21 Temmuz 2019 Pazar
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Doğru olanın yanındayız

Hayrullah Demiray

28 Ekim 2014 tarihli yazısı

Geçtiğimiz Günler Ak Parti Kocaeli Milletvekili aynı zamanda Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, belki de bu güne kadar kimsenin cesaret edemediği ve söyleyemeyeceği sözleri hem de basın mensuplarının yanında söyleyince birçok kişinin yaptığı hesaplar alt üst oldu.
Neden diyecek olursanız Fikri Işık ismi Ak Parti'de bu güne kadar hep ön sıralarda oldu ve şu anda da zirve yapmış durumda. Hem teşkilatlarda hem de parti de önemli bir ağırlığı var ve aynı zamanda da bakan olması dolayısı ile partideki ağırlığı daha fazla hissedilen isim.
İşte bu nedenle söylediklerini bir kez daha yazmaya gerek yok diye düşünüyorum onları zaten hem yazılarımızda hem de haberlerimizde sizlerle paylaştık.
Özetle aslında bizlerinde zaman zaman dile getirdiğimiz ve sırf bu sebeple de birileri tarafından düşman bellendiğimiz aslında Ak Parti'nin kuruluş felsefesine çok uygun sözlerdi bunlar ama bunları bakanın ağzından duymak inanın bir çok kişinin işine gelmese de bu olup bitenlerin ve bazılarının yaptıklarının ayyuka çıkmasına kimsenin ses çıkarmamış olması da gerçekten manidardı.
O sebepledir ki bu son gelinen süreçte Ak Parti'de bir şeylerin değişe bileceğini ve değişmesinin sinyalleri olarak da bu söylenenleri görmek mümkündü.
Elbette öyle kolay olmayacak belki hemen bir şeyler değişmeyecek ama bunların değişebilmesine katkı sunmak gerekir.
Daha önceki bazı yazılarımda yazmıştım ve bu yazılar gerçekten de birçok kişi tarafından çok beğenilmişti.
O yazılarım hala arşivlerde duruyor. 'Başbakana en büyük ihaneti Ak Partililer yapıyor' diye işte bunları yazdığımızda bazılarının adeta kimyası bozulmuştu ne demek istediğimi merak etmişlerdi ama o zamanlar ne demişlerdi ateş olsa cürümü kadar yer yakar diye.
Bunu neye dayanarak söylüyordum Ak Parti iktidara geldikten sonra bu ülkede bir şeyler gerçekten değişmeye başlamış ve ülke kalkınmasına yönelik önemli adımlar atmıştı ve atmaya devam ediyordu.
Ama bazıları da ülke kalkınmasından önce kendi kalkınmasına yönelik çalışmalar yapıyordu ve bunu yaparken de inanılmaz haksızlıklar yapılıyor ve birileri çevrelerinde olanları adeta çok yukarılara taşıyor bunu yaparken de kural tanımıyorlardı.
Dolayısı ile bunu yapanların her yerde olduğu gibi ilimizde de gerçekten de bazıları belediye imkânlarını ve diğer kurum ve kuruluşların imkânlarını kullanmaktan geri kalmıyorlardı.
Elbette bu yapılanlarında vatandaşta farklı bir etki bırakması da kaçınılmazdı.
Nitekim bazıları seçim döneminde bile Recep Tayyip Erdoğan’a nasıl olsa kazanacak deyip oy vermeyenlerinde olduğunu yani zahmet etmediklerine de şahit olduk.
Zira bu ihanet değil de nedir diye sormak lazım.
Diğer yandan sırf kendilerini yukarılara taşımak için partinin tüm olanaklarını kullanırken yaptıkları adaletsizlikler yanlarına kar mı kalacak?
Ha bilemiyorum ne olur biter ama bildiğim bir tek şey var.
Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.
Olmaması da gerekir.
Kimse Partinin imkânlarını kendi lehine kullanmamalı ve Ak Parti'nin üst kademesi de buna göz yummamalı.
Aslında herkes bir şekilde nelerin olduğunu ve hangi kurumda hangi belediyede neler yaşandığını çok iyi biliyor ama bunlara bir dur denmiyor.
İşte bizlerinde görevi bu yapılan haksızlıkları ve birilerinin kılıf uydurarak yaptıklarını deşifre etmek ve etmeye devam etmek.
Bunu yapmak cesaret işidir.
Bunu da biliyoruz.
Bunları yazmak ve bunlara karşı dik durmak cesaret işidir evet hem cesaretimiz hem de yüreğimiz yetiyor.
Çünkü artık bu konuda yalnız olmadığımızı biliyorum.
Bundan sonrada bu konularda yazılması gereken her şeyi yazacağımızı ve birilerinin farklı kulvarlar da görünüp farklı işleri yaparak haksız kazanç elde etmelerine müsaade edilmemesi için var gücümüzle çalışacağız.
Tabiî ki neler olacak önümüzdeki günlerde göreceğiz.
Bizlerde bu konuda kimsenin yanında da değiliz karşısında da, aslında geçmişte yaptığımız haberlerle aslında birilerinin gözünün açılmasına vesile olduk bu günden sonra da öyle olacağız.
Ha birileri birilerine Kocaeli’nin kaymağını yedirmeye devam edip etmeyeceğini göreceğiz.
O makamlar kimsenin babasının malı değil herkes buna göre hareket etmeli.
Evet ben tek başıma belki bir oyum var ama bu bir on olur yüz olur bin olur sonra milyonlar olur.
Her şey insan içindir ve her şeyin başı da sonu da insandır.
Saygılarımla…

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem