20 Mart 2019 Çarşamba
Birol Aydın
Sibel Gönül
CHP-İYİ PARTİ MİTİNG
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Karabalık ile başbaşa

Hayrullah Demiray

01 Mart 2012 tarihli yazısı

 

Bizler bir yılı geçti belki farkında değiliz. Zaman çok çabuk ilerliyor. Bu süre zarfında gerçekten doğru bir iş yaptığımıza inandım. Çünkü önemli bir projeyi gerçekleştiriyoruz. Kocaeli’de merkez dâhil Başiskele-Gölcük ve Kartepe’ye yayın yapan Kocaeli’nin en Büyük ilçe gazetesiyiz.

Her geçen gün gazetemiz daha fazla kişiye ulaşıyor ve herkes tarafından takdir ediliyor. Bazı haberlerimizde yapılan çalışmalarla ilgili aksaklık eksiklik görüyorsak eleştiririz ama yapılan güzel çalışmalar varsa da takdir ediyoruz. Bu yönümüzle herkesten her kesimden övgüler alıyoruz.

Önceki gün Gazetemizin Kartepe ilçe temsilciliğini ziyarete gelen Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalığa bu nazik ziyaretinden dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum.

Bizim Yaka Gazetesinin çizgisi ve gidişatı konusunda ve Başiskele’de olduğu gibi Kartepe’nin de günlük olarak yayınlanan ilk yerel gazetesi olmamız hasebiyle ve yaptığımız haberlerin doğruluğu konusunda araştırma yapmadan yayın yapmıyoruz.

Bu yönümüzle de Başkan Karabalık’ta gazetemizi dikkatle takip ettiklerini ve yaptığımız haberlerin güvenilir olmasının çok önemli olduğunu söyledi. Samimi bir sohbet oldu ve Kartepe ile ilgili düşüncelerini de bizlere içtenlikle anlattı.

Kartepe’nin geniş bir alan üzerinde kurulu olmasına rağmen bugün geldiği nokta da ihtiyaçları her ne kadar fazla da olsa bunların üstesinden gelmek için gece gündüz çalıştıklarını ve çalışacaklarını, halkın hizmetkarı olduklarını bir kez daha vurguladı.

Ve genellikle siyasetçilerin hep talihsizliğidir adam kayırma konusunda hep eleştirilirler. Bu konuda da bir yakınıyla başından geçen olayı içtenlikle anlatan Karabalık, belediye ye ait bir yeri peşkeş çekmediği için eleştirildiğini bununda ilimizdeki tek bir gazetenin yer vermesinden dolayı üzüntü yaşadığını söylemesiydi.

Benim önemsediğim tek bir konu var. Kim nerde olursa olsun yerini bilecek. Bu konuda Şükrü Karabalık’la daha önce uzunca sohbet etmemiştim. Sorduğumuz sorulara içtenlikle yanıt vermesi ve olduğu yere yakışan kişilerden biridir. Beni tanıyan ve bilenler bilir söyleyeceğim her şeyi direkt söylerim. Şimdide aynen öyle yapıyorum ve Kartepe ile ilgili düşündükleri bence çok olumlu ve gelecekte Kartepe iyi bir turizm kenti olacaktır diye düşünüyorum.

Bu kadar kalabalık ve dağınık bir ilçenin toparlanması ve idare edilmesi bence göründüğü gibi kolay olmasa gerek. Zaten bu konuda başkanında yorgunluğu aslında yüzüne yansımamış ta değil. Yaşanan bazı konularda da sorularımıza içtenlikle yanıtladı. O gelişen olaylar ayyuka çıkmış ve yaşanan olayları kendi meslektaşlarıma asla yakıştıramadım. Gazetecilik gerçekten çok önemli bir meslek ama onu taşıya bilmek çok önemli.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su Davetiyem
YEDİ İKLİM KÖZDEN CAFE Gölcük Belediye Başkan adayı Ali Yıldırım Sezer konak_dr BasiskeleSanayi