20 Mart 2019 Çarşamba
Birol Aydın
Sibel Gönül
CHP-İYİ PARTİ MİTİNG
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Mahmut Civelek hep gündemde

Hayrullah Demiray

15 Ekim 2014 tarihli yazısı

Kocaeli'de son birkaç yıldır belki de en çok Mahmut Civelek ismi duyulmuştur neden diyecek olursanız? Yerel siyasetçiler elbette önemli lakin alışık olmadığımız bir şekilde ilgili ya da ilgisiz herkes Kocaeli’de siyaset denince ilk akla gelen isimlerden bir tanesi.

Şaka falan yapmıyorum, dalgada geçmiyorum

Ya da Mahmut Civelek’i övmek içinde bunları yazmıyorum.

Nitekim neden böyle dediğimi aslında konuya vakıf olanlar daha iyi anlayacak.

Mahmut Civelek Ak Parti kurulduğundan bu yana bu partinin içerisinde yer alan isimlerden bir tanesi başka bir dünya isim elbette var. Ama nedense en çok tartışılan isimlerden biri kendisi. Bir şeyi de unutmamak gerekir bence başarılı insanlar genellikle çok eleştirilir.

Daha önce de örneklerini gördük ve görmeye devam ediyoruz.

Mahmut Civelek, kendine has bir üslubu olan ve gerçekten de bu güne kadar kafasına koyduğunu gerçekleştiren ve bazen de beklemesini bilen biri. Sadece bu mu her an fırsatları iyi değerlendiren bir insan olduğunu da unutmamak gerekir.

Kocaeli’de her nedense Karadenizlilerin yoğun yaşadığı bölge Trabzon ve Rize muhabbeti tasvip etmememize rağmen sürekli olarak gündem de tutularak bürokrasiye vesaire yerlere farklı bölgelerdeki insanların yerleştirilmeleri sağlanır.

İşte belki de birazda bunun etkisi vardır diye düşünüyorum.

Daha önce bilindiği üzere Mahmut Civelek Kullar Belediye Başkanıydı ve Başiskele kurulduğunda Kullar Yuvacık çekişmesi sonucu Başiskele’ye aday gösterilmemiş ama bunu da fırsata dönüştürmesini bilmiştir.

Canla başla çalışmış adeta bu işi de fırsata dönüştürmeyi bilmiş ve Kocaeli’de iktidar partisinin il başkanı olmak gibi bir görevle ödüllendirilmiş.

Bana göre her şeyden daha önemlisi o makam gelmesini birçok kişi hazmedemediği için bu gün yaşananlara da biraz da o pencereden bakmak gerekiyor.

Bazen parti içerisinden birileri yüzüne karşı söyleyemediklerini başka yerlerde dillendirerek o makamdan gitmesini istediler. Çünkü Ak Parti’nin üst kademelerinde görev alanların birbirini tutması zorunlulukları da var. Bu nedenle il başkanına birilerinin saldırması da kaçınılmaz oluyor.

Muhalefet açısından olaya baktığınızda onlarda en kolay yol olan iktidar partisine saldırmayı tercih ediyorlar. Başarılı olarak gördükleri ama bunu ifade edemedikleri zaman o isim üzerinden Ak Parti’ye saldırmanın kolay olduğunu görerek bu isim üzerine yoğunlaşmaları Mahmut Civelek ismini her daim gündem de tutmaya yetiyor da artıyor bile.

Son dönemlerde özellikle il kongresinde adaylığı konusunda tartışmalar yapılıyor ve yapılmaya da devam edeceğe benziyor. Mümkün olduğunca Mahmut Civelek bu konuda yine ser verip sır vermiyor kendi ağzından daha kimse adaylığı ile net bir şey duymuş değil ama benim tanıdığım Mahmut Civelek ilçe kongrelerini başarı ile bitirmeden bu konuda bir şey söylemeyecek.

Ayrıca Civelek istediği takdir de olup biten hiçbir şey milletvekilliği konusunda onun önünü kesemeyecek. Birileri istese de istemese de Ak Parti üst kademesi istediği takdir de Civelek, milletvekili mutlaka olacaktır.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su Davetiyem
YEDİ İKLİM KÖZDEN CAFE Gölcük Belediye Başkan adayı Ali Yıldırım Sezer konak_dr BasiskeleSanayi