23 Temmuz 2019 Salı
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Erdoğan ve başarı hikayesinde son nokta

Hayrullah Demiray

28 Ağustos 2014 tarihli yazısı

Bugün Türkiye’nin ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı’nın Köşke çıkışını izliyoruz.

Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan uzun yılardır sürdürdüğü mücadelenin semeresi olan Cumhurbaşkanlığı makamına artık oturmasının vakti idi.

Elbette liderler kolay yetişmiyor bu vesileyle şunu öncelikle kabul etmek gerekir ki Türkiye mutlak liderlerden bir tanesi de Erdoğan artık tarihe geçmiştir.

Bu güne kadar hayatına baktığınızda her dönemde önüne engeller koyan bazı odakların önünde hep halk siper olmuş ve çektiği zorluklar beklide onu bu kadar güçlü kılmıştır.
Ve beklide Türkiye’de bu gün yapılanların birçoğun da imzası bulunan ve bugün itibariyle de halk tarafından seçilmiş ilk cumhurbaşkanı olarak tarihin sayfalarında yerini alan bir isim oldu.

Bu sürece kolay gelinmediğini ve bu güne kadar Erdoğan’ın sağlam irade ortaya koyarak ilerlediğini görebiliriz. Erdoğan, yaşadığı her şeyden sonra halkın desteğini arkasına alarak yürüyen bir isim olduğu için ve gücünü halktan aldığı için bu kadar güçlü bir şekilde bu süreci idare edebildiğini gördük.

Muhakkak halk Erdoğan’ı destekleyerek, Erdoğan’ı bir şeyleri yapacağı bir noktaya taşıdı. Bence bundan sonra yeni Genel Başkan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’da bu konuda Erdoğan’ın yolundan gidecektir.

Recep Tayyip Erdoğan’ın artık herkesin gözünde bir ekol olduğu bu kongre de bir kez daha ortaya çıkmış oldu.

Nitekim Recep Tayyip Erdoğan’ın en büyük desteği halk olduğu için halka tepeden bakan yöneticilerin kendilerine bir çeki düzen vermelerinin de zamanı geldiğini görmekteyiz.

Bu güne kadar Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasına saklanıp onun gölgesinde adeta gölgelenenlerin bundan böyle o gölgede gölgelenemeyeceklerini bir kez daha görmüş olduk.
Umarım bazıları da bunu algılaya bilir.

Türkiye’nin gelişmesi ve değişmesini arzuluyorsak en büyük gücün halk olduğunu unutmamak gerekir.

İşte insan odaklı bir çalışma yürüttüğü için ve kaptan köşkünde oturan isim oldukça güçlü olduğu için Ak Parti’nin bu güne kadar bu kadar büyümesi ve başarılı olmasının gerçek öyküsünde güçlü bir liderin olması olduğu gerçeğini izlemiş ve öğrenmiş olduk.

Ak Parti’nin başarısında elbette Kadın kolları ve gençlik kollarının önemli bir yeri var ama bunun yanında Kaptanın kim olduğu da çok önemli zira dün yapılan kongrede Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı konuşma ve tezahüratlarda bunu tescil etmeye yeterliydi.

Bundan sonraki süreçte yapılacak her hareket ve davranışın Ak Parti’ye eksi ve artılarını hep beraber göreceğiz. Özellikle Recep Tayyip Erdoğan faktörünün ne kadar önemli olduğunu görmek için çok kısa zaman yeterli olacaktır.

Hatta bunu görmek için 2015 seçimleri en büyük zaman dilimidir.
Ak Parti’nin büyümesi ve gelişmesini sağlayan liderin yaşadıklarının onda birini yaşamayanlar bundan sonra sürdükleri sefayı süremeyeceklerini söylemek isterim.
Aslında bu güne kadar yaşananlara bakıldığında insanların zorla yönlendirmeyle bir şeyleri yapmadığını kendi arzu ve isteğine göre davrandığının en büyük delillerinden bir tanesi o kadar zorlu süreçten bu ülkenin en zirvesine taşıdıkları Recep Tayyip Erdoğan’da bu işin en canlı örneğidir.
Bundan sonraki süreçte ne olur onu da yaşayıp göreceğiz Türkiye için Ahmet Davutoğlu hayırlı olsun…
Saygılarımla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem