21 Temmuz 2019 Pazar
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Başka derdimiz yok sanki eşekleri evlendiriyoruz

Hayrullah Demiray

16 Ekim 2014 tarihli yazısı

Yanlış duymadınız daha doğrusu ulusal televizyon ve radyolarında bu haber yayınlandı benim çok dikkatimi çekti o da aslında bu evlendirme haberi değil eylem haberi dikkatimi çekti.
Zaten eylemci bir millet olduk çıktık her şeyin mutlaka eylemi var.
Evet aslında neşeli bir milletten psikolojik bunalımlı bir millete doğru yol aldığımızı da unutmamak gerekir.
Sabah aracımda radyoların bir tanesinde haberleri takip ederken hem radyodan hem de televizyondan ortak verilen haberde bir grup eşeklerle CHP genel merkezi önünde eylem yapmış ve Kemal Kılıçdaroğlu’nu da şahitlik yapmaya davet ediyorlardı.
Şaka falan yapmıyorum böyle düşünenler varsa Google’a başvursunlar yani sorsunlar hemen söylüyor.
Gerçekten de bende duyduğumda inanamadım ama maalesef haber doğru İstanbul Küçükçekmece Belediyesi CHP'li bir belediye başkanının idare ettiği ilçelerden bir tanesi.
Bu arkadaşların başka işi gücü kalmamış sanki başka dertleri de yok insanlarla alay eder gibi iki tane eşeğe sakın yanlış anlaşılmasın hayvan düşmanlığı falan değil benimkisi aksine hayvanları çok seviyorum.
Evet nerede kalmıştık iki tane eşeği evlendirmişler ve evlilik cüzdanı çıkarmışlar sonrada bunları bir yerde besliyorlarmış.
Nasıl yani dediğinizi duyar gibiyim evet onların yapmış olduğu davranış birilerinin dikkatini çekmiş onlarda eşekleri gelin damat gibi süsleyip CHP genel merkezi önünde eylem yapmışlar.
Aslında belki de bu eylem olmasa bizler bundan haberdar olamayacaktık.
Gerçekten onları da bu nedenle tebrik ediyorum.
Şimdi gelelim memleketin bu kadar sorunu varken bu şekilde bir harekette bulunmak hem insanlarla hem de hayvanlarla alay etmek değilmidir?
Şimdi diğer yönde bakacak olursanız bu memleketi idare etmeye talip olan insanların bu kadar absürt bir şeye de neden parmakları olsun diye düşünmeden edemeyeceğim.
Şimdi CHP'ye gönül veren seçmenlerin bir kez daha oturup düşünmelerini arzu ediyorum acaba CHP değişim ve açılım dedikçe bu insanlar saçmalıklarla dolu bir siyaset mi anlamaları gerekecek.
Ha bazıları belki diyecek devir değişti ama herkes aya giderken biz hala eşeklerle evlenmeleri ile uğraşıyoruz demez mi?
Bu kadar mantıksız işlere imza atmak kimin nasıl aklına geldi bilmiyorum ama onu düşüneni de bir şey için tebrik etmek lazım başka hiç kimse böyle bir şeyi düşünemediği için.
Allahtan dua ediyorum böyle saçma sapan şeyler düşünen belediye başkanlarımız falan yok.
Gerçekten de yapılan protestonun videosunu izlediğinizde gülümsemeden edemiyorsunuz.
Bizlerde de farklı haberler gözümüze çarpıyor ama bana göre böyle bir saçmalığa ilk defa şahit oluyoruz.
Emin olun bunları bile yazmak bazen gereksiz ama haber değeri taşıdığı için yazmak gerekiyor.
Tam bu yazıyı yazarken arkadaşlarımızdan bir tanesi odaya girdi abi ne yapıyorsun diye sordu bende eşekleri evlendiren başkanla ilgili yazı yazıyorum dediğimde tepkisi inanılmazdı hııı diye bir sesten sonra devamını da yazımda okursun dedim.
Allah aşkına memleketin meselelerine bu kadar ilgisiz ve gereksiz bir zihniyet olabilir mi diye de insan sormadan edemiyor.
Gerekli gereksiz her şeyi pretosto ettiğimizi söylerken bu olayı kastetmedim bence bu olay akıllara zarar tam pretostoluk bir haber.
Bu partiye gönül veren insanların sabrıyla bu kadar neden oynarlar onu bilemiyorum.
Bu haberi okuyanlar bir daha okusun okumayanlar tekrar tekrar okusun ya da izlesin.
Bu memleket ne güzel bir memleket aslında CHP bunu yaparak bir anlamda kendisini yalanlamış oldu neden derseniz hep diyor ya CHP memlekette çok sorun var.
Eğer memlekette sorun varsa siz neden insanlarla değil de eşeklerin evlenmesi için uğraşıyorsunuz.
Hadi bir iş yaptınız onlar bundan ne anlayacak siz insanlarla alay mı ediyorsunuz.
O bölgede evlenecek insan mı yok?

Saygılarımla

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem