18 Temmuz 2019 Perşembe
Melek Engin Aktemur

Melek Engin Aktemur

aktemurmelek@gmail.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Onurlu bir duruş çok mu zor?

Melek Engin Aktemur

11 Ekim 2014 tarihli yazısı

Devletin yürüttüğü barış sürecini hazmedemeyen ve bunun için elinden geleni ardına koymayan zavallılar yine iş başında.Kim olduğunu unutan ve konu hakkında hiç bir bilgisi olmdan, daha önemlisi yetkisi olmadığı konularda ‘’ahkam kesen’’ sanatçılar!..
Öncelikle şunu unutmayın ki; sizi bulunduğunuz yere değerleriyle alay edip dil uzattığınız müslüman türk hallkı getirmiştir. Sizin şarkılarınızla ağlayan sizinle gülen bizlerdik.Arkanızda koskoca bir müslüman Türk halkı vardır.
Ama siz; arkanıdaki bu halkın örtüsüne dil uzatmayı hatta erkeklere ‘’öküzler’’ demeyi bir marifet sayarak (sahne showu )dediniz.
Unutmayınız!..Yaşadığınız ve her imkanlarından yararlandığınız ülke TÜRKİYEDİR. Ve... %99 u müslümandır.Halkın inancına ve değerlerine hakaret etme cüretini nereden buluyorsunuz?.
Konumunuzu ve haddinizi bilmek en onurlu bir duruş olmazmı? Lakabınız’’ minik’’ti şiimdi şimdi bizim gözümüzde bir ‘’hiç’’siniz
Her Kurban bayramı öncesinde ‘hayvan severler’ ortaya çıkar ve aynı teraneyi söyleyip dururlar; Ama bu seferki söylem çok farklı bir okadar yanlıştı. Sözü söyleyen tabiiki yine kendini bilmez biriydi. Ülkemizin yine zor günler geçirdiği bir dönemde ve ‘Kurban Bayramın’da bu cümleleri söylemekle belli ki unutulan adını gündeme taşımayı planlamış olmalı. Yazık çok yazık!..Bu nasıl bir sanatçı ! duruşu? Seni bir yerlerden alıp taa zirvelere taşıyan bu ülke insanına ,inancına ve kültürüne saldırmak ancak ve ancak sizin gibilere yakışır.
Kurban kesme ve tesettür hakkında doğru bilgiye sahip olmadıkları açıkça görülmekte.İşte işin garip tarafıda bu zaten. İnsan bilmediği konularda neden fikir beyan etme ihtiyacı duyar?
Şunu anlarım; sanatının zirvesinde olabilirsin ve konumunda otorite olabilirsin sanatın ve işin hakkında konuşursan çok daha faydalı olursun.
Ama ; konu dini meseler ise ,orada durmak ve sözü yetkili ağızlara bırakmak daha doğru değilmi? Buna haddini bilmek derler ama bu uygulama bazılarına zor geliyor olsa gerek.
Birlik ve beraberliğe her zamandan daha çok ihtiyacımız olduğu şu günlerde gereksiz ve öteleyici söz ve eylemlerden kaçınma zamanıdır. Unutmamalı ki kurtlar puslu havayı sever .
Yine söylenen her söz sahibine yakışır diyorum . Bize düşen ise şu dönemde ve her zaman ihtiyatla ve teenniyle hareket etmek olacaktır. Kışkırtma ve tahriklere kapılmadan vakur bir duruş sergilemek zorundayız.
Bunu devletimiz için, milletimiz için,TÜRKİYE için yapmak zorundayız. Çünkü biz ülkemizi seviyoruz devletimizin bekası içinde ancak ve ancak dua ediyoruz.Ve aklı selim ile hareket etmek gerektiğini bir kez daha vurgulamak istiyorum. Bu aziz vatanda hepimize yer var .Kürdüne de lazına da çerkezine de yeter bu cennet vatan.
Hepimiz kardeşiz bu ayrılık gayrılık niye? İş işten geçmeden Türkiye üzerine oynanan oyunları beraberce bozalım inşallah.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem