23 Temmuz 2019 Salı
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Sayın Valimiz Hoşgeldiniz

Hayrullah Demiray

02 Ekim 2014 tarihli yazısı

Makamlar kalıcı, insanlar gelip geçicidir.. hele hele bir de devlet işlerinde bu esas daha çok göz önünde bulundurulmalıdır.
Bu nedenle son Valiler Kararnamesi ile birlikte ilimize atanan Hasan Basri Güzeloğlu dün itibari ile görevine başladı.
Elbette karşılama merasimine birçok katılımcı vardı ve gerçektende basın mensubu arkadaşların yoğun ilgisi vardı.
Tabi kurumların idarecileri de çok önemli ama onların yanında olanlarda çok önemli bu bağlamda öncelikle Sayın Valimize bir kez daha hoş geldiniz diyorum.
Umarım Kocaeli için bundan önceki yöneticilerimizin yaptıklarının devamında kendileri daha güzel hizmetler vererek bu güzellikleri devam ettirirler.
Elbette idarecilerin belli bir süre geçtikten sonra değerlendirmeleri yapılması gerekir.
Ben de bu bağlamda şuan için bir değerlendirme yapmak için erken olduğunu düşünüyorum.
Lakin yanında olan ve zannedersem yeni gelen koruma arkadaşlara bir tavsiyem olacak eğer birisi vali beyin kapısının oraya kadar gelmişse içeriye girecekse ondan sonra kollarını açıp da siz de kimsiniz diye insanların üzerine doğru yürünmeyeceğini öğrenmesi gerekir.
Zaten insanlar oraya kadar gelmişse mutlaka dışarıdaki arkadaşlar o noktaya kadar her insanı göndermezler.
Bunu neden ifade etmek istedim orada gördüğüm ve sadece bir arkadaş bu şekilde bir tavır içerinde olduğunu gördüğüm için dile getirmek istedim.
Elbette Sayın Vali beyin ilk izlenimi de oldukça önemli gerçekten benim aldığım izlenim diğer valilerimiz gibi halkın içerisinde bir insan olacağını düşünüyorum.
Elbette herkesin yeni valimizden beklentileri farklı farklı biz basın mensuplarının da beklentisi haberlere daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmamızın sağlanması.
Onun için aslında bu bizim bireysel bir isteğimiz değil nitekim bizlerde kamu yararına işler yapıyoruz ve yaptığımız her şey kamu önünde ve birinci elden doğru haber yapmayı önemsiyoruz.
Bu nedenle Kocaeli’nin geleceğinde daha güzel noktalarda olabilmesi aslında sayın valimizin de vurguladığı üzere kurumların bir biriyle uyumlu çalışmasına bağlıdır ve her kurumun farklı bir işlevi var ve bu çalışmaların da hepsine katılmayı arzu ettiğini bizzat vurguladı.
Onun için de bu gerçekten önemli.. bizim açımızdan da her daim doğru bilgiyi kaynağından doğru alıp doğru yansıtmak isteriz.
Bu bağlamda kendilerinin güzel işlere imza atacağını ve insan devletin millet için olduğunu uygulamaları ile de göstereceğinden hiç şüphemiz yok.
Kısa bir konuşma yaptı ve bu konuşmasında da özellikle bu birlik beraberlik konularında ve vizyon kent olma yolunda Kocaeli’nin ilerlemesinin devam edeceğini söyledi.
Elbette Kocaeli Türkiye için önemli ve yeni valimiz de bunun farkında ve burada olmaktan da gerçekten mutlu olduğu gözlerinden okunuyordu.
Hayırlı olması temennisiyle.
Saygılarımla..

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem