21 Temmuz 2019 Pazar
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

SEDAŞ kendine gel

Hayrullah Demiray

03 Mart 2012 tarihli yazısı

 

İlimizdeki SEDAŞ elektrik birçok kişinin mağdur olmasına sebebiyet vermekle suçlanıyor. Sürekli tartışmaların odağında olmaktan bir türlü kurtulamıyor.

İnsanlar ihbar göndermeden elektriği anında kesiyor. Tek bir fatura dönemi bile geçmeden birçok kişinin elektriğini kesiyor. Bunun yanı sıra insanlara kaçak kayıp bedeli adı altında fazla fatura ödettirdiği yetmiyormuş gibi şimdide Başiskele’de ve bazı yerlerde bulunan arıza bakım merkezlerini kapatmayı planlıyor. Hatta uygulama aşamasında olduğu belirtiliyor. Bu konuda dertli olan vatandaşların sıkıntısı birkaç kat daha artacağa benziyor. Yalnız benim anlamadığım bir şey var. Kimse nedense bu konuda bir şey yapmıyor.

Kocaeli’de ve Başiskele’de değişim ve gelişme için adımlar atılıyor. Özellikle Başiskele’de nüfus her geçen gün artıyor. Elektrikte artık hayatımızın önemli bir parçası haline geldi. Bu konuda SEDAŞ yetkilileri körü körüne bir şey yapmaktan kaçınmaları gerekir diye düşünüyorum.

Bu konuda SEDAŞ’a birileri dur demeli. Bildiğim kadarıyla Başiskele Belediyesi halkın mağdur edilmemesi adına girişimlerde bulunmuş. SEDAŞ yetkililerinin ısrarla bunu uygulamaya çalışmak istemesi anlaşılır bir şey değil.

Bu konu hakkında sivil toplum kuruluşlarının ve SEDAŞ yetkililerinin de bireysel olarak mail yoluyla tepkilerini bildirilmesinin gerektiğini düşünüyorum.  

İlimiz, bu sanayinin başkenti ama nedense bazı vesilelerle ilimiz talihsizlikler yaşamaktadır. Yıllardır hem ilimizde hem de ilçelerimizde bu tür sıkıntılar yaşanıyor.

Özellikle böyle bir konuda yaşanan sıkıntı çok gereksiz ve anlamsız. Çünkü özellikle SEDAŞ gibi kurumun bunu yapması ve özelleştikten sonra halkı soyup soğana çevirmek için gayret sarf etmesi insanlarımızın tepkisine neden oluyor. Bu duruma SEDAŞ yetkilileri kulaklarını tıkıyor.

Başiskele’deki arıza bakım yerinin kapanması demek zaten sıkıntılı yürüyen elektrikle ilgili sorunların daha da artacağını gösteriyor.

Bu arada Allah muhafaza herhangi bir şekilde yaşanacak aksaklıkla ilgili durumlarda, anında müdahale edilmesi gerektiği noktada, saniyelerin bile önemi varken oluşabilecek kötü sonucun hesabını kim verecek ?

Sürekli olarak bu konuların gündeme gelmesi ama SEDAŞ’ın astığı astık kestiği kestik tavrının hala devam etmesi pekte kabul edilebilir bir tavır değil. Bu konuda acilen bir kamuoyu oluşturulması gerekir diye düşünüyorum. Çünkü hayatımızın her alanında vazgeçilmez bir parçası olan elektrik sizi ve paranızı çarpmadan bu konuya herkesin duyarlı olması gerektiğine inanıyorum.

Bu konuda sadece belediyenin atacağı adımlar yeterli olmayacaktır, önemli olan kamuoyu desteğinin de olması gerekir.

Sizinde gereken duyarlılığı göstereceğinizi şimdiden ümit ediyorum.

Başiskele için önemli olan bu sorunun çözümünde, Başiskele Kaymakamımız Sayın Ali Partal’ı ve Başiskele Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Ayaz’ı göreve davet ediyorum. Bu konuda halkla ortak bir platform oluşturulması gerekiyor.

Saygılarımla…

  

 

 

    

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem