’da bu konuda ciddi bir zarara uğramakta.

İktidar partisi bu tutumuyla adeta muhalefetin ekmeğine bal sürüyor. Niye derseniz, zaten muhalefet partileri 2015 genel seçimlerinde başında Erdoğan gibi bir liderin bulunmadığı Ak Parti’nin hezimete uğrayacağından bahsederken ve mevut genel başkan Davutoğlu’nu adeta etkisiz eleman olarak gösterirken, sırf kendi koltuklarını korumak derdine düşen teşkilatların yaptığı bu iş mi? Demeden edemiyorum…

Birde bu olup bitenleri biz görürken neden birilerinin çıkarak ya siz ne yapmaktasınız dememeleri de ayrı bir muamma… Velhasıl koltuk sevdası yüzünden partinin bu zamana kadar elde ettiği tüm başarılar elden gidecek. Sonrada işgal edeceğiniz koltuğunuzda kalmayacak diye uyaramadan edemedin.

Saygılarımla… 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem